2. Verfahren
Verfahren
Titel: Remediacja w rejonie obiektu PB Hel w Helu Borze - wykonanie odcinka fizycznej bariery iniekcyjnej.
Beschreibung: Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w: 1) Opisie przedmiotu zamówienia- załącznik nr 15 do SWZ; 2)Harmonogramie i zakresie zleconych prac – załącznik nr 16 do SWZ; 3)Harmonogramie rzeczowo finansowym realizacji prac - załącznik nr 17 do SWZ; 4)Projekcie planu remediacji zanieczyszczenia powierzchni ziemi (środowiska gruntowo- wodnego) w rejonie (…) Punktu Bazowania Hel w Helu Borze, T. Kołomański, I. Grzegorzewska, luty 2019 r. – załącznik nr 18 do SWZ; 5) Decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku RDOŚ-Gd-WZS-515.28.2020.LK.12 z dnia 24.05.2021 r., ze zm. RDOŚ-Gd-WZS-515.28.2020.LK.15 z dnia 16.08.2021 r. ze zm. – załącznik nr 19 do SWZ; 6)Operacie wodnoprawnym na rekultywację wód podziemnych w rejonie (…) Punktu Bazowania Hel w Helu Borze – załącznik nr 20 do SWZ; 7)Decyzji RZGW Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie znak GD.RZŚ.4221.1.2021.NJ.4 z dnia 29.04.2021 r. o wydaniu oceny wodnoprawnej dla działania polegającego na rekultywacji wód podziemnych w rejonie (…) Punktu Bazowania Hel w Helu Borze – załącznik nr 21 do SWZ; 8) Decyzji RZGW Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie znak GD.RUZ.4210.122.11.2021.EL z dnia 20.06.2024 r. o wydaniu pozwolenia wodnoprawnego na rekultywację wód podziemnych w rejonie (…) Punktu Bazowania Hel w Helu Borze – załącznik nr 22 do SWZ; 9) Dokumentacji badań szczegółowych stanu środowiska gruntowo-wodnego w rejonie (…) Punktu Bazowania Hel w Helu Borze, I. Grzegorzewska, październik 2018 r. – załącznik nr 23 do SWZ; 10) Decyzjach derogacyjnych: -GDOŚ znak DZP-WP.6205.87.2023.DK.4 z dnia 16.02.2024 r. – załącznik nr 24 do SWZ; - RDOŚ w Gdańsku znak RDOŚ-Gd-WZG.6400.122.2023.SG/AO.3 z dnia 01.03.2024 r., – załącznik nr 25 do SWZ; - RDOŚ w Gdańsku znak RDOŚ-Gd-WZG.6401.169.2023.AB.3 z dnia 12.10.2023 r. ze zm. – załącznik nr 26 do SWZ.
Interne Kennung: 17/III/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90722000 Umweltsanierung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Warunkiem uruchomienia opcji jest pisemne oświadczenie woli Zamawiającego. 3. Prawo opcji ma zastosowanie na zasadzie zwiększenia zakresu świadczenia, tj. długości wykonania bariery iniekcyjnej – maksymalny zakres opcji 250 mb. Zakres zamówienia gwarantowanego (na podstawie zamówienia podstawowego) - wykonanie 300 mb bariery. Zakres zamówienia opcjonalnego – wykonanie do 250 mb bariery. Łącznie do 550 mb bariery. 4. Zamawiający może wykorzystać prawo opcji w dowolnym dniu od momentu zawarcia umowy do terminu zakończenia umowy. 5.Zamawiający podejmie decyzję o skorzystaniu z prawa opcji w terminie do: 3 miesięcy przed upływem ostatecznego terminu realizacji umowy uwzględniając zmiany przewidziane umową. Po upływie tego terminu prawo opcji wygasa.6.Zakres opcji wraz z należnym za nią wynagrodzeniem zostanie określona w pisemnym oświadczeniu woli przesłanym do Wykonawcy, tj. złożeniem jednostkowych zamówień na wykonanie odcinka bariery o długości co najmniej 50 mb. z wyjątkiem możliwości zlecenia w ramach opcji ostatniego pozostałego odcinka bariery krótszego niż 50 mb.) 7. Wszystkie wymagania zawarte w opisie zamówienia dotyczą także realizacji zamówienia w ramach opcji. Rozliczenie przedmiotu zamówienia objętego zakresem opcjonalnym nastąpi na podstawie cen wskazanych w ofercie przez wykonawcę z uwzględnieniem ew. waloryzacji. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub skorzystania tylko z jego części tj. krótszy odcinek bariery Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tego tytułu.