See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Steriloinnin tarvikkeet 2
Beschreibung: Servica Oy kilpailuttaa tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti Steriloinnin tarvikkeet itselleen, Pohjois-Karjalan hyvinvointialueelle, Pohjois-Savon hyvinvointialueelle ja Etelä-Savon hyvinvointialueelle. Tässä hankinnassa mukana olevista osapuolista käytetään jäljempänä lyhennettä "Tilaaja". Tarkemmat tiedot tarjouspyynnön liitteessä Sopimusluonnos. Hankinnan tavoitteena on kilpailutuksen avulla saada valikoimaan tarkoitukseen sopivat ja laadukkaat tuotteet. Tavoitteena on myös, että tuotteiden toimitusvarmuus on hyvä ja tuotteita on saatavilla, kun niitä tarvitaan. Tämä kilpailutus on jatkoa ensimmäiselle Steriloinnin tarvikkeet kilpailutuskierrokselle. Tässä hankinnassa kilpailutetaan osa-alueita/positioita, mitkä hankintayksikkö keskeytti ensimmäisellä kierroksella. Nyt toteutettava jatkokilpailutus liittyy suoraan samaan alkuperäiseen hankintatarpeeseen ja samaan hankintakokonaisuuteen, jota varten alkuperäinen EU-hankinta on toteutettu. Kyse ei ole uudesta tai itsenäisestä hankinnasta, vaan alkuperäisessä kilpailutuksessa keskeytettyjen osa-alueiden uudelleen kilpailuttamisesta. Sopimuskausi alkaa 1.1.2027, mistä alkaen tuotteet tulee olla saatavilla. Toimittajia valitaan osa-alueelle VÄLINEHUOLTO TARRA (AUTOKLAAVI) 102MMX36MM pää- sekä varatoimittaja etusijajärjestyksen mukaisesti. Muille osa-alueille valitaan yksi toimittaja.
Interne Kennung: 231_000672
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: VÄLINEHUOLTO TARRA (AUTOKLAAVI) 102MMX36MM
Beschreibung: Hankittava määrä: 1477000 kpl
Interne Kennung: 2026-057199-LOT-0001
Los: LOT-0003
Titel: KUUMASAUMAAJAN VÄRINAUHAT ENTHRAL
Beschreibung: Hankittava määrä: 10 kpl
Interne Kennung: 2026-057199-LOT-0003
Los: LOT-0004
Titel: MUSTE VÄRINAUHAT HAWO
Interne Kennung: 2026-057199-LOT-0004