2. Verfahren
Verfahren
Titel: Onderhoud en renovatie OVL 2025 ev - Gemeente Asten
Beschreibung: De werkzaamheden binnen deze RAW-raamovereenkomst zullen via deelopdrachten worden uitgevoerd en hebben betrekking op nieuwbouw c.q. reconstructies en het functioneel in stand houden van de openbare verlichtingsinstallatie (OVL). De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit: Het leveren van masten en armaturen; Het (ver)plaatsen, vervangen, monteren en aansluiten van verlichtingsobjecten, masten en armaturen; Het coördineren van werkzaamheden aan het gereguleerde netwerk; Het uitvoeren van preventief en correctief onderhoud, bestaande o.a. uit: Het organiseren en in bedrijf houden van een storingswachtdienst; Uitvoeren van groepsremplace; Uitvoeren van regulier onderhoud; Opheffen van storingen en defecten; Herstellen van schades, veroorzaakt door aanrijdingen of vernielingen; Herstellen van schade als gevolg van ouderdom of slijtage; Verplaatsen van verlichtingsobjecten; Opnieuw richten van scheefstaande masten; Vervangen van masten en armaturen; Werkzaamheden aan eigen net; Rapporteren van de verrichte werkzaamheden; Het aanleveren van schade-informatie bij aanrijding ten behoeve van schadeverhaal; Het aanleveren of verwerken van revisiegegevens in het beheersysteem van de opdrachtgever. De te vervangen en onderhouden verlichtingsobjecten zijn allen gelegen in de gemeente Asten en vallen geheel onder haar verantwoordelijkheid. Deze werkzaamheden zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Formeel zijn de werkzaamheden hier niet samengevoegd omdat de inhoud en omvang van deze opdracht als ‘één technisch en economisch geheel’ gezien kan worden. De omvang van de opdracht is dusdanig dat het volledige werk voor een gemiddeld mkb-bedrijf dat actief is in deze branche goed uitvoerbaar is. Om deze reden is het niet noodzakelijk om het werk op te delen in percelen. Bovendien zou dat tot ongewenste extra planning en coördinatie leiden voor de aannemers en de gemeente. De overeenkomst gaat direct na gunnen in en wordt aangegaan voor een minimale periode van 4 kalenderjaren (tot 31 mei 2029) met de mogelijkheid om deze met twee keer één jaar tot maximaal zes jaar te verlengen. Bij een maximale looptijd van zes jaar eindigt de raamovereenkomst per 31 mei 2031. Indien de maximale opdrachtwaarde zoals benoemd in het bestek eerder wordt bereikt eindigt de raamovereenkomst ook van rechtswege. De Gids Proportionaliteit stelt dat de looptijd van een overeenkomst in redelijke verhouding moet staan tot de aard en omvang van de opdracht en de te verrichten investeringen. Voor onderhoudscontracten is een totaalperiode van vier jaar (waarvan twee jaar initieel en twee jaar optioneel) gangbaar. Deze periode biedt voldoende tijd voor de opdrachtnemer om efficiënt te werken en eventuele investeringen terug te verdienen, zonder de markt onnodig lang af te sluiten. Voor deze opdracht wordt echter een totale contractduur van zes jaar voorgesteld, bestaande uit vier jaar initiële looptijd plus twee keer de mogelijkheid om met één jaar te verlengen. Aanleiding is dat de gemeente ernaar streeft om binnen zes jaar het restant van het areaal openbare verlichting te verduurzamen. De gekozen contractduur van vier jaar vast met een optionele verlenging van twee jaar geeft de gemeente de flexibiliteit om dit doel te realiseren. Na deze periode kan een nieuw onderhoudscontract worden opgesteld dat volledig is toegespitst op LED-technologie.
Interne Kennung: BIZOB-2024-AST-LBR-00863
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000