2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ochrony osób i mienia w obrębie nieruchomości zarządzanych przez KZGM w Katowicach
Beschreibung: Przedmiotem niniejszej umowy są usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia oraz patroli prewencyjnych w obrębie nieruchomości położonych w Katowicach i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy (wraz z załącznikami) stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdziale III SWZ. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z uwzględnieniem przepisów właściwych dla zamówienia na usługi społeczne - art. 359 -360 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wartość szacunkowa zamówienia przekracza równowartość kwoty określonej w art. 359 pkt 1 ustawy.
Interne Kennung: NZ.231.084.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z uwzględnieniem przepisów właściwych dla zamówień na usługi społeczne – art. 359 - 360 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2024, poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą. Wartość szacunkowa zamówienia przekracza równowartość kwoty określonej w art. 359 pkt 1 ustawy
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszej umowy są usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia oraz patroli prewencyjnych w obrębie nieruchomości położonych w Katowicach i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach (wykaz obiektów stanowi załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) składające się z: 1) bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia polegającej na stałej obecności pracowników ochrony na ochranianym obiekcie w godzinach wskazanych przez Zamawiającego (realizowana w trybie zwykłym i awaryjnym), która jest wspomagana przez grupę interwencyjną. Grupa interwencyjna dotychczas podejmowała działania średnio raz w miesiącu dla obiektu przy ul. św. Jana 10 (informacja wynikająca z aktualnie realizowanej umowy zawartej na okres 12 miesięcy). Zakres ten częściowo objęty jest prawem opcji. 2) patroli prewencyjnych, przez co Zamawiający rozumie jednorazowy dojazd i kontrolę jednego obiektu wskazanego w zleceniu, przez zmotoryzowane (samochód), dwuosobowe grupy pracowników ochrony. Zakres ten w całości objęty jest prawem opcji. Dotychczas Zamawiający w okresie ostatnich 12 miesięcy usługę patrolu prewencyjnego zlecił dla jednej nieruchomości na okres 7 dni z częstotliwością 4 dojazdów w godzinach nocnych. 2. Zestawienie aktualnie ochranianych obiektów stanowi Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. Zamawiający na chwilę obecną planuje świadczenie usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w trybie zwykłym na 8 obiektach, w sumie ok. 5 573 godziny miesięcznie. 3. Osoby wykonujące czynności: 1) bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia oraz grupy interwencyjnej nie muszą być wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, o której mowa w ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia, 2) w ramach usługi patroli prewencyjnych muszą być wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, o której mowa w ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia, 4. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa z najwyższą starannością, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wszelkie obowiązki Wykonawcy i Zamawiającego oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia i sposób rozliczania zawierają projektowane postanowienia umowy ze wszystkimi załącznikami stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ. 6. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (aspekty społeczne): Wymagania zamawiającego w zakresie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawarte są w § 6 projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 3 do SWZ). 7. Zamawiający dopuszcza realizację zamówienia przez pracowników z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, jednakże niepełnosprawności występujące u osób wskazanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia nie mogą ograniczać ich zdolności do wykonywania czynności wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia. Realizacja zamówienia przez pracowników z orzeczonym stopniem niepełnosprawności musi być zgodna ze wskazaniami zawartymi w orzeczeniu lekarza orzecznika lub orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności. 8. Przedmiotowe środki dowodowe. Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia. 9. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. usług ochrony osób i mienia w obrębie nieruchomości położonych w Katowicach, zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach w zakresie maksymalnie 175 894 godzin (w tym: ochrona fizyczna maksymalnie 175 844 godzin i tryb awaryjny maksymalnie 50 godzin) oraz maksymalnie 480 patroli prewencyjnych. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z najwyższą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. 1. Prawo opcji opisane w § 1(1) projektowanych postanowieniach umowy obejmuje następujący zakres przedmiotu zamówienia: a) zwiększenie liczby godzin bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w trybie zwykłym, wynikające m. in. ze zwiększenia liczby obiektów, w których będzie konieczne świadczenie usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia. Zamówienie w tym zakresie może się zwiększyć maksymalnie o 62 402 godziny (tj. do 175 844 godzin). Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zakresie bezpośredniej ochrony fizycznej w okresie trwania niniejszej umowy po zrealizowaniu przez Wykonawcę gwarantowanego zakresu zamówienia minimalnego, czyli 113 442 godzin ochrony w trybie zwykłym; b) patrole prewencyjne w obrębie nieruchomości położonych w Katowicach zarządzanych przez KZGM w Katowicach. Maksymalna wielkość przedmiotu zamówienia w tym zakresie wynosi 480 patroli. Zamawiający nie jest w stanie zagwarantować minimalnej ilości dla ww. zakresu usług, gdyż konieczność ich świadczenia zależy od okoliczności niezależnych od Zamawiającego. Przewiduje się możliwość skorzystania z prawa opcji np. w przypadku notorycznego przebywania osób nieuprawnionych (np. osoby w kryzysie bezdomności) w obrębie danej nieruchomości. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zakresie patroli prewencyjnych w okresie obowiązywania umowy określonym w § 2 projektowanych postanowieniach umowy; c) bezpośrednią ochronę fizyczną osób i mienia w trybie awaryjnym. Maksymalna wielkość przedmiotu zamówienia w tym zakresie wynosi 50 godzin ochrony. Zgłoszenie zapotrzebowania na usługi bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w trybie awaryjnym będzie dotyczyć nagłych przypadków w szczególności stwarzających zagrożenie dla zdrowia i/lub życia np. na okoliczność zabezpieczenia nieruchomości po pożarze i będzie obejmowało świadczenie usługi bezpośredniej ochrony fizycznej przez czas wskazany w zleceniu. Rozpoczęcie usługi nastąpi do 120 minut od zgłoszenia zapotrzebowania realizacji usługi w trybie awaryjnym przekazanego przez Zamawiającego telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości SMS. Zamawiający nie jest w stanie zagwarantować minimalnej ilości dla ww. zakresu usług, gdyż konieczność ich świadczenia zależy od okoliczności niezależnych od Zamawiającego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zakresie bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w trybie awaryjnym w okresie obowiązywania umowy określonym w § 2 projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w związku z brakiem możliwości precyzyjnego określenia liczby patroli prewencyjnych oraz możliwością zmiany liczby obiektów, w których konieczne będzie świadczenie usług ochrony w trakcie obowiązywania umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w szczególności w związku z przejęciem przez Zamawiającego do zarządzania lub zabezpieczenia obiektu, zwiększeniem zakresu ochrony na danym obiekcie, podjęcia przez Zamawiającego decyzji o objęciu ochroną budynku znajdującego się aktualnie w jego zarządzaniu, koniecznością zlecenia usługi patroli prewencyjnych w przypadku uciążliwej obecności niepożądanych osób, pojawienia się incydentów na terenie obiektu lub doraźnego zabezpieczenia nieruchomości na wypadek np. pożaru. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia gwarantowanego (bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia w trybie zwykłym), a w przypadku opcji na tryb awaryjny lub patrole prewencyjne - z uwzględnieniem uregulowań szczególnych, określonych w projektowanych postanowieniach umowy.