641752-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie – Furnizare Aparate de endoscopie și de endochirurgie – Bloc Operator 2 Endourologie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Aparate de endoscopie și de endochirurgie – Bloc Operator 2 Endourologie
Beschreibung: Furnizare Aparate de endoscopie și de endochirurgie – Bloc Operator 2 Endourologie. Pe lângă furnizarea efectivă a echipamentelor, livrarea se va considera îndeplinită când serviciile accesorii vor fi realizate, respectiv: • instalarea, punerea în funcțiune și testarea echipamentelor; • efectuării instruirii (training-ului). În conf. cu prev. art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice op. ec. interesat de participarea la procedura de achiziție publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este cu [18] zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. In conf. cu prev. art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, AC stabilește un termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, în a 12 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit astfel încât op. ec. să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea DA și, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de AC.
Interne Kennung: 4283538_2026_PAAPD1638123
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Nefroscop pentru MIP L
Beschreibung: Nefroscop pentru MIP marimea L conform caietului de sarcini Cantitatea - 9 bucati
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Nefroscop pentru MIP M
Beschreibung: Nefroscop pentru MIP marimea M conform caietului de sarcini Cantitatea - 9 bucati
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Telescop, 4 mm, 12°, long
Beschreibung: Telescop, 4 mm, 12°, long conform caietului de sarcini Cantitatea - 1 bucata
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ureterorenoscop 6,5 Fr., 6°, lungime 43 cm
Beschreibung: Ureterorenoscop 6,5 Fr., 6°, lungime 43 cm conform caietului de sarcini Cantitatea - 9 bucati
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Ureterorenoscop 9,5 Fr., 6°, lungime 43 cm
Beschreibung: Ureterorenoscop 9,5 Fr., 6°, lungime 43 cm conform caietului de sarcini Cantitatea - 8 bucati
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Sistem de litotriție cu energie duală
Beschreibung: Sistem de litotriție cu energie dualăconform caietului de sarcini Cantitatea - 1 bucata
Interne Kennung: 6
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Bucureşti (RO321)
Country: Romania
Additional information: Spitalul Clinic "Prof. Dr. Theodor Burghele" cu sediul în Șos. Panduri, nr. 20, sector 5, București, CUI: 4283538, telefon: +40 214106910, fax: +40 214111055, e-mail: achizitii@burghele.ro, www.burghele.ro
Value