641675-2026 - Ergebnis
Ungarn – Ausbildung in Flugschulen – Merevszárnyas Pilóta gyakorlati képzés
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Merevszárnyas Pilóta gyakorlati képzés
Beschreibung: Jelen eljárás során Ajánlatkérő "Merevszárnyas Pilóta gyakorlati képzés" tárgyban 36 hónap időtartamra keretmegállapodást kíván kötni közbeszerzési részenként egy-egy gazdasági szereplővel az 1. részben a Repülőmérnöki alapképzési szak (a továbbiakban: BSc), valamint a 2. részben a Repülési szakmérnök és specialista szakirányú továbbképzési szak (a továbbiakban: Szakirányú továbbképzés), mindkét részben a Keretmegállapodás hatálya alatt már beiratkozott jelenlegi és a leendő hallgatói gyakorlati oktatásának biztosítására vonatkozóan. Az eljárás uniós értékhatárt meghaladó becsült értékű, a Kbt. 3. számú mellékletében szereplő szociális és egyéb szolgáltatásnak minősül, ezért az eljárás a Kbt. 21. § (2) bekezdésére tekintettel a Kbt. Harmadik rész szabályai szerint kerül lefolytatásra. A gyakorlati képzések tervezett időpontja: 2026. szeptember 01-től számított 36 hónap. 1. rész BSc képzésben egy-egy évfolyamon maximum 35 - 35 fő, míg a 2. rész Szakirányú továbbképzésben egy – egy évfolyamon 25 - 25 fő oktatása zajlik maximum. A képzések nyelve angol és magyar mind a BSc, mind a Szakirányú továbbképzésben. A gyakorlati képzés tartalma azonos mindkét képzési forma esetén, de az BSc szak esetében 5 félévre szétosztva, a Szakirányú továbbképzés esetén 4 félévre szétosztva. Gyakorlati képzés (ajánlattevő feladata mind a BSc, mind a Szakirányú képzés során): Integrált ATPL képzés, amely hallgatónként tartalmaz min. 148 óra gyakorlati repülőgépes repülést, továbbá min. 80 óra szimulátor gyakorlatot és a szükséges vizsgarepülést, illetve repülés előtti és utáni felkészülő elméleti órák is a program részét képezik, a vonatkozó Európai Repülési Szabályok (EASA) előírásoknak megfelelően. Megszerzendő képesítések megnevezései (mindkét részben): a gyakorlati képzés végén CPL kereskedelmi pilóta engedély ATPL frozen légitársasági pilóta elmélettel, illetve, az A-UPRT, APS-MCC képzés. A gyakorlati programban az Ajánlattevő biztosítja a képzéshez szükséges repülőgépeket, eljárásgyakorló szimulátor berendezés(eke)t, üzemanyaggal, oktatói felügyelettel, és leszállási / reptérhasználati költségek viselésével együtt. Az alkalmassági feltételek a szerződés teljesítéséhez elengedhetetlenül szükséges mértékben kerültek meghatározásra a Kbt. rendelkezései szerint. A gyakorlati képzési program magába kell foglalja az összes, a szakszolgálati engedélyhez szükséges elméleti, és gyakorlati vizsga lebonyolítását annak összes költségelemének viselésével, beleértve a szóbeli ICAO angol nyelvvizsga, és ATPL elméleti vizsgák, hatósági gyakorlati és elméleti vizsgák magyar hatóságnál tett első vizsgakísérletek díját, valamint az első angol nyelvvizsga kísérlet díját, továbbá minden olyan egyéb költséget, ami a gyakorlati képzés lebonyolításához, vagy azzal kapcsolatban az ajánlattevőnél felmerül (különösen, de nem kizárólagosan pl. oktatók, repülőgépek és szimulátor üzemeltetésének költségei stb). A gyakorlati képzési program alatt ajánlattevő biztosítja a hallgatók felkészüléséhez és előrehaladásához szükséges dokumentációk, felkészülő anyagok, térképek és gyakorló programok folyamatos rendelkezésre állását. Nyertes Ajánlattevőnek rendelkeznie kell - az Ajánlattételi felhívás M2. pontjában részletezett - olyan angol nyelven is oktatóképes, a szükséges oktatói jogosításokkal és gyakorlati idővel rendelkező pilótákkal, akik bevonásával az alább részletezett feladatok mindegyike végrehajtható angol nyelven, magas színvonalon. A gyakorlati képzés elvégzése után (mindkét részben) a hallgatók képesek kell legyenek a következők ellátására: - Képes többpilótás repülőgépen a típusképzés után elsőtiszti feladatok ellátására, - Képes a Műszeres jogosítású kereskedelmi pilóta (Commercial Pilot Licence/Instrument Rating, CPL/IR) jogosításnak megfelelő repülések - repülési szabályok és hatósági előírások szerinti - végrehajtására. - Képes a repülés megtervezésére, a szükséges navigációs és teljesítményszámítás elvégzésére. - Képes a repülési terv elkészítésére, leadására. - Képes a repülőgép sárkány berendezéseinek és rendszereinek, a repülőgép hajtóművének és rendszereinek, a fedélzeti műszerek és műszerrendszerek a Légiüzemeltetési Utasításban leírtak szerinti üzemeltetésére, az esetlegesen bekövetkező meghibásodás felismerésére és szakszerű kezelésére. - Képes a fedélzeti rádió- és rádiónavigációs berendezések beállítására, használatára. - Képes földrajzi ismeretei, térképhasználati jártassága, vizuális tereptárgy-felismerő képessége és gyakorlata alapján a Látás utáni Meteorológiai Körülmények (Visual Meteorological Condition, VMC) esetén - egyéni korlátozásait figyelembe véve - látás után navigálni. - Képes Műszeres Meteorológiai Körülmények (Instrument Meteorological Condition, IMC) esetén - egyéni korlátozásait figyelembe véve - rádiónavigációs ismereteit és gyakorlatát felhasználva, a fedélzeti műszerek alapján navigálni. - Képes a meteorológiai helyzet elemzésére, értékelésére, a szükséges intézkedés meghozatalára. - Képes a meteorológiai táviratok és jelentések értelmezésére és figyelembevételére a repülések megtervezésekor és végrehajtásakor. - Képes a repülésbiztonsági szabályok betartására. A hallgatók az 1. rész BSc szak gyakorlati képzésének III., IV., V., VI. és VII. félévének elvégzése után, a 2. rész Szakirányú továbbképzési szakok I., II., III., IV. félévének elvégzése után szerzik meg a képesítéseket. További részletek a Műszaki leírás és a Keretmegállapodás tervezetében.
Vorherige Bekanntmachung: 517533-2026
Interne Kennung: EKR001339592026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 2015. évi CXLIII. törvény (Kbt.) Harmadik rész XVII. fejezet (uniós értékhatárt elérő, a Kbt. 21. § (2) bekezdésben foglaltakra tekintettel a Kbt. Harmadik részének szabályai szerinti)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80412000 Ausbildung in Flugschulen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: BSc - Alapképzési Szak
Beschreibung: Jelen eljárás 1. részében Ajánlatkérő "Merevszárnyas Pilóta gyakorlati képzés" tárgyban 36 hónap időtartamra keretmegállapodást kíván kötni 1. részben egy gazdasági szereplővel a Repülőmérnöki alapképzési szak (a továbbiakban: BSc), a Keretmegállapodás hatálya alatt már beiratkozott jelenlegi és a leendő hallgatói gyakorlati oktatásának biztosítására vonatkozóan. A Keretmegállapodás hatálya alatt AK Egyedi szerződést kíván kötni képzési félévenként a Nyertes Ajánlattevővel az adott félévre vonatkozó létszámra vonatkozó képzési szolgáltatásokra, de legfeljebb összesen a Keretmegállapodásban rögzített nettó 1.704.000.000,- HUF keretösszeg erejéig, közvetlen megrendelés alapján. Minimális megrendelési (lehívási) kötelezettség azonban az AK-t nem terheli, mivel a féléves közvetlen megrendelés valamennyi félév vonatkozásban a beiratkozott hallgatók számától függ. A gyakorlati képzések tervezett időpontja: 2026. szeptember 01-től számított 36 hónap. BSc képzésben egy-egy évfolyamon maximum 35 - 35 fő oktatása zajlik maximum. A képzés nyelve angol és magyar. A gyakorlati képzés tartalma azonos mindkét részben, de a BSc szak esetében 5 félévre szétosztva. Gyakorlati képzés (ajánlattevő feladata): Integrált ATPL képzés, amely tartalmaz hallgatónként min. 148 óra gyakorlati repülőgépes repülést, továbbá min. 80 óra szimulátor gyakorlatot és a szükséges vizsgarepülést, illetve repülés előtti és utáni felkészülő elméleti órák is a program részét képezik, a vonatkozó Európai Repülési Szabályok (EASA) előírásoknak megfelelően. Megszerzendő képesítések megnevezései: a gyakorlati képzés végén CPL kereskedelmi pilóta engedély ATPL frozen légitársasági pilóta elmélettel, illetve, az A-UPRT, APS-MCC képzés. A gyakorlati programban az Ajánlattevő biztosítja a képzéshez szükséges repülőgépeket, eljárásgyakorló szimulátor berendezés(eke)t, üzemanyaggal, oktatói felügyelettel, és leszállási / reptérhasználati költségek viselésével együtt. Az alkalmassági feltételek a szerződés teljesítéséhez elengedhetetlenül szükséges mértékben kerültek meghatározásra a Kbt. rendelkezései szerint. A gyakorlati képzési program magába kell foglalja az összes, a szakszolgálati engedélyhez szükséges elméleti, és gyakorlati vizsga lebonyolítását annak összes költségelemének viselésével, beleértve a szóbeli ICAO angol nyelvvizsga, és ATPL elméleti vizsgák, hatósági gyakorlati és elméleti vizsgák magyar hatóságnál tett első vizsgakísérletek díját, valamint az első angol nyelvvizsga kísérlet díját, továbbá minden olyan egyéb költséget, ami a gyakorlati képzés lebonyolításához, vagy azzal kapcsolatban az ajánlattevőnél felmerül (különösen, de nem kizárólagosan pl. oktatók, repülőgépek és szimulátor üzemeltetésének költségei stb). A gyakorlati képzési program alatt ajánlattevő biztosítja a hallgatók felkészüléséhez és előrehaladásához szükséges dokumentációk, felkészülő anyagok, térképek és gyakorló programok folyamatos rendelkezésre állását. Nyertes Ajánlattevőnek rendelkeznie kell - az Ajánlattételi felhívás M2. pontjában részletezett - olyan angol nyelven is oktatóképes, a szükséges oktatói jogosításokkal és gyakorlati idővel rendelkező pilótákkal, akik bevonásával az alább részletezett feladatok mindegyike végrehajtható angol nyelven, magas színvonalon. A gyakorlati képzés elvégzése után a hallgatók képesek kell legyenek a következők ellátására: - Képes többpilótás repülőgépen a típusképzés után elsőtiszti feladatok ellátására, - Képes a Műszeres jogosítású kereskedelmi pilóta (Commercial Pilot Licence/Instrument Rating, CPL/IR) jogosításnak megfelelő repülések - repülési szabályok és hatósági előírások szerinti - végrehajtására. - Képes a repülés megtervezésére, a szükséges navigációs és teljesítményszámítás elvégzésére. - Képes a repülési terv elkészítésére, leadására. - Képes a repülőgép sárkány berendezéseinek és rendszereinek, a repülőgép hajtóművének és rendszereinek, a fedélzeti műszerek és műszerrendszerek a Légiüzemeltetési Utasításban leírtak szerinti üzemeltetésére, az esetlegesen bekövetkező meghibásodás felismerésére és szakszerű kezelésére. - Képes a fedélzeti rádió- és rádiónavigációs berendezések beállítására, használatára. - Képes földrajzi ismeretei, térképhasználati jártassága, vizuális tereptárgy-felismerő képessége és gyakorlata alapján a Látás utáni Meteorológiai Körülmények (Visual Meteorological Condition, VMC) esetén - egyéni korlátozásait figyelembe véve - látás után navigálni. - Képes Műszeres Meteorológiai Körülmények (Instrument Meteorological Condition, IMC) esetén - egyéni korlátozásait figyelembe véve - rádiónavigációs ismereteit és gyakorlatát felhasználva, a fedélzeti műszerek alapján navigálni. - Képes a meteorológiai helyzet elemzésére, értékelésére, a szükséges intézkedés meghozatalára. - Képes a meteorológiai táviratok és jelentések értelmezésére és figyelembevételére a repülések megtervezésekor és végrehajtásakor. - Képes a repülésbiztonsági szabályok betartására. A hallgatók a BSc szak gyakorlati képzésének III., IV., V., VI. és VII. félévének elvégzése után szerzik meg a képesítéseket. Az Integrált képzés részletes ismertetése a Műszaki leírásban található. További részletek a szerződéses feltételekről a Keretmegállapodás tervezetében találhatók.
Interne Kennung: EKR001339592026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Los: LOT-0002
Titel: Szakirányú továbbképzés
Beschreibung: Jelen eljárás során Ajánlatkérő "Merevszárnyas Pilóta gyakorlati képzés" tárgyban 36 hónap időtartamra keretmegállapodást kíván kötni a 2. részben egy gazdasági szereplővel a „REPÜLÉSI SZAKMÉRNÖK és SPECIALISTA” SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉSI SZAKra (a továbbiakban: Szakirányú továbbképzés), a Keretmegállapodás hatálya alatt már beiratkozott jelenlegi és a leendő hallgatói gyakorlati oktatásának biztosítására vonatkozóan. A Keretmegállapodás hatálya alatt AK Egyedi szerződést kíván kötni képzési félévenként a Nyertes Ajánlattevővel az adott félévre vonatkozó létszámra vonatkozó képzési szolgáltatásokra, de legfeljebb összesen a Keretmegállapodásban rögzített nettó 1.725.000.000,- HUF keretösszeg erejéig, közvetlen megrendelés alapján. Minimális megrendelési (lehívási) kötelezettség azonban az AK-t nem terheli, mivel a féléves közvetlen megrendelés valamennyi félév vonatkozásban a beiratkozott hallgatók számától függ. A gyakorlati képzések tervezett időpontja: 2026. szeptember 01-től számított 36 hónap. Szakirányú továbbképzésben egy-egy évfolyamon maximum 25 - 25 fő oktatása zajlik maximum. A képzés nyelve angol és magyar. A gyakorlati képzés tartalma azonos mindkét részben, de a Szakirányú továbbképzés esetében 4 félévre szétosztva. Gyakorlati képzés (ajánlattevő feladata): Integrált ATPL képzés, amely tartalmaz hallgatónként min. 148 óra gyakorlati repülőgépes repülést, továbbá min. 80 óra szimulátor gyakorlatot és a szükséges vizsgarepülést, illetve repülés előtti és utáni felkészülő elméleti órák is a program részét képezik, a vonatkozó Európai Repülési Szabályok (EASA) előírásoknak megfelelően. Megszerzendő képesítések megnevezései: a gyakorlati képzés végén CPL kereskedelmi pilóta engedély ATPL frozen légitársasági pilóta elmélettel, illetve, az A-UPRT, APS-MCC képzés. A gyakorlati programban az Ajánlattevő biztosítja a képzéshez szükséges repülőgépeket, eljárásgyakorló szimulátor berendezés(eke)t, üzemanyaggal, oktatói felügyelettel, és leszállási / reptérhasználati költségek viselésével együtt. Az alkalmassági feltételek a szerződés teljesítéséhez elengedhetetlenül szükséges mértékben kerültek meghatározásra a Kbt. rendelkezései szerint. A gyakorlati képzési program magába kell foglalja az összes, a szakszolgálati engedélyhez szükséges elméleti, és gyakorlati vizsga lebonyolítását annak összes költségelemének viselésével, beleértve a szóbeli ICAO angol nyelvvizsga, és ATPL elméleti vizsgák, hatósági gyakorlati és elméleti vizsgák magyar hatóságnál tett első vizsgakísérletek díját, valamint az első angol nyelvvizsga kísérlet díját, továbbá minden olyan egyéb költséget, ami a gyakorlati képzés lebonyolításához, vagy azzal kapcsolatban az ajánlattevőnél felmerül (különösen, de nem kizárólagosan pl. oktatók, repülőgépek és szimulátor üzemeltetésének költségei stb). A gyakorlati képzési program alatt ajánlattevő biztosítja a hallgatók felkészüléséhez és előrehaladásához szükséges dokumentációk, felkészülő anyagok, térképek és gyakorló programok folyamatos rendelkezésre állását. Nyertes Ajánlattevőnek rendelkeznie kell - az Ajánlattételi felhívás M2. pontjában részletezett - olyan angol nyelven is oktatóképes, a szükséges oktatói jogosításokkal és gyakorlati idővel rendelkező pilótákkal, akik bevonásával az alább részletezett feladatok mindegyike végrehajtható angol nyelven, magas színvonalon. A gyakorlati képzés elvégzése után a hallgatók képesek kell legyenek a következők ellátására: - Képes többpilótás repülőgépen a típusképzés után elsőtiszti feladatok ellátására, - Képes a Műszeres jogosítású kereskedelmi pilóta (Commercial Pilot Licence/Instrument Rating, CPL/IR) jogosításnak megfelelő repülések - repülési szabályok és hatósági előírások szerinti - végrehajtására. - Képes a repülés megtervezésére, a szükséges navigációs és teljesítményszámítás elvégzésére. - Képes a repülési terv elkészítésére, leadására. - Képes a repülőgép sárkány berendezéseinek és rendszereinek, a repülőgép hajtóművének és rendszereinek, a fedélzeti műszerek és műszerrendszerek a Légiüzemeltetési Utasításban leírtak szerinti üzemeltetésére, az esetlegesen bekövetkező meghibásodás felismerésére és szakszerű kezelésére. - Képes a fedélzeti rádió- és rádiónavigációs berendezések beállítására, használatára. - Képes földrajzi ismeretei, térképhasználati jártassága, vizuális tereptárgy-felismerő képessége és gyakorlata alapján a Látás utáni Meteorológiai Körülmények (Visual Meteorological Condition, VMC) esetén - egyéni korlátozásait figyelembe véve - látás után navigálni. - Képes Műszeres Meteorológiai Körülmények (Instrument Meteorological Condition, IMC) esetén - egyéni korlátozásait figyelembe véve - rádiónavigációs ismereteit és gyakorlatát felhasználva, a fedélzeti műszerek alapján navigálni. - Képes a meteorológiai helyzet elemzésére, értékelésére, a szükséges intézkedés meghozatalára. - Képes a meteorológiai táviratok és jelentések értelmezésére és figyelembevételére a repülések megtervezésekor és végrehajtásakor. - Képes a repülésbiztonsági szabályok betartására. A hallgatók a Szakirányú továbbképzés gyakorlati képzésének I., II., III., IV. félévének elvégzése után szerzik meg a képesítéseket. Az Integrált képzés részletes ismertetése a Műszaki leírásban található. További részletek a szerződéses feltételekről a Keretmegállapodás tervezetében találhatók.
Interne Kennung: EKR001339592026/2