641297-2026 - Ergebnis
Schweden – Reparatur und Wartung von medizinischen Geräten und Präzisionsgeräten – Service av medicintekniska produkter som ingår i grundutrustning
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Service av medicintekniska produkter som ingår i grundutrustning
Beschreibung: Ramavtalet omfattar besiktning, kontroll, översyn, service och reparation, inklusive tillhandahållande och byte av reservdelar, av kundägda medicintekniska produkter och grundutrustning samt medicintekniska produkter för diagnostik. I omfattningen ingår även akuta reparationer.
Interne Kennung: N050U25-284
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50400000 Reparatur und Wartung von medizinischen Geräten und Präzisionsgeräten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delområde 1: Medicintekniska produkter/grundutrustning
Beschreibung: Besiktning, kontroll och översyn av medicinteknisk utrustning som ingår i grundutrustning.
Interne Kennung: Delområde 1: Medicintekniska produkter/grundutrustning
Los: LOT-0002
Titel: Delområde 2: Medicintekniska produkter för diagnostik
Beschreibung: Service av medicintekniska produkter som används av vårdpersonal.
Interne Kennung: Delområde 2: Medicintekniska produkter för diagnostik