641868-2025 - Wettbewerb
Polen – Kartografiedienste – Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 4 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych Ewidencji Gruntów i Budynków [zwanej dalej także „EGiB”] wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do postaci wektorowej dla następujących obrębów Powiatu Tatrzańskiego: 1) 121702_2.0201 Biały Dunajec w jednostce ewidencyjnej Biały Dunajec, 2) 121703_2.0307 Leśnica w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska, 3) 121703_2.0305 Groń w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska, 4) 121703_2.0301 Bukowina Tatrzańska w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 2. Zamówienie udzielane jest w trzech Pakietach [zwanych również „Zadaniami”], których podział został opisany w Specyfikacji Warunków Zamówienia [zwanej dalej „SWZ”] oraz w częściach LOT niniejszego ogłoszenia: 1) Pakiet – nr 1: Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Biały Dunajec w jednostce ewidencyjnej Biały Dunajec z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ; 2) Pakiet – nr 2: Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Leśnica i Groń w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ; 3) Pakiet – nr 3: Aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Bukowina Tatrzańska w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ. 3. Zamawiający informuje, że niniejsze zamówienie współfinansowane jest ze środków Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027, w ramach Priorytetu 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. 4. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne KennungZP.272.21.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71354000 Kartografiedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71354100 Digitalisierte Kartenerstellung, 71354300 Katastervermessung, 71355000 Vermessungsarbeiten, 48610000 Datenbanksysteme
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1: Aktualizacja EGiB - Biały Dunajec
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Biały Dunajec w jednostce ewidencyjnej Biały Dunajec z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ. 2. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. 3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 4. Zamawiający zastrzega, że dla Pakietów – nr 1 prace mają być prowadzone w następującym zakresie i etapach: Etap I: 1) Zgłoszenie pracy geodezyjnej w PODGiK w Zakopanem; 2) Pozyskanie danych i materiałów z PODGiK w Zakopanem; 3) Analiza istniejącej dokumentacji geodezyjnej znajdującej się w PZGiK wraz z oceną jej przydatności i sposobu wykorzystania, a także przedstawienie jej Zamawiającemu zgodnie z warunkami technicznymi; 4) Uzupełnienie roboczej bazy danych ewidencji gruntów i budynków w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz; 5) Wykonanie wywiadu terenowego oraz pomiarów sytuacyjnych budynków, dla których nie pozyskano danych z dostępnych materiałów znajdujących się w PZGiK, pozyskanie informacji opisowych dotyczących budynków; 6) Aktualizacja roboczej bazy danych ewidencyjnych oraz jej uzupełnienie o dane dotyczące budynków; 7) Przekazanie Zamawiającemu do kontroli roboczej bazy danych dotyczącej budynków oraz operatu technicznego z wykonanych prac Etapu I; 8) Kontrola i odbiór Etapu I. Etap II: 1) Weryfikacja ewidencyjnych map analogowych oraz zebranie informacji umożliwiających uzupełnienie bazy danych EGiB zgodnie z modelem pojęciowym danych EGiB w zakresie: jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych, granic działek, konturów użytków gruntowych, konturów klasyfikacyjnych, klasoużytków, budynków, nieruchomości lokalowych, podmiotów ewidencyjnych; 2) Uzgodnienie styków z sąsiednimi powiatami, jednostkami lub obrębami; 3) Wykonanie terenowych pomiarów geodezyjnych lub fotogrametrycznych poprzedzonych ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie §31-33 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 27 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków; 4) Transformacja map ewidencyjnych z układu KUL do państwowego układu współrzędnych PL-2000; 5) Wykonanie ostatecznego porównania danych geometrycznych i opisowych EGiB; 6) Przekazanie Zamawiającemu wyników prac Etapu II do kontroli w postaci operatu technicznego, zasilenie bazy danych EGiB wynikami prac Etapu I i II; 7) Kontrola i odbiór Etapu II. 5. Celem prac, o których mowa powyżej jest aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 1 obrębu ewidencyjnego na terenie powiatu tatrzańskiego. W wyniku wyżej wymienionych prac zostanie osiągnięta zgodność bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla wskazanych we wniosku obrębów ewidencyjnych z obowiązującym modelem pojęciowym w 100 %.
Interne KennungPakiet nr 1: Aktualizacja EGiB - Biały Dunajec
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2: Aktualizacja EGiB - Leśnica i Groń
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Leśnica i Groń w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ. 2. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. 3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 4. Zamawiający zastrzega, że dla Pakietów – nr 2 prace mają być prowadzone w następującym zakresie i etapach: Etap I: 1) Zgłoszenie pracy geodezyjnej w PODGiK w Zakopanem; 2) Pozyskanie danych i materiałów z PODGiK w Zakopanem; 3) Analiza istniejącej dokumentacji geodezyjnej znajdującej się w PZGiK wraz z oceną jej przydatności i sposobu wykorzystania, a także przedstawienie jej Zamawiającemu zgodnie z warunkami technicznymi; 4) Uzupełnienie roboczej bazy danych ewidencji gruntów i budynków w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz; 5) Wykonanie wywiadu terenowego oraz pomiarów sytuacyjnych budynków, dla których nie pozyskano danych z dostępnych materiałów znajdujących się w PZGiK, pozyskanie informacji opisowych dotyczących budynków; 6) Aktualizacja roboczej bazy danych ewidencyjnych oraz jej uzupełnienie o dane dotyczące budynków; 7) Przekazanie Zamawiającemu do kontroli roboczej bazy danych dotyczącej budynków oraz operatu technicznego z wykonanych prac Etapu I; 8) Kontrola i odbiór Etapu I. Etap II: 1) Weryfikacja ewidencyjnych map analogowych oraz zebranie informacji umożliwiających uzupełnienie bazy danych EGiB zgodnie z modelem pojęciowym danych EGiB w zakresie: jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych, granic działek, konturów użytków gruntowych, konturów klasyfikacyjnych, klasoużytków, budynków, nieruchomości lokalowych, podmiotów ewidencyjnych; 2) Uzgodnienie styków z sąsiednimi powiatami, jednostkami lub obrębami; 3) Wykonanie terenowych pomiarów geodezyjnych lub fotogrametrycznych poprzedzonych ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie §31-33 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 27 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków; 4) Transformacja map ewidencyjnych z układu KUL do państwowego układu współrzędnych PL-2000; 5) Wykonanie ostatecznego porównania danych geometrycznych i opisowych EGiB; 6) Przekazanie Zamawiającemu wyników prac Etapu II do kontroli w postaci operatu technicznego, zasilenie bazy danych EGiB wynikami prac Etapu I i II; 7) Kontrola i odbiór Etapu II. 5. Celem prac, o których mowa powyżej jest aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 2 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego. W wyniku wyżej wymienionych prac zostanie osiągnięta zgodność bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla wskazanych we wniosku obrębów ewidencyjnych z obowiązującym modelem pojęciowym w 100 %.
Interne KennungPakiet nr 2: Aktualizacja EGiB - Leśnica i Groń
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3: Aktualizacja EGiB - Bukowina Tatrzańska
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi geodezyjne i kartograficzne polegające na aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Bukowina Tatrzańska w jednostce ewidencyjnej Bukowina Tatrzańska z przekształceniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami, które zostały zawarte w Warunkach Technicznych stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ. 2. Aktualizacja bazy EGiB obejmuje również utworzenie bazy budynkowej, uzupełnienie informacji o konturach użytków gruntowych w terenach zabudowanych, analizę dokumentacji zgromadzonej w PZGiK, a także weryfikację terenową i pomiary geodezyjne. 3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie wszystkich rodzajów pomiarów geodezyjnych adekwatnych do grupy dokładnościowej mierzonych szczegółów terenowych, w tym geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych, geodezyjnych pomiarów kartometrycznych i geodezyjnych pomiarów terenowych. Zgodnie z zasadami Programu FEM Wykonawca jest zobowiązany wykonać geodezyjne pomiary terenowe na etapie przed przystąpieniem do prac zasadniczych, jeżeli okażą się niezbędne do wykonania prac obejmujących przetworzenie do postaci cyfrowej i udostępnienie danych EGiB, przy zachowaniu standardów technicznych wynikających z obowiązujących przepisów prawa. 4. Zamawiający zastrzega, że dla Pakietów – nr 3 prace mają być prowadzone w następującym zakresie i etapach: Etap I: 1) Zgłoszenie pracy geodezyjnej w PODGiK w Zakopanem; 2) Pozyskanie danych i materiałów z PODGiK w Zakopanem; 3) Analiza istniejącej dokumentacji geodezyjnej znajdującej się w PZGiK wraz z oceną jej przydatności i sposobu wykorzystania, a także przedstawienie jej Zamawiającemu zgodnie z warunkami technicznymi; 4) Uzupełnienie roboczej bazy danych ewidencji gruntów i budynków w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz; 5) Wykonanie wywiadu terenowego oraz pomiarów sytuacyjnych budynków, dla których nie pozyskano danych z dostępnych materiałów znajdujących się w PZGiK, pozyskanie informacji opisowych dotyczących budynków; 6) Aktualizacja roboczej bazy danych ewidencyjnych oraz jej uzupełnienie o dane dotyczące budynków; 7) Przekazanie Zamawiającemu do kontroli roboczej bazy danych dotyczącej budynków oraz operatu technicznego z wykonanych prac Etapu I; 8) Kontrola i odbiór Etapu I. Etap II: 1) Weryfikacja ewidencyjnych map analogowych oraz zebranie informacji umożliwiających uzupełnienie bazy danych EGiB zgodnie z modelem pojęciowym danych EGiB w zakresie: jednostek ewidencyjnych, obrębów ewidencyjnych, granic działek, konturów użytków gruntowych, konturów klasyfikacyjnych, klasoużytków, budynków, nieruchomości lokalowych, podmiotów ewidencyjnych; 2) Uzgodnienie styków z sąsiednimi powiatami, jednostkami lub obrębami; 3) Wykonanie terenowych pomiarów geodezyjnych lub fotogrametrycznych poprzedzonych ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie §31-33 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 27 lipca 2021 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków; 4) Transformacja map ewidencyjnych z układu KUL do państwowego układu współrzędnych PL-2000; 5) Wykonanie ostatecznego porównania danych geometrycznych i opisowych EGiB; 6) Przekazanie Zamawiającemu wyników prac Etapu II do kontroli w postaci operatu technicznego, zasilenie bazy danych EGiB wynikami prac Etapu I i II; 7) Kontrola i odbiór Etapu II. 5. Celem prac, o których mowa powyżej jest aktualizacja bazy danych ewidencji gruntów i budynków wraz z przetworzeniem hybrydowej mapy ewidencyjnej do obiektowej mapy wektorowej, dla 6 obrębów ewidencyjnych na terenie powiatu tatrzańskiego. W wyniku wyżej wymienionych prac zostanie osiągnięta zgodność bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla wskazanych we wniosku obrębów ewidencyjnych z obowiązującym modelem pojęciowym w 100 %.
Interne KennungPakiet nr 3: Aktualizacja EGiB - Bukowina Tatrzańska