640945-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Żyrzyn oraz z PSZOK w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2027 roku ”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Żyrzyn oraz z PSZOK w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2027 roku ”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Żyrzyn oraz z PSZOK w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2027 roku” Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Żyrzyn, 2) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych zlokalizowanego w sołectwie Borysów 6, 24-103 Żyrzyn 3) Wykonanie oraz dostarczenie właścicielom obsługiwanych nieruchomości ulotki edukacyjno-informacyjnej nt. systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Żyrzyn zawierającej uzgodniony harmonogram w ilości 2 000 sztuk na rok 2026 i w ilości 2 000 sztuk na rok 2027; 4) Dostarczenie i wyposażenie mieszkańców w worki do selektywnej zbiórki odpadów w odpowiedniej kolorystyce na okres obowiązywania umowy; 5) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wielogabarytowych spod posesji właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żyrzyn (1 raz w roku 2026 i 1 raz w roku 2027) Według stanu na dzień 01.09.2025 r. liczba nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żyrzyn, z których były odbierane odpady to 1 813. Liczba osób zamieszkałych na dzień 01.09.2025 r. to 6 277 osób. Zakładana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania w okresie realizacji zamówienia zarówno z nieruchomości zamieszkałych jak i z PSZOK to 2 630,00 Mg w ciągu 2 lat. Zamówienie obejmuje odbiór odpadów komunalnych z PSZOK w Borysowie i ich zagospodarowanie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2025 r. poz. 733), oraz odrębnymi przepisami. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 1 do SWZ 4.3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Interne KennungG.271.B.12.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
LosLOT-0001
Titel„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Żyrzyn oraz z PSZOK w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2027 roku”