641221-2026 - Wettbewerb
Schweden – Hundezwinger – Uppstallning och transport av djur, Västerbottens län
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Uppstallning och transport av djur, Västerbottens län
Beschreibung: Länsstyrelsen Västerbotten upphandlar tjänsten Uppstallning och transporter av djur i Västerbottens län. Länsstyrelserna har övertagit uppgiften att praktiskt verkställa omhändertagande av djur enligt djurskyddslagen och tillsynslagen dagtid. Kvällar och helger har Polisen fortfarande kvar uppdraget och ska därför även kunna avropa från detta avtal. Anbudsdel 1 - Uppstallning och transport av sällskapsdjur (med sällskapsdjur menas tex. hund, katt, kanin mm) Anbudsdel 2 - Uppstallning sällskapsdjur Anbudsdel 3 - Uppstallning av lantbruksdjur Anbudsdel 4 - Transport av lantbruksdjur Som leverantör kan ni lämna in anbud på en anbudsdel eller flera anbudsdelar.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98380000 Hundezwinger
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Uppstallning och transport av sällskapsdjur
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128379:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77400000 Dienstleistungen in der Zoologie, 77500000 Dienstleistungen von Tierzüchtern, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Titel: Uppstallning av sällskapsdjur
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128379:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Uppstallning av lantbruksdjur
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128379:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Transport av lantbruksdjur
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128379:Lot:4