2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa sprawowania obowiązków inżyniera kontraktu nad przebudową budynku biurowego RDLP w Toruniu
Beschreibung: 1) świadczenie usługi doradczych podczas procesu udzielania zamówienia publicznego na realizację zadania inwestycyjnego wskazanego w ppkt 2); 2) sprawowanie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pt. „Przebudowa skrzydła A i C biura RDLP w Toruniu” (zwanego dalej: „Zadaniem Inwestycyjnym”), w szczególności zgodnie z: a) art. 25 - 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.); b) decyzją o pozwoleniu na budowę, zgłoszeniami robót, decyzjami Miejskiego Konserwatora Zabytków, wytycznymi gestorów sieci i innymi ustaleniami; c) obowiązkami Zamawiającego zawartymi w umowie na wykonawstwo robót budowlanych; 3) nadzór nad prawidłowością realizacji robót wykonywanych w ramach Zadania Inwestycyjnego w celu zapewnienia ochrony interesów Zamawiającego jako inwestora. 4) Zakres obsługi prawnej świadczonej przez inżyniera kontraktu a) weryfikacja projektu dokumentów zamówienia na roboty budowlane przygotowane przez Zamawiającego pod względem prawnym i wprowadzenie zapisów optymalizujących proces realizacji oraz bezpieczeństwo Zamawiającego b) bieżąca administracja umową: interpretacja zapisów umowy oraz czuwanie nad procedurami roszczeniowymi. c) zarządzanie roszczeniami: analiza formalno-prawna roszczeń terminowych i finansowych składanych przez wykonawcę. d) przygotowywanie aneksów: konstruowanie i opiniowanie dokumentów zmieniających umowę główną, m.in. w kontekście przepisów Prawa Zamówień Publicznych. e) rozwiązywanie sporów: prowadzenie mediacji i działań polubownych mających na celu uniknięcie kosztownych procesów sądowych. f) nadzór nad podwykonawcami: opiniowanie umów z podwykonawcami pod kątem bezpieczeństwa prawnego inwestora (np. odpowiedzialność solidarna). 5) Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych na podstawie Projektu autorstwa Gzowski Architekci Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku oraz projektem OCiW Inżynieria Sanitarna Agnieszki Ottka (bez trafostacji z magazynem energii i BMS). W ramach nadzoru Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: a) badania zgodności realizowanych robót z Projektem, b) wyjaśniania wątpliwości Wykonawcy Robót i Inwestora dotyczących Projektu i zawartych w nim rozwiązań, c) uzgadniania z Inwestorem i wykonawcą robót możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w Projekcie.
Interne Kennung: EI.270.1.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 15 000 zł Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą w wysokości 5% ceny oferty brutto. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego w wysokości nieprzekraczającej 20% wartości umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79110000 Juristische Beratung und Vertretung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług inspektora nadzoru oraz obsługi prawnej i nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji polegającej na przebudowie biurowca RDLP w Toruniu