See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elaborare documentatie tehnico-economica la faza proiect pt autorizarea executarii lucrarilor de construire, proiect tehnic si detalii de executie, asist tehnica din partea proiectantului si ex lucrari pentru ob de investitii: “Cresterea eficientei energetice a infrastructurii de iluminat public din Municipiul Oradea ”, LOT 1 – Etapa II si LOT 2 – Etapa III Cod unic de inreg: 4230487/2024/2
Beschreibung: Elaborare documentatie tehnico-economica la faza de proiect pentru autorizarea executarii lucrarilor de construire, proiect tehnic si detalii de executie, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru obiectivul de investitie: LOT 1: Cresterea eficientei energetice a infrastructurii de iluminat public din Municipiul Oradea – Etapa II LOT 2: Cresterea eficientei energetice a infrastructurii de iluminat public din Municipiul Oradea – Etapa III Misiunea Primăriei Municipiului Oradea este de a fi în slujba comunității locale, furnizând servicii la un înalt standard de calitatate în context național și internațional, respectând valori precum: respectul față de lege și cetățean, performanța, disciplina, integritatea, onestitatea, spirit de echipă, capacitate de inovare, egalitate de șanse și responsabilitate socială. Rezultatele finale ale Contractului cuprind: Toate lucrările pe discipline sunt realizate pe deplin în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini, și au trecut toate probele și testele necesare; Toate instalațiile și echipamentele tehnologice sunt funcționale și au trecut toate probele și testele necesare; Deșeurile (primare și secundare) sunt sortate corespunzător iar procedurile privind gestionarea deșeurilor sunt respectate în totalitate; Toate documentațiile necesare și care au fost utilizate pentru planificarea execuției, pentru execuția, controlul execuției și finalizarea lucrărilor sunt păstrate și puse la dispoziția Beneficiarului; Perimetrul șantierului de lucru eliberat și curățat de orice echipament, utilaj sau material utilizat de Antreprenor pe perioada execuției lucrărilor; Toate suprafețele afectate de lucrări sunt restabilite. Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inclusiv, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Interne Kennung: 4230487/2024/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - “Cresterea eficientei energetice a infrastructurii de iluminat public din Municipiul Oradea – Etapa II”
Beschreibung: Elaborare documentatie tehnico-economica la faza de proiect pentru autorizarea executarii lucrarilor de construire, proiect tehnic si detalii de executie, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru obiectivul de investitie – LOT 1: Cresterea eficientei energetice a infrastructurii de iluminat public din Municipiul Oradea – Etapa II Valoarea totală (proiectare + execuție) de 16.496.053,49 lei fara TVA din care: a) Valoare PROIECTARE: 182.594,33 LEI fără TVA, din care : - elaborare PT si DE: 150.000,00 LEI fără TVA; - asistenta tehnica din partea proiectantului: 32.594,33 LEI fără TVA. b) Valoare EXECUTIE LUCRĂRI : 16.313.459,16 LEI fără TVA Ofertanții nu vor avea nici o obligație în raport cu valorile componentelor, acestea fiind orientative, oferta comparându-se în ansamblul său cu valoarea estimată a contractului. Durata totală a contracului de proiectare și execuție, va fi de 12 luni, din care: • PROIECTARE: 2 luni, • Asistență tehnică din partea proiectantului: pe toată durata de execuție a lucrărilor • EXECUȚIE LUCRĂRI: 10 luni de la data mentionata in ordinul de incepere emis de catre achizitor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928500 Straßenbeleuchtungseinrichtungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - “Cresterea eficientei energetice a infrastructurii de iluminat public din Municipiul Oradea – Etapa III”
Beschreibung: Elaborare documentatie tehnico-economica la faza PAC +PT, asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrarilor si executie lucrari pentru obiectivul de investitie – LOT 2: Cresterea eficientei energetice a infrastructurii de iluminat public din Municipiul Oradea – Etapa III - valoare totală: 7.886.423,33 lei fara TVA, detaliată astfel: a) Valoare PROIECTARE: 182.594,33 LEI fără TVA, din care : - elaborare PT si DE: 150.000,00 LEI fără TVA; - asistenta tehnica din partea proiectantului: 32.594,33 LEI fără TVA. b) Valoare EXECUTIE LUCRĂRI: 7.703.829,00 LEI fără TVA. Ofertanții nu vor avea nici o obligație în raport cu valorile componentelor, acestea fiind orientative, oferta comparându-se în ansamblul său cu valoarea estimată a contractului. Durata totală a contracului de proiectare și execuție, va fi de 8 luni, din care: • PROIECTARE: 2 luni, • Asistență tehnică din partea proiectantului: pe toată durata de execuție a lucrărilor • EXECUȚIE LUCRĂRI: 6 luni de la data mentionata in ordinul de incepere emis de catre achizitor.
Interne Kennung: 2