2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń Sądu Rejonowego w Gdyni, utrzymanie terenów zewnętrznych Sądu oraz konserwacja i czyszczenie mebli a także usługi naprawcze i konserwacyjne
Beschreibung: Usługi sprzątania i konserwacji pomieszczeń Sądu Rejonowego w Gdyni, utrzymania terenów zewnętrznych Sądu oraz konserwacji i czyszczenia mebli a także usługi naprawcze i konserwacyjne w budynkach użytkowanych przez Sąd Rejonowy w Gdyni.
Interne Kennung: ZP 82/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung, 90919100 Reinigung von Büroausstattung, 90911300 Fensterreinigung, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 90620000 Schneeräumung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77312100 Unkrautvernichtung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń w kompleksie budynków Sądu Rejonowego w Gdyni przy pl. Konstytucji 5 oraz Jana z Kolna 55 w Gdyni wraz z korytarzami, utrzymanie czystości na terenach zewnętrznych Sądu oraz konserwowanie i czyszczenie mebli i urządzeń w pomieszczeniach i korytarzach Sądu a także usługi naprawcze i konserwacyjne - część I
Beschreibung: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń w kompleksie budynków Sądu Rejonowego w Gdyni przy pl. Konstytucji 5 oraz Jana z Kolna 55 w Gdyni wraz z korytarzami, utrzymanie czystości na terenach zewnętrznych Sądu oraz konserwowanie i czyszczenie mebli i urządzeń w pomieszczeniach i korytarzach Sądu a także usługi naprawcze i konserwacyjne - część I
Interne Kennung: CZĘŚĆ I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji (dotyczy części I): 1) Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, polegającej na objęciu usługą sprzątania budynku (budynek E), który powstaje w ramach inwestycji polegającej na przebudowie i rozbudowie kompleksu budynków Sądu Rejonowego w Gdyni. 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku gdy budynek zostanie oddany do użytku. Planowany termin oddania budynku do użytkowania to początek II kwartału 2026 roku. Przedmiotowy budynek będzie połączony z istniejącym budynkiem Sądu przy ul. Jana z Kolna 55 3) Wykonywanie usługi w ramach prawa opcji odbywać się będzie według wymogów wskazanych w Załączniku nr 1c – Regulamin sprzątania budynku E SR w Gdyni (prawo opcji) oraz w projekcie umowy. 4) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać albo skorzystać jedno lub wielokrotnie z zachowaniem ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 5) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 6) Zawiadomienie, o którym mowa w pkt 5, Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia objętego prawem opcji. 7) Wykonawca uwzględni koszty związane z usługą dodatkową w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3a do SWZ i w kwocie oferty. W przypadku skorzystania z prawa opcji faktury będą powiększane o wartość wyceny dodatkowej usługi wskazaną w formularzu cenowym. 8) W przypadku realizacji usługi objętej prawem opcji przez niepełny miesiąc kalendarzowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie proporcjonalnie pomniejszone. Prawo opcji (dotyczy części I oraz II): 1) Ponadto Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w zakresie Części I oraz Części II na warunkach określonych w złącznikach 1a, 1b oraz 1c Regulaminy sprzątania oraz w projektach umów. 2) W ramach prawa opcji Zamawiający może zlecić usługę na czas dłuższy niż okres obowiązywania umowy. 3) Maksymalna wartość opcji wynosi 25 % wartości brutto przedmiotu umowy odrębnie dla każdego zadania 4) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji niewyłonienia Wykonawcy w kolejnym postępowaniu po zakończeniu realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania. 5) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 6) Zawiadomienie, o którym mowa w pkt 5, Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia objętego prawem opcji. 7) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać albo skorzystać jedno lub wielokrotnie z zachowaniem ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 8) W przypadku realizacji usługi objętej prawem opcji przez niepełny miesiąc kalendarzowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie proporcjonalnie pomniejszone.
Los: LOT-0002
Titel: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń w budynku stanowiącym tymczasową lokalizację Sądu Rejonowego w Gdyni znajdujących się na części parteru oraz I piętrze budynku przy ul. Podolskiej 21 w Gdyni wraz z użytkowanymi przez Sąd korytarzami oraz konserwowanie i czyszczenie mebli i urządzeń w pomieszczeniach i korytarzach użytkowanych przez Sąd - część II
Beschreibung: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń w budynku stanowiącym tymczasową lokalizację Sądu Rejonowego w Gdyni znajdujących się na części parteru oraz I piętrze budynku przy ul. Podolskiej 21 w Gdyni wraz z użytkowanymi przez Sąd korytarzami oraz konserwowanie i czyszczenie mebli i urządzeń w pomieszczeniach i korytarzach użytkowanych przez Sąd - część II
Interne Kennung: Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung, 90919100 Reinigung von Büroausstattung, 90911300 Fensterreinigung
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji (dotyczy części I oraz II): 1) Ponadto Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w zakresie Części I oraz Części II na warunkach określonych w złącznikach 1a, 1b oraz 1c Regulaminy sprzątania oraz w projektach umów. 2) W ramach prawa opcji Zamawiający może zlecić usługę na czas dłuższy niż okres obowiązywania umowy. 3) Maksymalna wartość opcji wynosi 25 % wartości brutto przedmiotu umowy odrębnie dla każdego zadania 4) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji niewyłonienia Wykonawcy w kolejnym postępowaniu po zakończeniu realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania. 5) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 6) Zawiadomienie, o którym mowa w pkt 5, Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia objętego prawem opcji. 7) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać albo skorzystać jedno lub wielokrotnie z zachowaniem ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 8) W przypadku realizacji usługi objętej prawem opcji przez niepełny miesiąc kalendarzowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie proporcjonalnie pomniejszone.