641728-2026 - Wettbewerb
Polen – Sicherheitsbarrieren – RDW we Włodawie. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z instalacją
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: RDW we Włodawie. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z instalacją
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych ze stalowymi drogowymi barierami ochronnymi SP-06/4, obejmujących, w zależności od lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego: - rozbiórkę istniejących barier oraz dostawę i montaż nowych barier stalowych SP-06/4, lub - regulację wysokościową istniejących barier stalowych SP-06/4 bez ich wymiany. Szczegółowe lokalizacje oraz długości odcinków przeznaczonych do wymiany i regulacji wysokościowej zostaną określone w przedmiarze robót lub wskazane przez Zamawiającego. 2. Zakres zamówienia obejmuje:  zabezpieczenie i oznakowanie miejsca prowadzenia robót;  demontaż istniejącej bariery, w tym: prowadnic, słupków, przekładek, wsporników, pasów profilowych, elementów złącznych, elementów odblaskowych, elementów początkowych i końcowych, jeżeli występują;  załadunek zdemontowanych elementów;  transport materiału z rozbiórki w miejsce wskazane przez Zamawiającego;  rozładunek i uporządkowane złożenie zdemontowanych elementów;  dostawę fabrycznie nowych kompletnych barier SP-06/4;  wytyczenie przebiegu bariery;  osadzenie nowych słupków;  montaż prowadnic, przekładek, wsporników, pasów profilowych oraz elementów złącznych;  montaż elementów początkowych i końcowych;  montaż nowych elementów odblaskowych U-1c;  regulację przebiegu bariery w planie i profilu;  uporządkowanie terenu po zakończeniu robót. Szczegółowy zakres dostawy znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z instalacją został określony w załączonym Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik do SWZ. 3. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzonych instalacji objętych umową na podstawie dostarczonego przez Zamawiającego, zgodnie z obowiązującymi przepisami projektu tymczasowej organizacji ruchu (na czas prowadzonych instalacji) i zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich. 4. Oznakowanie prac w czasie ich prowadzenia Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie. 5. Wykonawca na wszystkie elementy dołączy do protokołu odbioru: a) Gwarancję wyrobu, b) Aprobatę techniczną lub krajową ocenę techniczną, wydaną przez uprawnioną jednostkę wraz z deklaracją właściwości użytkowych. 6. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy PZP. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Za rozwiązanie równoważne będzie uznana oferta na dostawy elementów oznakowania wykonanych przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego niż określony w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem, że ich parametry będą nie gorsze niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części z uwagi na mały zakres dostawy znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z instalacją. Podział na mniejsze dostawy znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z instalacją wręcz uniemożliwia skoordynowanie właściwego przeprowadzenia dostaw znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z instalacją oraz zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Interne Kennung: R7.ST.372.24.2026.nk
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928300 Sicherheitsbarrieren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233292 Installation von Sicherheitseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych ze stalowymi drogowymi barierami ochronnymi SP-06/4, obejmujących, w zależności od lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego: - rozbiórkę istniejących barier oraz dostawę i montaż nowych barier stalowych SP-06/4, lub - regulację wysokościową istniejących barier stalowych SP-06/4 bez ich wymiany. Szczegółowe lokalizacje oraz długości odcinków przeznaczonych do wymiany i regulacji wysokościowej zostaną określone w przedmiarze robót lub wskazane przez Zamawiającego.2. Zakres zamówienia obejmuje:  zabezpieczenie i oznakowanie miejsca prowadzenia robót;  demontaż istniejącej bariery, w tym: prowadnic, słupków, przekładek, wsporników, pasów profilowych, elementów złącznych, elementów odblaskowych, elementów początkowych i końcowych, jeżeli występują;  załadunek zdemontowanych elementów;  transport materiału z rozbiórki w miejsce wskazane przez Zamawiającego;  rozładunek i uporządkowane złożenie zdemontowanych elementów;  dostawę fabrycznie nowych kompletnych barier SP-06/4;  wytyczenie przebiegu bariery;  osadzenie nowych słupków;  montaż prowadnic, przekładek, wsporników, pasów profilowych oraz elementów złącznych;  montaż elementów początkowych i końcowych;  montaż nowych elementów odblaskowych U-1c;  regulację przebiegu bariery w planie i profilu;  uporządkowanie terenu po zakończeniu robót. Szczegółowy zakres dostawy znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z instalacją został określony w załączonym Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik do SWZ. 3. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzonych instalacji objętych umową na podstawie dostarczonego przez Zamawiającego, zgodnie z obowiązującymi przepisami projektu tymczasowej organizacji ruchu (na czas prowadzonych instalacji) i zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich. 4. Oznakowanie prac w czasie ich prowadzenia Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie. 5. Wykonawca na wszystkie elementy dołączy do protokołu odbioru: a) Gwarancję wyrobu, b) Aprobatę techniczną lub krajową ocenę techniczną, wydaną przez uprawnioną jednostkę wraz z deklaracją właściwości użytkowych. 6. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy PZP. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Za rozwiązanie równoważne będzie uznana oferta na dostawy elementów oznakowania wykonanych przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego niż określony w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem, że ich parametry będą nie gorsze niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części z uwagi na mały zakres dostawy znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z instalacją. Podział na mniejsze dostawy znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z instalacją wręcz uniemożliwia skoordynowanie właściwego przeprowadzenia dostaw znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z instalacją oraz zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.