See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATERIALE SANITARE DIVERSE VI
Beschreibung: ACORD CADRU DE FURNIZARE "MATERIALE SANITARE DIVERSE VI" -AC 24 luni - 36 loturi detaliate in caietul de sarcini .Atribuirea se va face pe loturi. Orice op ec interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de aut contractanta in anunt. de participare si fisa de date a achizitiei - Sectiunea I.3), respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Aut. contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor precizata in anuntul de participare . Daca aceste termene vor fi zile nelucrătoare, autoritatea va răspunde în ultima zi lucratoare înainte de termenul respectiv.
Interne Kennung: 4701320/2023/93
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CALCE SODATA MEDICALA 5 L
Beschreibung: Estimarile cantitatilor minime si maxime ale Acordului-Cadru si ale Contractelor Subsecvente sunt prevazute in documentatia de atribuire.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0002
Titel: SONDE ASPIRATIE CH 14
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: SONDE ENDOTRAHEALE 7, 7.5
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: TRUSA DE CRICO -TIROIDOTOMIE
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: SONDE FOLEY CH 14
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: CATETER ARTERIAL
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: MASCA ANESTEZIE MAR.3,4,5
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: PUNGI COLECTOARE DRENAJ
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: ENDOBAG
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: MANUSI EXAMINARE CELOFAN
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PANSAMENT HIPOALERGENIC ADEZIV NOU-NASCUTI
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: ACE SERINGA
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: DISPOZITIV MEDICAL PENTRU DRENARE TORACICA SAU PLEURALA CU ASPIRATIE PANA LA 45 CM H2O
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: TAMPOANE PRETAIATE DIN CELULOZA (dimensiuni 2-3x4 cm)
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: HARTIE FAX PENTRU EKG BTL 08
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: HARTIE FAX PENTRU EKG CONTEC
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: TAMPOANE/COMPRESE DIN MATERIAL NETESUT IMPREGNATE CU ALCOOL IZOPROPILIC SI CLORHEXIDINA
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: PLASTURI STERILI FIXATORI BRANULA 4/5
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: SPECULI VAGINALI STERILI DE UNICA FOLOSINTA
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: CONSUMABILE COMPATIBILE CU POMPA DE SAN SYMPHONY
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: DISPOZITIV EXTRACTIE FETALA CU VACUUM
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: HARTIE TERMICA 57*30
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: MASCA FACIALA+REZERVOR BALON RESUSCITARE NOU-NASCUTI
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: UROCULTOARE 60 ML STERILE
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: LEUCOPLAST PANZA , MATASE
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: PUNGI ASPIRATIE CU VACUUM
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: FASA AUTOADEZIVA
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: CANULA PIPELLE
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: SAC OCLUZIV PENTRU PREVENIREA PIERDERILOR DE CALDURA
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: FILME RADIOLOGIE
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: BALON RESUSCITARE PENTRU NOU-NASCUTI
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: SET CIRCUIT/TUBULATURA VENTILATIE DE UNICA FOLOSINTA
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: MANOMETRU DE MASURARE A PRESIUNII BALONASULUI SONDEI DE INTUBATIE ENDOTRAHEALE
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: CAMPURI DE IZOLARE
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: SONDE ASPIRATIE CH 10
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: FESE 10/20
Interne Kennung: 36