See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026
Beschreibung: Detalierea echipamentelor medicale este prezentata in caietul de sarcini si fisele tehnice. Achizitia are ca obiect Furnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026 prin incheierea de contracte de furnizare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile. Termenul limita in care se va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare este in a 11-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Clauza suspensivă: procedura de achiziţie va fi iniţiată sub incidenţa prezentei clauze suspensive, în sensul că încheierea/semnarea contractului de furnizare este condiţionată, pe o perioada de 2 luni de la data publicarii procedurii in SEAP, de alocarea unor sume de catre Primaria Municipiului Bucuresti prin ASSMB conform solicitarii de rectificare bugetara depusa prin adresa nr. 9730/18.06.2026, inregistrata la ASSMB cu nr. 14814/19.06.2026. In cazul în care această condiţionalitate nu va fi îndeplinită, autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul să anuleze prezenta achiziție in conformitate cu art. 212 lit. c) din Legea nr. 98 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, indiferent de stadiul de derulare in care se va afla. Decizia de anulare nu va obliga autoritatea contractanta la costuri faţă de operatorii economici participanţi şi/sau operatorul economic declarat câştigător.
Interne Kennung: 4192960_2026_PAAPD1599849
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Turn chirurgie minim invaziva 4K-ICG
Beschreibung: Valoarea estimata a contractului este de 891,700.00 lei.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 80530000 Berufsausbildung
Los: LOT-0002
Titel: Vr Vertij
Beschreibung: Valoarea estimata a contractului este de 126,000.00 lei.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Sistem videoendoscopie pentru diagnostic foniatic si deglutitie cu sistem videodocumentare integrat
Beschreibung: Valoarea estimata a contractului este de 187,500.00 lei.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Trusa de sialendoscopie
Beschreibung: Valoarea estimata a contractului este de 460,000.00 lei.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Platforma electrochirurgicala cu sigilare
Beschreibung: Valoarea estimata a contractului este de 123,000.00 lei
Interne Kennung: 5