2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziţionarea unui ecocardiograf ultraperformant
Beschreibung: Achiziţia unui ecocardiograf ultraperformant, cu valoarea estimativa a contractului in suma de 743.801,65 lei + tva. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari. In conformitate cu prevederile art.160-161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul pentru raspunsul autoritatii contractante la clarificari este in a 10 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 16 zile.
Interne Kennung: 4287971_2026_PAAPD1638004
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33112340 Echokardiografen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Ecocardiograf ultraperformant cu speificatiile tehnice prezentate in documentatia de atribuire. Produsele ce fac obiectul prezentei proceduri fac parte din categoria produselor de aparatură performantă ce stau la baza asigurării desfășurării in bune condiții a actului medical, cu ajutorul cărora se stabileşte corect şi în timp util diagnosticul, acest lucru fiind pentru unitatea noastra medicala o prioritate.
Interne Kennung: 1