641207-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bewachungsdienste – Servicii de pază și protecție, monitorizare, intervenție și patrulare în vederea asigurării securității obiectivelor Primăriei Pantelimon
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de pază și protecție, monitorizare, intervenție și patrulare în vederea asigurării securității obiectivelor Primăriei Pantelimon
Beschreibung: Primăria Orasului Pntelimon intentioneaza sa incheie un acord-cadru pentru 24 de luni de la data semnării Acordului Cadru, de prestări servicii de paza si securitate, in limita existentei creditelor bugetare cu acesta destinatie. Acord-cadru de servicii de paza conform cerinţelor caietului de sarcini.  Valoarea celui mai mic contract subsecvent este de 470.052,00 lei fara TVA, corespunzând cantităților minime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent;  Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 5.640.624 lei fara TVA, corespunzând cantităților maxime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent.  Valoarea minima a acordului – cadru este de: 940.104 lei fara TVA, corespunzând cantităților minime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru  Valoarea maxima a acordului – cadru este de: 11.281.248 lei fara TVA, corespunzând cantităților maxime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru Frecventa de încheiere a contractelor subsecvente este de maximum 2 contracte subsecvent pe an, in limita necesitatilor Autoritatii Contractante si a fondurilor bugetare aprobate Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor - 18 Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puțin 18 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4420759/1A2/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Pentru asigurarea liniștii și ordinii publice din Oraşul Pantelimon, autoritatea contractantă a hotărât încheierea unui acord-cadru cu o durată de 2 ani, ce va avea ca obiectiv prestarea de servicii de pază a principalelor obiective din oraș împotriva accesului neautorizat, a vandalismelor, a perturbarii activitatilor, a accesului în incinte cu substante periculoase, a traficului cu substante interzise, a furturilor, a distrugerilor, incendiilor precum si a altor actiuni producatoare de pagube materiale. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: maxim 2 contracte subsecvente/an; Acord cadru Valoare estimată minimă: 940.104 lei fără TVA; Valoare estimată maximă: 11.281.248 lei fără TVA. Contract Subsecvent Valoare estimată minimă 470.052,00 lei fără TVA; echivalentul a unui numar estimat de ore ce pot fi prestate intr-o luna calendaristica , respectiv ; 14.244 ore lucrate; Valoare estimată maximă: 5.640.624 lei fără TVA.; echivalentul a unui numar estimat de ore ce pot fi prestate intr-un an calendaristic, respectiv ; 170.928 ore lucrate; Valoare si cantitati aferente un număr de 18 posturi de pază 24/24h, 2 posturi 12/24 h si 2 posturi 8/24 h pentru obiectivele aflate in administrarea Primariei Orasului Pantelimon Principalele obiective pentru care se va asigura paza sunt urmatoarele : • Scoala Generala nr.1, corp A, cu clasele I – IV situata in strada Mioritei, nr. 24 A - 2 posturi 24h /24h si 1 post 12/24h; • Scoala Generala nr.1, corp B, cu clasele I – IV situata in B-dul Biruintei nr 70 - 2 posturi 24h /24h; • Gradinita nr.1, corp A si B, situata in B-dul Biruintei, nr. 36 - 2 posturi 24h /24h; • Gradinita nr.1, corp C, situata str. George Calinescu, nr. 51 - 2 posturi 24h /24h; • Sala sport CNI situata B-dul Biruintei, nr. 80 - 2 posturi 24h /24h • Primaria Pantelimon situata in str. Sfantul Gheorghe, nr 32 - 1 post 24h /24h + 1 post 8h /24h; • Policlinica Oras Pantelimon, situata in str. Tudor Vladimirescu, nr 20 - 1 post 24h /24h; • Evidenta populatiei situata in B-dul Biruintei, nr. 561 - 1 post 8h /24h (8 h de luni pana vineri) • Parc Livezilor, situat in str. Livezilor - 2 posturi 24h /24h; • Garajul Primariei Orasului Pantelimon B-dul Biruintei - 1 post 12h /24h; • Teren proprietate publica UAT Pantelimon, situat in T27, P173/2 - 3 posturi 24h /24h. • Parc Mic Livezilor - 1 post 24h /24h. Primaria Pantelimon isi rezerva dreptul ca pe perioada de derulare a acordului-cadru sa poata suplimenta sau reduce numarul de locatii, in functie de necesitate, prin incheierea unui act aditional cu promitentul prestator, in conditiile respectarii prețului unitar/oră/post. De asemenea, pe perioada derulării acordului-cadru există posibilitatea realocării unor posturi la alte obiective, precum și a suplimentarii cu până la 10 posturi permanente, prin încheierea unui act adiţional.
Interne Kennung: 1