640436-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Fernmeldedienste – Mobil hang- és adatátviteli szolgálatás
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mobil hang- és adatátviteli szolgálatás
Beschreibung: Mobil hang- és adatátviteli szolgáltatás nyújtása 2026.10.13-tól, 12 hónapos határozott időtartamra, szolgáltatási szerződés keretében.
Interne Kennung: EKR001811342026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ajánlatkérő hatályos szerződésének hatálya 2026.10.12-én lejár. Az új szerződés időben történő megkötése feltételnül szükséges a szervezet alapfeladatainak ellátáshoz kapcsolódó mindennapi működéshez, pl. a műsorkészítéshez feltétlenül szükséges mobilvonalak és mobil internet biztosítása. A médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló 2010. évi CLXXXV. törvény legutóbbi, 2026. évi XXI. törvénnyel módosított rendelkezései alapján, 2026. július 26. napján a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (a továbbiakban: MTVA) beolvadt a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.-be. A beolvadást követően a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. elnevezése Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Zrt.-re változik, azonban 2026. július 26. napjától a névmódosítás cégjegyzéken történő átvezetéséig a jogutód szervezet Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. elnevezéssel működik tovább. A fentiek miatt bekövetkezett személyi változások és a szervezeti átalakulás, jelentősen lassította az eljárás előkészítésének folyamatát.
Zentrale Elemente des Verfahrens: AK a Kbt. nyílt eljárásra irányadó szabályai szerint jár el.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64200000 Fernmeldedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A közbeszerzési eljárás célja az Ajánlatkérő ajánlatkérő számára költséghatékony tarifarendszerrel működő mobilszolgáltató kiválasztása, amely folyamtosan és szerződésszerűen biztosítja Ajánlatkérő számára a működéséhez szükséges, alábbiakban leírt paraméterekkel rendelkező mobil szolgáltatásokat. Ajánlatkérő egységesmobilszolgáltatást kíván igénybe venni a szerződéses feltételek szerint, magában foglalva a mobil beszédátviteli és adatszolgáltatást és közvetlen alközponti bekötést. Technológia Az Ajánlatkérő hagyományos LTE, és opcionálisan 5G (4G és 5G) alapú szolgáltatásra kéri az ajánlatot. A közbeszerzési eljárás dokumentumaiban, a szerződésben foglalt szolgáltatásoknak működni kell belföldön, és külföldön (nemzetközi hálózaban EU-n belül és EU-n kívül) Roaming segítségével. 4G és 5G esetén biztosítani kell a HD hangszolgáltatás lehetőségét. Ha a szolgáltatónál lehetőség van rá, akkor legyen elérhető E-SIM kártya az ezzel kompatibilis mobiltelefonokban. Lefedettség Az Ajánlattevőnek biztosítania kellaz országos földfelszín feletti és alatti kül- és beltéri lefedettséget hang (4G vagy opcionálisan 5G) illetve adatszolgáltatásra, (4G és opcionálisan 5G), illetve a megfelelő kapacitást országosan. A megkövetelt országos lefedettség minimális mértéke: 98,2% Várható mennyiségek A szerződéskötés után várhatóan kb. 2300 előfizetést (hang és adat együttesen) fog az Ajánlatkérő igénybe venni (ez a TCO modell alapja). Ajánlatkérő azonban 1900 előfizetést (szolgáltatási szerződés szinten hang és adat együttesen) vállal (ez a szerződés időtartama alatt vállalt előfizetésszám), további előfizetésekkel történő bővítés lehetőségével - maximum 2600 előfizetésig. Minden előfizetésre biztosítani kell mind a hangszolgáltatás, mind a mobil adatszolgáltatás lehetőségét. Az Ajánlatkérő becsült forgalma a kiértékelési modellek alapja, a 1. sz. Mellékletben található (TCO modell – árazandó költségvetés). Ajánlatkérő a szolgáltatást ún. flat rate alapon kívánja igénybe venni, miszerint a havidíjat úgy kell megállapítani, hogy a belföldi mobil, illetve belföldi vezetékes irányba induló hívásokért sem percdíj sem kapcsolási díj külön nem számítható fel. Szolgáltatói közvetlen (direkt) bekötés Ajánlatkérő a szerződéses időtartam alatt a vezetékes telefonokról indított, mobilirányú hívások végződtetésére mobiltelefon szolgáltatói közvetlen bekötést használ. Ajánlattevőnek biztosítania kell a direkt bekötés szolgáltatás nyújtását 2026.10.13-tól az Ajánlatkérő által a műszaki leírásban meghatározott helyszínen 2 x 30 hangcsatornával a műszaki leírásban részletezett paraméterekkel. Mobil adatszolgáltatás Ajánlatkérő az előfizetésein mobil adatszolgáltatást is igénybe kíván venni. Minden előfizetéshez biztosítani kella műszaki leírás szerinti különböző nagyságú adat csomagot. Eszközök Az Ajánlatkérő egy levásárolható keretet kér, melyet a mindenkori ÁSZF szerinti készülék hűséggel, de tarifahűség vagy további kötöttség nélküli árakhoz képest értendő. Lehetőséget kell biztosítani a keret kihasználására a szerződés teljes idején, a keret nagysága nettó 20 millió Ft (ÁFA nélküli összeg). Ajánlatkérő kiköti, hogy nyertes Ajánlattevő feladata 2026.10.13. napjának 00:00 percétől számított 12 hónapos időtartamra, a műszaki leírás szerinti szolgáltatások folyamatos, (szolgáltatáskimaradás nélküli) biztosítása. Amennyiben a szerződés 2026. október 12. után kerül aláírásra, úgy a 12 hónapos határozott időtartam a szerződés mindkét fél általi aláírását követő nap 00:00 percétől kezdődik. AK felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra. A szolgáltatással összefüggő részletes elvárásokat a műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001811342026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32250000 Mobilfunkgeräte
640436-2026 - Competition
Hungary – Telecommunications services – Mobil hang- és adatátviteli szolgálatás
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: EKR001811342026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 64200000 Telecommunications services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: EKR001811342026/1
Additional classification (cpv): 32250000 Mobile telephones