640793-2026 - Ergebnis
Slowenien – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – Podelitev koncesije za izvajanje javne službe dolgotrajne oskrbe na domu na območju Občine Dolenjske Toplice
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Podelitev koncesije za izvajanje javne službe dolgotrajne oskrbe na domu na območju Občine Dolenjske Toplice
Beschreibung: Predmet javnega razpisa je izbira izvajalca za izvajanje koncesije izvajanje javne službe dolgotrajne oskrbe na domu na območju Občine Dolenjske Toplice. Dolgotrajna oskrba na domu se organizira in izvaja na način, ki upravičenim osebam omogoča enako razpoložljivost, dostopnost, dosegljivost in kakovost storitev dolgotrajne oskrbe ter pravico do neodvisnega in samostojnega življenja. Storitve dolgotrajne oskrbe so: - pomoč pri osnovnih dnevnih opravilih: pomoč pri prehranjevanju in pitju, pomoč pri osebni higieni, pomoč pri oblačenju, slačenju, pomoč pri izločanju in odvajanju, pomoč pri gibanju, pomoč pri pripravi na spanje in počitek ter druga osnovna dnevna opravila; - pomoč pri podpornih dnevnih opravilih: pomoč pri gospodinjskih opravilih, pomoč pri nakupu živil in življenjskih potrebščin, prinašanje, pripravo in postrežbo obrokov, spremstvo uporabnika v povezavi z izvajanjem storitev dolgotrajne oskrbe ter druga podporna opravila; - zdravstvena nega, vezana na osnovna dnevna opravila: spremljanje vitalnih funkcij in drugih parametrov, spremljanje zdravstvenega stanja uporabnika, priprava, dajanje in nadzor nad jemanjem zdravil, preprečevanje razjed zaradi pritiska ter druge storitve zdravstvene nege, vezane na osnovna dnevna opravila; - storitve za krepitev in ohranjanje samostojnosti. Obseg neposrednega izvajanja storitev za krepitev in ohranjanje samostojnosti je v 1. kategoriji DO 12 ur, v 2. kategoriji DO 24 ur, v 3. kategoriji DO 48 ur, v 4. kategoriji DO 30 ur in v 5. kategoriji DO 24 ur letno. Upravičenec do storitev dolgotrajne oskrbe je oseba, ki pridobi pravico do dolgotrajne oskrbe po 11. členu Zakon o dolgotrajni oskrbi s pravnomočno odločbo pristojne vstopne točke po 38. členu ZDOsk-1. Na javnem razpisu se podeli ena koncesija za območje celotne Občine Dolenjske Toplice. Storitev dolgotrajne oskrbe na domu se izvaja na domu uporabnika. Izvajalci storitev dolgotrajne oskrbe na domu opravljajo dolgotrajno oskrbo na domu v obsegu, kot bo izhajal iz odločb pristojnega centra za socialno delo oz. na njihovih podlagah sklenjenih individualnih načrtih za posamezne uporabnike. Obseg neposrednega izvajanja storitev za določenega uporabnika je je določen glede na ugotovljeno stopnjo upravičenosti in individualni načrt oskrbe: 1. kategorija dolgotrajne oskrbe: 20 ur/mesec 2. kategorija dolgotrajne oskrbe: 40 ur/mesec, 3. kategorija dolgotrajne oskrbe: 60 ur/mesec, 4. kategorija dolgotrajne oskrbe: 80 ur/mesec, 5. kategorija dolgotrajne oskrbe: 110 ur/mesec. V kolikor se sčasoma pokaže potreba po dodatnem obsegu v številu ur in dnevih opravljanja storitve, se koncendent in koncesionar o tem dogovorita s sklenitvijo aneksa h koncesijski pogodbi. Storitve so podrobneje opredeljene v Odloku o dolgotrajni oskrbi na domu na območju Dolenjske Toplice, (Uradni glasilo e-obcina, št. 48/2025, objavljen dne 23. 12. 2025; v nadaljevanju: Odlok) in spodaj navedenih predpisih. Koncesionar mora zagotoviti dosegljivost po telefonu med 7.00 in 17.00 uro, vsak delovni dan. Najdaljši dopusten odzivni čas, to je čas od sporočila uporabnika po telefonu koncesionarju do vzpostavitve stika koncesionarja z uporabnikom, je 48 ur. V skladu s petim odstavkom 46. člena Zakona o dolgotrajni oskrbi izvajalec dolgotrajne oskrbe ZZZS do desetega dne v mesecu izda račun za plačilo opravljenih, evidentiranih in obračunanih storitev dolgotrajne oskrbe in drugih storitev iz 32. člena Zakona o dolgotrajni oskrbi v preteklem mesecu.
Interne Kennung: 430-6/2026
Zentrale Elemente des Verfahrens: 75. člen ZDOsk-1 za koncesije pod mejno vrednostjo določa, da se postopek izvede skladno z določili 78.-83. člena ZDOsk-1 ter hkrati Zakon o nekaterih koncesijskih pogodbah (glede trajanja koncesije in pripravljalnih dejanj), Zakon o javno-zasebnem partnerstvu (glede pravnega varstva), Zakon o javnem naročanju (glede pojasnjevanja in dopolnjevanja ponudb ter drugih postopkovnih pravil izvedbe javnega razpisa) ter Pravilnik o koncesijah na področju dolgotrajne oskrbe . Javni razpis se objavi na spletni strani koncedenta in na portalu javnih naročil. Kot ponudnik lahko na razpisu kandidira pravna ali fizična oseba, ki izpolnjuje pogoje po Odloku, Zakon o dolgotrajni oskrbi, Pravilniku o koncesijah na področju dolgotrajne oskrbe ter izpolnjuje pogoje, navedene v nadaljevanju te razpisne dokumentacije. Koncedent bo z izbranim ponudnikom (koncesionarjem), ki izpolnjuje razpisne pogoje in je glede na merilo najugodnejši ponudnik, sklenil koncesijsko pogodbo. Javni razpis je objavljen za obdobje trajanja koncesijskega razmerja z možnostjo podaljšanja, kakor predvideva Odlok. Izbranemu ponudniku bo izdan koncesijski akt (odločba) za obdobje petih (5) let z možnostjo podaljšanja z aneksom za največ tri (3) leta. Koncesijsko obdobje začne teči z dnem začetka veljavnosti koncesijske pogodbe. Koncesionar mora pričeti izvajati koncesijo najkasneje v 30-ih dneh po začetku veljavnosti koncesijske pogodbe. Predviden začetek izvajanja storitve je 1. 7. 2026. O izbiri koncesionarja odloči koncedent z odločbo, s katero podeli koncesijo izbranemu ponudniku in določi čas trajanja koncesije v skladu z razpisom in zavrne neuspešne ponudbe. V postopku izdaje odločbe imajo položaj stranke le tisti ponudniki, ki so predložili ponudbo. Koncedent najkasneje v petih dneh po končanem preverjanju in ocenjevanju ponudb, vendar ne kasneje kot 90 dni od roka za oddajo ponudb, vse ponudnike obvesti o izbiri koncesionarja. Koncedent o tej odločitvi obvesti ponudnike tako, da podpisano odločitev iz tega odstavka objavi na portalu javnih naročil. Odločitev se šteje za vročeno z dnem objave na portalu javnih naročil. Odločitev o izbiri koncesionarja postane pravnomočna z dnem, ko zoper njo ni mogoče zahtevati pravnega varstva skladno s predpisi, ki urejajo javno naročanje.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85312200 Lebensmittel-Hauslieferungen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 551400