640993-2026 - Vorankündigung
Finnland – Büromöbel – Toimitilakalusteet 2027 (00761)
Bekanntmachung über vorherige Marktkonsultation
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Toimitilakalusteet 2027 (00761)
Beschreibung: Hansel Oy on käynnistänyt Toimitilakalusteet 2027 (00761) -dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) valmistelun. Kyseisestä dynaamisesta hankintajärjestelmästä käytetään jäljempänä myös nimitystä ”yhteishankinta”. Tavoitteena on, että dynaamisen hankintajärjestelmän kautta voi hankkia kalusteita erilaisiin toimisto- ja toimitilaympäristöihin. Yhteishankinta sisältää mm. työpistekalusteet, kohtaamistilojen kalusteet (neuvottelu-, oleskelu-, tauko- ja aulatilat) sekä näihin ympäristöihin ja kalustamiseen liittyvät muut tuotteet ja palvelut. Yhteishankinnan kautta voi hankkia kalusteita myös esimerkiksi auditorio-, ruokailu-, majoitus-, vastaanotto- ja valvomotiloihin. Dynaamisen hankintajärjestelmän kohteeseen sisältyviä palveluita ovat esimerkiksi toimitus- ja asennuspalvelu, raportointipalvelu, varastointipalvelu, kierrätyspalvelu, sisustussuunnittelu- ja tuotesijoittelupalvelu, työympäristön kehittämispalvelu sekä huolto-, kunnostus- ja uudelleenverhoilupalvelut. Yhteishankinnan käyttäjiä ovat Hansel Oy:n asiakkaat. Tämän markkinakartoitusilmoituksen tarkoituksena on käynnistää markkinavuoropuhelu kutsumalla yhteishankinnasta kiinnostuneet yritykset ilmoittautumaan markkinavuoropuheluun. MARKKINAVUOROPUHELU Markkinavuoropuhelu on tarkoitettu yhteishankinnasta kiinnostuneille yrityksille. Markkinavuoropuhelussa yrityksille varataan mahdollisuus kommentoida yhteishankintaan liittyviä luonnosmateriaaleja kirjallisesti. Luonnosmateriaalien kommentointimahdollisuuksia on suunniteltu alustavasti järjestettäväksi loka-marraskuussa 2026 ja tammi-helmikuussa 2027. ILMOITTAUTUMINEN Yhteishankinnasta kiinnostuneita yrityksiä pyydetään ilmoittautumaan markkinavuoropuheluun alla olevalla verkkosivustolla (URL-osoitteessa): https://forms.office.com/e/JebGsQ5VnP Ilmoittautuminen markkinavuoropuheluun kyseisen verkkosivuston kautta on mahdollista 23.10.2026 klo 12.00 asti. Ilmoittautuneiden henkilöiden henkilötietoja käytetään vain tämän yhteishankinnan valmisteluun liittyviin yhteydenottoihin. MUUTA HUOMIOITAVAA Huomioittehan, että kyseessä on markkinakartoitusilmoitus, eikä tällä ilmoituksella pyydetä osallistumishakemuksia / tarjouksia. Tässä ilmoituksessa esitetyt tiedot ovat alustavia ja saattavat muuttua yhteishankinnan valmistelun edetessä. Markkinavuoropuheluun osallistuminen tai osallistumatta jättäminen ei estä mahdolliseen hankintamenettelyyn osallistumista. Hansel Oy ei maksa korvausta markkinavuoropuheluun osallistumisesta. Tavoitteena on, että dynaamisen hankintajärjestelmän perustamisvaihe käynnistyy huhtikuussa 2027.
Interne Kennung: HANSEL DPS 00761
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39100000 Möbel, 50850000 Reparatur und Wartung von Möbeln, 51000000 Installation (außer Software), 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 63521000 Dienstleistungen von Gütertransportagenturen, 79931000 Innenausstattungsdienste, 79932000 Innenarchitektendienste, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000