641687-2026 - Ergebnis
Ungarn – Reparatur- und Wartungsdienste – VRV, hőszivattyús rendszer karbantartása, javítása
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: VRV, hőszivattyús rendszer karbantartása, javítása
Beschreibung: A közbeszerzési eljárás pontos tárgya: „Könnyűszerkezetes épületek VRV és hőszivattyús rendszereinek karbantartása, javítása” keretszerződés keretében. Kivitelezés helye: Büntetés-végrehajtás Gazdasági Ellátó Intézetének telephelyei, országosan 10 helyszínen található könnyűszerkezetes épület. A műszaki tartalomban meghatározott rendszerek darabszáma, köre a Szerződés időtartama alatt az egyes teljesítési helyszíneken módosulhat, továbbá a teljesítési helyszínek változására is sor kerülhet berendezések új teljesítési helyeken történő telepítése, egyes teljesítési helyszíneken a berendezések leszerelése miatt. A beszerzés célja: könnyűszerkezetes épületek VRV és hőszivattyús rendszereinek karbantartása, rendelkezésre állás, hibaelhárítás, melyekre vállalkozási keretszerződés megkötése a cél. Az Ajánlattevőnek a hibabejelentésre 0-24 órás ügyeletet kell fenntartania, mely rendszeren keresztül az Ajánlatkérő bármikor jelezheti az Ajánlattevő felé a felmerülő hibát. A VRV és hőszivattyús (folyadékhűtő) rendszerek általános karbantartása feladat vonatkozásában Ajánlatkérő rögzíti: Általános karbantartási munkák: évente kettő alkalommal a fűtési szezon vége után: tárgyév április 15. és május 15. között; valamint fűtési szezon megkezdése előtt: tárgyév szeptember 15. és október 15. között A VRV és hőszivattyús rendszerek szivárgásvizsgálata feladat vonatkozásában Ajánlatkérő rögzíti: Évente egy alkalommal a fűtési szezon vége után: tárgyév április 15. és május 15. között Keretösszeg megjelölése: nettó 162.396.102,- Ft Ajánlatkérő a megjelölt keretösszeg 70%-ának kimerítésére vállal kötelezettséget. A berendezések tervezett mennyisége: 1154 db A beszerezni kívánt szolgáltatással kapcsolatos további részletes követelményt a műszaki leírás és szerződéstervezet tartalmazza.
Vorherige Bekanntmachung: 831789-2025
Interne Kennung: EKR002331382025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) Értékelési szempont: legjobb ár-érték arány Értékelés szempontjának megjelölése: Kbt. 76. § (2) bekezdés c) pontja szerinti legjobb ár-érték arány értékelési szempont. Az értékelés módszere: 1)-4) ár értékelési szempont esetében: fordított arányosítás, 5) minőségi értékelési szempont: arányosítás Az ajánlatok értékelési szempontok szerinti tartalmi elemeinek értékelése során adható pontszám: 0- 10 pont Részletek a közbeszerzési dokumentumokban. 2) Az eljárást az Ajánlatkérő feltételes közbeszerzésként indítja a Kbt. 53. § (5) bekezdése alapján. Ajánlatkérő ellenőrzési körén kívül eső, bizonytalan jövőbeli esemény meghatározása: A Magyarország 2025. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló 2024. évi LXXIV. törvény (továbbiakban 2024. évi LXXIV. törvény) 257/A. § (1) bekezdése szerint: „A Kbt. 5. § (1) bekezdése szerinti, a Kormány vagy miniszter irányítása, felügyelete vagy tulajdonosi joggyakorlása alatt álló szervezet (a továbbiakban: ajánlatkérő) – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – által magyarországi ingatlanra vonatkozóan a 26. mellékletben meghatározott üzemeltetési szolgáltatások beszerzésére irányuló közbeszerzési eljárás eredményeként, valamint a Kbt. 15. § (1) bekezdés b) pontja szerinti nemzeti értékhatárt meghaladó összegű, a Kbt. 9. § (1) bekezdés h) és i) pontjában meghatározottak szerint előkészített szerződés megkötésére kizárólag az államháztartásért felelős miniszternek (ezen alcím alkalmazásában a továbbiakban: miniszter) a nyertes ajánlatra, valamint – a Kbt. 131. § (4) bekezdésében foglaltak bekövetkezése esetén – a következő legkedvezőbb ajánlati árra, illetve a Kbt. 9. § (1) bekezdés h) és i) pontjában meghatározott esetekben előkészített szerződésben rögzített árra vonatkozó költségellenőrzést (a továbbiakban: költségellenőrzés) tartalmazó egyetértő véleménye beszerzését követően kerülhet sor.” Jelen közbeszerzési eljárást a tárgyát tekintve – a 2024. évi LXXIV. törvény 26. számú mellékletében rögzítettek figyelembevételével - az államháztartásért felelős miniszter véleményéhez kötött üzemeltetési szolgáltatásként szükséges kezelni. A 2024. évi LXXIV. törvény 257/A. § (3) bekezdésében foglaltak szerint a 257/A. § (1) bekezdés szerinti közbeszerzési eljárás kizárólag feltételes közbeszerzési eljárás keretében folytatható le. Ajánlatkérő azon körülményt tekinti meghatározott, ellenőrzési körén kívül eső, bizonytalan jövőbeli eseménynek, amennyiben a 2024. évi LXXIV. törvény 68/A. alcímében rögzítettek alapján az államháztartásért felelős miniszter által egyet nem értő vélemény kerül megadásra. Amennyiben az államháztartásért felelős miniszter egyet nem értő véleményt ad, a közbeszerzési eljárást Ajánlatkérő eredménytelenné nyilvánítja, figyelembevéve a 2024. évi LXXIV. törvény 257/A. § (3) bekezdésében foglaltakat.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR002331382025/1