641492-2026 - Ergebnis
Rumänien – Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung – ACORD CADRU-FURNIZARE, TRANSPORT, INSTALARE, PUNERE IN FUNCTIUNE, INSTRUIRE UTILIZARE SI SERVICE IN GARANTIE IN VEDEREA ACHIZITIONARII DE "ECHIPAMENTE MEDICALE STERILIZARE" PENTRU DOTAREA SPITALULUI CLINIC DE OBSTETRICA SI GINECOLOGIE "CUZA VODA"
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU-FURNIZARE, TRANSPORT, INSTALARE, PUNERE IN FUNCTIUNE, INSTRUIRE UTILIZARE SI SERVICE IN GARANTIE IN VEDEREA ACHIZITIONARII DE "ECHIPAMENTE MEDICALE STERILIZARE" PENTRU DOTAREA SPITALULUI CLINIC DE OBSTETRICA SI GINECOLOGIE "CUZA VODA"
Beschreibung: ACORD CADRU-FURNIZARE, TRANSPORT, INSTALARE, PUNERE IN FUNCTIUNE, INSTRUIRE UTILIZARE SI SERVICE IN GARANTIE IN VEDEREA ACHIZITIONARII DE "ECHIPAMENTE MEDICALE STERILIZARE" PENTRU DOTAREA SPITALULUI CLINIC DE OBSTETRICA SI GINECOLOGIE "CUZA VODA"-3 loturi" detaliate in caietul de sarcini .Atribuirea se va face pe loturi. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in anuntul de participare si fisa de date a achizitiei - Sectiunea I.3), respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.,
Interne Kennung: 4701320/2026/45
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sterilizatoare
Beschreibung: LOT 1 STERILIZATOARE - Valoarea estimată totala a acordului cadru = 3.290.000 lei compusa din: Estimări ale cantităților minime și maxime si valorilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru pentru : Lot 1.1 Autoclav (1): Cantitate minima AC=1 buc, Cantitate maxima AC=2 buc, Valoare minima estimata AC= 595.000 lei, Valoare maxima estimata AC=1.190.000 lei. Lot 1.2 Autoclav (2): Cantitate minima AC=1 buc, Cantitate maxima AC=2 buc, Valoare minima estimata AC=600.000 lei, Valoare maxima estimata AC=1.200.000 lei. Lot 1.3 Sterilizator plasma: Cantitate minima AC=1 buc, Cantitate maxima AC=2 buc, Valoare minima estimata AC=450.000 lei, Valoare maxima estimata AC=900.000 lei. - Valoarea estimată totala a celui mai mare contract subsecvent = 2.840.000 lei compusa din: Estimări ale cantităților minime și maxime si valorilor minime si maxime pentru cel mai mare contract subsecvent : Lot 1.1 Autoclav (1): Cantitate minima CS=1 buc, Cantitate maxima CS=2 buc, Valoare minima estimata CS= 595.000 lei, Valoare maxima estimata CS=1.190.000 lei. Lot 1.2 Autoclav (2): Cantitate minima CS=1 buc, Cantitate maxima CS=2 buc, Valoare minima estimata CS=600.000 lei, Valoare maxima estimata CS=1.200.000 lei. Lot 1.3 Sterilizator plasma: Cantitate minima CS=1 buc, Cantitate maxima CS=1 buc, Valoare minima estimata CS=450.000 lei, Valoare maxima estimata CS=450.000 lei. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului, în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Sistem de sterilizare a aerului
Beschreibung: LOT 2 SISTEM DE STERILIZARE A AERULUI - Valoarea estimată totala a acordului cadru = 165.000 lei compusa din: Estimări ale cantităților minime și maxime si valorilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru pentru : Lot 2 SISTEM DE STERILIZARE A AERULUI: Cantitate minima AC=1 buc, Cantitate maxima AC=6 buc, Valoare minima estimata AC= 27.500 lei, Valoare maxima estimata AC=165.000 lei. - Valoarea estimată totala a celui mai mare contract subsecvent = 82.500 lei compusa din: Estimări ale cantităților minime și maxime si valorilor minime si maxime pentru cel mai mare contract subsecvent : Lot 2 SISTEM DE STERILIZARE A AERULUI: Cantitate minima CS=1 buc, Cantitate maxima CS=3 buc, Valoare minima estimata CS= 27.500 lei, Valoare maxima estimata CS=82.500 lei. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului, în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lavoar apa sterila
Beschreibung: LOT 3 LAVOAR APA STERILA - Valoarea estimată totala a acordului cadru = 152.000 lei compusa din: Estimări ale cantităților minime și maxime si valorilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru pentru : Lot 3.1 Lavoar pentru producerea apei sterile (1): Cantitate minima AC=1 buc, Cantitate maxima AC=2 buc, Valoare minima estimata AC= 20.000 lei, Valoare maxima estimata AC=40.000 lei. Lot 3.2 Lavoar pentru producerea apei sterile (2): Cantitate minima AC=1 buc, Cantitate maxima AC=4 buc, Valoare minima estimata AC=28.000 lei, Valoare maxima estimata AC=112.000 lei. - Valoarea estimată totala a celui mai mare contract subsecvent = 124.000 lei compusa din: Estimări ale cantităților minime și maxime si valorilor minime si maxime pentru cel mai mare contract subsecvent : Lot 3.1 Lavoar pentru producerea apei sterile (1): Cantitate minima CS=1 buc, Cantitate maxima CS=2 buc, Valoare minima estimata CS= 20.000 lei, Valoare maxima estimata CS=40.000 lei. Lot 3.2 Lavoar pentru producerea apei sterile (2): Cantitate minima CS=1 buc, Cantitate maxima CS=3 buc, Valoare minima estimata CS=28.000 lei, Valoare maxima estimata CS=84.000 lei. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: În baza acordului cadru se vor putea atribui contracte subsecvente pe orice perioadă acoperită prin disponibil bugetar, pentru fiecare lot si pentru fiecare produs din cadrul lotului, în funcție de necesitățile spitalului și de fondurile alocate, operatorii economici fiind informați că nu pot imputa spitalului o eventuală neexecutare a contractului în legatură cu cantitățile minime / maxime estimate. Cantităţile minime şi maxime de produse ce urmeaza a fi livrate reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici sau egale, raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante şi de fondurile bugetare alocate cu această destinaţie. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 3