2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej na potrzeby zasilania obiektów Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby zasilania obiektów Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w latach 2026 - 2027, zgodnie z przepisami i standardami jakości określonymi przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 z późn. zm.), przepisami wykonawczymi do tej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 904 z późn. zm.). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2.1 do SWZ - dla Pakietu nr 1 oraz w Załączniku nr 2.2 do SWZ - dla Pakietu nr 2, które zawierają planowane zapotrzebowanie na energię elektryczną dla poszczególnych punktów poboru w okresie realizacji zamówienia. 3. Szczegółowy zakres praw i obowiązków związanych z realizacją zamówienia określa Projekt umowy stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów w Skierniewicach
Beschreibung: Pakiet nr 1 - dostawa energii elektrycznej do obiektów w Skierniewicach o łącznym szacowanym wolumenie 5 635,23 MWh.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb na dostawy energii, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu wolumenu energii, na następujących warunkach: 1) wartość zamówienia objętego prawem opcji nie przekroczy 5% wolumenu podstawowego wskazanego w Załączniku nr 2.1 do SWZ; 2) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na takich samych warunkach, jak zamówienie podstawowe; 3) do rozliczenia przyjęte będą ceny jednostkowe jak dla zamówienia podstawowego; 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa składając oświadczenie woli, na adres e-mail Wykonawcy, wskazany w § 14 ust. 2 Umowy, 5) Zamawiający zastrzega, że skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i w przypadku jego niewykorzystania Wykonawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów w Puławach
Beschreibung: Pakiet nr 2 - dostawa energii elektrycznej do obiektów w Puławach o łącznym szacowanym wolumenie 164,88 MWh.
Beschreibung der Optionen: W przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb na dostawy energii, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu wolumenu energii, na następujących warunkach: 1) wartość zamówienia objętego prawem opcji nie przekroczy 5% wolumenu podstawowego wskazanego w Załączniku 2.2 do SWZ; 2) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na takich samych warunkach, jak zamówienie podstawowe; 3) do rozliczenia przyjęte będą ceny jednostkowe jak dla zamówienia podstawowego; 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa składając oświadczenie woli, na adres e-mail Wykonawcy, wskazany w § 14 ust. 2 Umowy, 5) Zamawiający zastrzega, że skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i w przypadku jego niewykorzystania Wykonawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.