641269-2026 - Ergebnis
Rumänien – Genießbare Erzeugnisse tierischen Ursprungs – Achiziționarea alimentelor necesare desfășurării activității Cantinei LICEULUI SPECIAL ,,SFANTA MARIA,, ARAD - 5 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea alimentelor necesare desfășurării activității Cantinei LICEULUI SPECIAL ,,SFANTA MARIA,, ARAD - 5 loturi
Beschreibung: Achiziționarea cantităților de alimente necesare în vederea desfășurării activității cantinei LICEULUI SPECIAL ,,SFANTA MARIA” ARAD în scopul preparării și asigurării hranei necesare elevilor. În vederea atribuirii contractelor este necesară defalcarea produselor pe loturi, fiecare lot conținând produse destinate unor utilizări identice sau similare ce au același scop – asigurarea și prepararea hranei și care fac parte din gama normală de produse care sunt furnizate/comercializate de către operatori economici cu activitate constantă în sectorul de piaţă de profil, carne, lactate și produse derivate ale acestora, legume – fructe, dulciuri, etc., astfel: 1) Lot I - Achiziție de carne, produse din carne și derivate ale acestora; 2) Lot II - Achiziție de produse de panificiație și derivate ale acestora; 3) Lot III - Achiziție de legume – fructe și legume transformate; 4) Lot IV - Achiziție de produse din lacatate, brânzeturi, ouă și derivate ale acestora; 5) Lot V - Achiziție de dulciuri și ingrediente culinare. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă precizează că valoarea minima a intervalului reprezinta valoarea estimata a prezentei proceduri in functie de care se vor elabora si evalua ofertele, iar valoarea maxima reprezinta valoarea estimata ce contine si valoarea posibilelor suplimentari de produse pe durata a maxim 4 luni în conformitate cu prevederile art.165 din Hotarârea 395/2016. Suplimentarea cantitatilor de produse este conditionata de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie.
Interne Kennung: 3519771_2026_PAAPD1610165
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03142300 Genießbare Erzeugnisse tierischen Ursprungs
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1) Lot I - Achiziție de carne, produse din carne și derivate ale acestora
Beschreibung: Achizitionarea cantităților de produse de carne și derivate ale acestora solicitate în caietul de sarcini aferent lotului 1, necesara în vederea desfasurarii activitatii Cantinei LICEULUI SPECIAL ,, SFANTA MARIA” ARAD în scopul prepararii si asigurarii hranei elevilor care frecventeaza scoala, până la data de 31.12.2026. Precizăm că autoritatea contractantă uzează de prevederile prevederile art. 165, alin.(1) din HG 395/2016, ca atare, în cazul prelungirii contractului cu o durată de maxim 4 luni, suplimentarea cantităților ce vor fi livrate în baza acestuia cuantificabile în valoare monetară este de: 97.861,48 lei fara TVA reprezentând contravaloarea cantităților maxime de produse ce fac obiectul unei eventuale suplimentari în cazul prelungirii contractului cu 4 luni pentru lotul I, cu condiția exiastenței resurselor financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractantă optează pentru posibilitatea prelungiri contractului cu maxim 4 luni in conditiile art 165 din HG nr.395/2016, iar eventualele suplimentări a cantităților de produse solicitate de achizitor, se vor deconta prin aplicarea prețurilor unitare/produs ofertate în propunerea financiară, sau după caz, actualizate/ajustate în conditiile prevăzute la art. 222^2 din Legea 98/2016 prin aplicarea formulei de ajustare prevăzută la clauza 19. Ajustarea preţului contractului din prezentul contract, în urma încheierii unui act adițional la prezentul contract. În cazul prelungirii contractului cu maxim 4 luni, eventualele suplimentări a cantităților de produse este conditionata de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie
Los: LOT-0002
Titel: 2) Lot II - Achiziție de produse de panificiație și derivate ale acestora
Beschreibung: Achizitionarea cantităților de produse de panificiatie si derivate ale acestora solicitate în caietul de sarcini aferent lotului 2, necesara în vederea desfasurarii activitatii Cantinei LICEULUI SPECIAL ,, SFANTA MARIA” ARAD în scopul prepararii si asigurarii hranei elevilor care frecventeaza scoala, până la data de 31.12.2026. Precizăm că autoritatea contractantă uzează de prevederile prevederile art. 165, alin. (1) din HG 395/2016, ca atare, în cazul prelungirii contractului cu o durată de maxim 4 luni, suplimentarea cantităților ce vor fi livrate în baza acestuia cuantificabile în valoare monetară este de: 111.483,30 lei fara TVA reprezentând contravaloarea cantităților maxime de produse ce fac obiectul unei eventuale suplimentari în cazul prelungirii contractului cu 4 luni pentru lotul II, cu condiția exiastenței resurselor financiare necesare .
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractantă optează pentru posibilitatea prelungiri contractului cu maxim 4 luni in conditiile art 165 din HG nr.395/2016, iar eventualele suplimentări a cantităților de produse solicitate de achizitor, se vor deconta prin aplicarea prețurilor unitare/produs ofertate în propunerea financiară, sau după caz, actualizate/ajustate în conditiile prevăzute la art. 222^2 din Legea 98/2016 prin aplicarea formulei de ajustare prevăzută la clauza 19. Ajustarea preţului contractului din prezentul contract, în urma încheierii unui act adițional la prezentul contract.
Los: LOT-0003
Titel: 3) Lot III - Achiziție de legume – fructe și legume transformate
Beschreibung: Achizitionarea cantităților de legume, fructe si legume transformate solicitate în caietul de sarcini aferent lotului 3, necesara în vederea desfasurarii activitatii Cantinei LICEULUI SPECIAL ,, SFANTA MARIA” ARAD în scopul prepararii si asigurarii hranei elevilor care frecventeaza scoala, până la data de 31.12.2026. Precizăm că autoritatea contractantă uzează de prevederile prevederile art. 165, alin.(1) din HG 395/2016, ca atare, în cazul prelungirii contractului cu o durată de maxim 4 luni, suplimentarea cantităților ce vor fi livrate în baza acestuia cuantificabile în valoare monetară este de: 48.719,50 lei fara TVA reprezentând contravaloarea cantităților de produse ce fac obiectul unei eventuale suplimentari în cazul prelungirii contractului cu 4 luni pentru lotul III, cu condiția exiastenței resurselor financiare necesare.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst
Los: LOT-0004
Titel: 4) Lot IV - Achiziție de produse din lacatate, brânzeturi, ouă și derivate ale acestora
Beschreibung: Achizitionarea cantităților de produse din lacatate, brânzeturi, oua si derivate ale acestora solicitate în caietul de sarcini aferent lotului 4, necesara în vederea desfasurarii activitatii Cantinei LICEULUI SPECIAL ,, SFANTA MARIA” ARAD în scopul prepararii si asigurarii hranei elevilor care frecventeaza scoala, până la data de 31.12.2026. Precizăm că autoritatea contractantă uzează de prevederile prevederile art. 165, ali.(1) din HG 395/2016, ca atare, în cazul prelungirii contractului cu o durată de maxim 4 luni, suplimentarea cantităților ce vor fi livrate în baza acestuia cuantificabile în valoare monetară este de: 78.474 lei fara TVA reprezentând contravaloarea cantităților maxime de produse ce fac obiectul unei eventuale suplimentari în cazul prelungirii contractului cu 4 luni pentru lotul IV, cu condiția existentei resurselor financiare necesare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: 5) Lot V - Achiziție de dulciuri și ingrediente culinare
Beschreibung: Achizitionarea cantităților de dulciuri și ingrediente culinare solicitate în caietul de sarcini aferent lotului 5, necesara în vederea desfasurarii activitatii Cantinei LICEULUI SPECIAL ,, SFANTA MARIA” ARAD în scopul prepararii si asigurarii hranei elevilor care frecventeaza scoala, până la data de 31.12.2026. Precizăm că autoritatea contractantă uzează de prevederile prevederile art. 165, ali.(1) din HG 395/2016, ca atare, în cazul prelungirii contractului cu o durată de maxim 4 luni, suplimentarea cantităților ce vor fi livrate în baza acestuia cuantificabile în valoare monetară este de: 20.263,25 lei fara TVA reprezentând contravaloarea cantităților maxime de produse ce fac obiectul unei eventuale suplimentari în cazul prelungirii contractului cu 4 luni pentru lotul V, cu condiția existenței resurselor financiare necesare.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractantă optează pentru posibilitatea prelungiri contractului cu maxim 4 luni in conditiile art 165 din HG nr.395/2016, iar eventualele suplimentări a cantităților de produse solicitate de achizitor, se vor deconta prin aplicarea prețurilor unitare/produs ofertate în propunerea financiară, sau după caz, actualizate/ajustate în conditiile prevăzute la art. 222^2 din Legea 98/2016 prin aplicarea formulei de ajustare prevăzută la clauza 19 din draftul de contract. Ajustarea preţului contractului din prezentul contract, în urma încheierii unui act adițional la prezentul contract.