641132-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – ALIMENTE 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ALIMENTE 2026
Beschreibung: Se va incheia un acord cadru, cu doi operatori economici, pentru achizitia de ALIMENTE, 53 loturi, cu valoarea cuprinsa intre 1222,00 lei si 1432380,00 lei. Durata acordului cadru va fi de 12 luni. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 6. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, pana in a 4-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Garantia de participare nu se solicita. Garanția de bună execuție nu se solicita.
Interne Kennung: 3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CARNE DE PORC
Beschreibung: 1. Carne tocata amestec, porc si vita intre 1 si 1500 kg 2. Carne de lucru porc intre 1 si 500 kg 3. Cotlet de porc congelat intre 1 si 1500 kg 4. Pulpa de porc congelata intre 1 si 1800 kg
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: CARNE DE PUI
Beschreibung: 1. Pulpe inferioare de pui congelate, intre 1 si 1000 kg 2. Pulpe superioare de pui congelate, intre 1 si 2000 kg 3. Piept de pui, fara piele si os, congelat, intre 1 si 1000 kg 4. Aripioare de pui, fara varfuri, congelate, intre 1 si 1000 kg
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: PREPARATE DIN CARNE
Beschreibung: 1. Crenvursti de porc, intre 1 si 1500 kg 2. Salam tip Victoria, intre 1 si 700 kg 3. Carnat tip Cabanos, intre 1 si 500 kg 4. Sunca presata tip Praga, intre 1 si 800 kg
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LACTATE
Beschreibung: 1. Iaurt 200g, intre 1 si 20000 buc 2. Sana 200g, intre 1 si 20000 buc 3. Branza telemea vrac, intre 1 si 500 kg 4. Branza dulce de vaca, stoarsa, intre 1 si 300 kg 5. Smantana 20% grasime, intre 1 si 500 kg
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CASCAVAL
Beschreibung: 1. Cascaval calup, intre 1 si 1000 kg
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: SMANTANA PENTRU GATIT
Beschreibung: 1. Smantana pentru gatit 15% grasime 200 -500ml, intre 1 si 500 litru
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LEGUME
Beschreibung: 1. Morcovi, intre 1 si 2000 kg 2. Patrunjel radacina, intre 1 si 500 kg 3. Telina radacina, intre 1 si 1400 kg 4. Ceapa, intre 1 si 1000 kg 5. Usturoi, intre 1 si 40 kg 6. Varza pentru sarmale, intre 1 si 1500 kg 7. Cartofi, intre 1 si 6000 kg 8. Rosii, intre 1 si 500 kg 9. Rosii cherry, intre 1 si 1000 kg 10. Ardei capia, intre 1 si 1200 kg 11. Castraveti, intre 1 si 800 kg
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: CIUPERCI CHAMPIGNON
Beschreibung: 1. Ciuperci champignon 500g, intre 1 si 100 caserola
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: VARZA MURATA
Beschreibung: 1. Varza murata intreaga, intre 1 si 500 kg
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: FRUCTE
Beschreibung: 1. Mere, intre 1 si 3200 kg 2. Banane, intre 1 si 3000 kg 3. Portocale, intre 1 si 300 kg
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LEGUME CONGELATE
Beschreibung: 1. Mazare boabe congelata, intre 1 si 1000 kg 2. Fasole galbena congelata, intre 1 si 1200 kg 3. Amestec legume congelate pentru ciorba, intre 1 si 700 kg 4. Spanac congelat, intre 1 si 500 kg 5. Conopida congelata 1-2.5 kg, intre 1 si 700 kg
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: PASTA DE TOMATE
Beschreibung: 1. Pasta de tomate 720g, intre 1 si 800 buc
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: ZARZAVAT CONSERVA
Beschreibung: 1. Zarzavat pentru supa 720g, intre 1 si 400 buc 2. Zarzavat pentru ciorba 720g, intre 1 si 400 buc
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: SFECLA ROSIE FELII
Beschreibung: 1. Sfecla rosie felii 720 g, intre 1 si 400 buc
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: CASTRAVETI MURATI
Beschreibung: 1. Castraveti murati 720 g, intre 1 si 700 buc
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: GOGOSARI MURATI
Beschreibung: 1. Gogosari murati 720g, intre 1 si 500 buc
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: CIUPERCI CONSERVA
Beschreibung: 1. Ciuperci taiate, in cutie 400 g, intre 1 si 500 buc
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: OUA
Beschreibung: 48. Oua, intre 1 si 12000 buc
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: CONDIMENTE
Beschreibung: 1. Piper macinat 50 g, intre 1 si 700 buc 2. Sare iodata de masa 1 kg, intre 1 si 200 kg 3. Boia de ardei dulce 100 g, intre 1 si 500 buc
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: CONDIMENTE LA GALEATA
Beschreibung: 1. Pasta de ardei dulce, galeata aprox. 2500g, intre 1 si 150 kg 2. Pasta Gulas, dulce galeata aprox. 2500g, intre 1 si 150 kg
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: BAZA PENTRU MANCARURI
Beschreibung: 1. Baza pentru mancaruri cu gust de legume, intre 1 si 300 kg 2. Cub de legume – 12 buc/pachet, intre 1 si 150 pachet
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: OTET
Beschreibung: 1. Otet 1L, intre 1 si 80 buc
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: CACAO
Beschreibung: 1. Cacao 50 g, intre 1 si 100 buc
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: CONDIMENTE LA PLIC
Beschreibung: 1. Chimen 100 g, intre 1 si 500 buc 2. Foi de dafin plic 4 g – 10 g, intre 1 si 250 buc 3. Marar uscat plic 4 g – 10 g, intre 1 si 200 buc 4. Patrunjel uscat plic 4 g – 10 g, intre 1 si 250 buc 5. Cimbru uscat plic 4 g – 10 g, intre 1 si 150 buc 6. Busuioc uscat plic 4 g – 10 g, intre 1 si 150 buc
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: PASTE FAINOASE
Beschreibung: 1. Fidea cu ou, intre 1 si 150 kg 2. Taitei romburi cu ou, intre 1 si 50 kg 3. Macaroane cu ou - melcisori, intre 1 si 800 kg 4. Cus-cus cu ou, intre 1 si 800 kg 5. Spaghete cu ou, intre 1 si 500 kg
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: PASTE FARA GLUTEN
Beschreibung: 1. Paste fara gluten 500g-1000g, intre 1 si 10 kg
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: PAINE
Beschreibung: 1. Paine alba cu sare, 300g, intre 1 si 18000 buc 2. Paine alba fara sare, 300g, intre 1 si 14000 buc
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: PESMET
Beschreibung: 1. Pesmet 500 g, intre 1 si 200 buc
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: COZONAC
Beschreibung: 1. Cozonac asortat 100 g, ambalat individual, intre 1 si 1000 buc
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: BRANZOIACA
Beschreibung: 1. Branzoaica 100g, ambalata individual, intre 1 si 1000 buc
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: FAINA ALBA DE GRAU
Beschreibung: 1. Faina alba 1kg, intre 1 si 300 kg
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: FAINA DE MALAI
Beschreibung: 1. Faina de malai 1kg, intre 1 si 400 kg
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: GRIS 1KG
Beschreibung: 1. Gris 1Kg, intre 1 si 400 kg
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: OREZ
Beschreibung: 1. Orez 1kg, intre 1 si 1500 kg
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: GEM 20G
Beschreibung: 1. Gem 20g, intre 1 si 20000 buc
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: UNT 20G
Beschreibung: 1. Unt 20g, intre 1 si 35000 buc
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: MIERE DE ALBINE 20G
Beschreibung: 1. Miere de albine 20g, intre 1 si 10000 buc
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: MUSTAR PLIC
Beschreibung: 1. Mustar plic 10 - 20 g, intre 1 si 7000 buc
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: BRANZA TOPITA
Beschreibung: 1. Branza topita triunghiuri, intre 1 si 70000 buc
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: PATE PORC
Beschreibung: 1. Pate porc 100g - cu cheita, intre 1 si 12000 buc
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: PATE VEGETAL
Beschreibung: 1. Pate VEGETAL 100g - cu cheita, intre 1 si 2000 buc
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: NAUT CUTIE
Beschreibung: 1. Naut 400g cutie, intre 1 si 200 buc
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: LAPTE PRAF INTEGRAL
Beschreibung: 1. Lapte praf INTEGRAL tip 26% grasime - AMBALAJ DE 0,5 KG, intre 1 si 800 kg
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: ULEI
Beschreibung: 1. Ulei 1L, intre 1 si 1300 buc
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: ZAHAR
Beschreibung: 1. Zahar 1kg, intre 1 si 1500 kg
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: FASOLE USCATA
Beschreibung: 1. Fasole alba uscata, cu bob mare, intre 1 si 200 kg
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: SOIA CUBURI
Beschreibung: 1. Soia cuburi 100 g, intre 1 si 200 buc
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: RONDELE OREZ
Beschreibung: 1. Rondele orez 50-100g, intre 1 si 200 buc
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: BISCUITI
Beschreibung: 1. Biscuiti simpli pachet min. 100g, intre 1 si 17000 buc 2. Biscuiti tip picnic 50-70g vanilie, intre 1 si 5000 buc 3. Biscuiti tip eugenia 30 -40g, intre 1 si 2000 buc
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: CEAI MUSETEL
Beschreibung: 1. Ceai MUSETEL pliculete , intre 1 si 150 kg
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: NAPOLITANE 30G
Beschreibung: 1. Napolitana min. 30 g, intre 1 si 2000 buc 2. Napolitana fara zahar min. 30 g, intre 1 si 5000 buc
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: BATOANE MUSLI 20G
Beschreibung: 1. Baton musli 20 g, intre 1 si 1000 buc 2. Baton musli, fara zahar, 20 g, intre 1 si 1500 buc
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: ALTE DULCIURI
Beschreibung: 1. Baton de ciocolata fara zahar 25-30 g, intre 1 si 700 buc 2. Baton de branza dulce si ciocolata, tip dots, 30 g, intre 1 si 700 buc
Interne Kennung: 53