641166-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Acord-cadru de furnizare alimente si produse conexe la Cantina socială din Iași, str.Sf.Andrei, nr.70
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare alimente si produse conexe la Cantina socială din Iași, str.Sf.Andrei, nr.70
Beschreibung: Furnizare de alimente si produse conexe, repartizate pe 15 loturi, necesare unei bune desfășurări a activității Cantinei sociale din Iași, str.Sf.Andrei, nr.70. Autoritatea contractantă va încheia acorduri-cadru pentru furnizarea produselor alimentare, pentru fiecare lot în parte, cu un singur operator economic, fără reluarea competiției. Acordul-cadru va avea o perioadă de valabilitate de 12 luni, începând cu data semnării de către ambele parți a acordului-cadru de furnizare de produse alimentare. Se vor încheia 3 (trei) contracte subsecvente, câte unul la o perioadă de aproximativ de 4 luni. Detaliile privind contractele subsecvente și împărțirea pe cantități a produselor aferente celor 15 loturi se regăsesc în anexa la caietul de sarcini pentru fiecare lot în parte. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări legate de documentația de atribuire până în a 18 -a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP(https://e-licitatie.ro/pub ). Răspunsul clar si complet al autorităţii contractante la aceste solicitări va fi transmis în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1607513/05.03.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Alimente de baza
Beschreibung: Furnizare alimente de bază la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Alimentele de bază vor fi folosite atât ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat cât și pentru distribuirea acestora sub formă de hrană rece pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15411200 Kochfett, 15612100 Weizenmehl, 15612210 Maismehl, 15850000 Teigwaren
Los: LOT-0002
Titel: -Conserve
Beschreibung: Furnizare conserve la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Conservele vor fi folosite atât ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat cât și pentru distribuirea acestora sub formă de hrană rece pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15897200 Nahrungsmittelkonserven
Los: LOT-0003
Titel: -Condimente si mirodenii
Beschreibung: Furnizare condimente și mirodenii la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Condimentele și mirodeniile vor fi folosite ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0004
Titel: Carne de pasăre
Beschreibung: Furnizare carne de pasăre la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Carnea de pasăre va fi folosită ca materie prime pentru crearea unui meniu diversificat pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0005
Titel: Carne de porc
Beschreibung: Furnizare carne de porc la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Carnea de porc va fi folosită ca materie primă pentru crearea unui meniu diversificat pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0006
Titel: Preparate din carne de porc
Beschreibung: Furnizare preparate din carne de porc la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Preparatele din carne de porc vor fi folosite atât ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat cât și pentru distribuirea acestora sub formă de hrană rece pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131400 Schweinefleischerzeugnisse
Los: LOT-0007
Titel: Carne de vită
Beschreibung: Furnizare carne de vită la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Carnea de vită va fi folosită ca materie primă pentru crearea unui meniu diversificat pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0008
Titel: Lactate
Beschreibung: Furnizare produse lactate la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Lactatele vor fi folosite atât ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat cât și pentru distribuirea acestora sub formă de hrană rece pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0009
Titel: Ouă de găină
Beschreibung: Furnizare ouă de găină la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Ouăle vor fi folosite atât ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat cât și pentru distribuirea acestora sub formă de hrană rece pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pește congelat
Beschreibung: Furnizare de pește congelat la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Peștele congelat va fi folosit ca materie primă pentru crearea unui meniu diversificat pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15221000 Tiefgekühlter Fisch
Los: LOT-0011
Titel: Produse de panificație
Beschreibung: Furnizare de pâine la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Pîinea va fi distribuită beneficiarilor Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Los: LOT-0012
Titel: Diverse produse alimentare
Beschreibung: Furnizare diverse produse alimentare la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Alimentele vor fi folosite atât ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat cât și pentru distribuirea acestora sub formă de hrană rece pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Los: LOT-0013
Titel: Legume proaspete și fructe
Beschreibung: Furnizare legume poaspete și fructe la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Legumele și fructele vor fi folosite atât ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat cât și pentru distribuirea acestora sub formă de hrană rece pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst
Los: LOT-0014
Titel: Legume congelate
Beschreibung: Furnizare legume congelate la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Legumele congelate vor fi folosite ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0015
Titel: Murături
Beschreibung: Furnizare de murături la Cantina socială din Iași, Str.Sf.Andrei, nr.70. Murăturile vor fi folosite ca materii prime pentru crearea unui meniu diversificat cât și pentru distribuirea acestora sub formă de hrană rece pentru beneficiarii Cantinei sociale din Iași, funcție de necesitățile comunicate, în limita normelor de hrană zilnice. Cantitățile și valorile estimate pentru fiecare contract subsecvent se regăsesc în anexa la caietul de sarcini. Beneficiarul/achizitorul își rezervă dreptul de a regulariza, în ultimele zile de valabilitate a fiecărui contract subsecvent încheiat în baza Acordului-cadru, cantitățile real achiziționate și valoarea acestuia, printr-un act adițional, în baza unei notificări scrise transmise în timp util, pentru regularizarea furnizării produselor alimentare necesare desfășurării activității Cantinei Sociale. Pentru buna desfășurare a activităților planificate se urmărește furnizarea constantă, ritmică la solicitarea autorității contractante, precum și atribuirea tuturor produselor din compunerea lotului.
Interne Kennung: 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331000 Verarbeitetes Gemüse