642072-2026 - Ergebnis
Rumänien – Überholungs- und Sanierungsarbeiten – "Lucrări de reparații la unitățile de învățământ ce apartin Municipiului Galati” – 10 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Lucrări de reparații la unitățile de învățământ ce apartin Municipiului Galati” – 10 loturi
Beschreibung: Lucrări de reparații pentru unitătile de învățământ care îsi desfăsoară activitatea în imobile aparținând Municipiului Galati - unităti care au fost grupate în 10 loturi. In conformitate cu prevederile înscrise în Sectiunea I.3 Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 18. In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde în mod clar si complet solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in doua termene, după cum urmează: primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este: a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare. Valoarea estimată totală a acordului cadru este de: - minim 5.000.000 lei fără TVA; - maxim 30.000.000 lei fără TVA. Frecventa atribuirii contractelor subsecvente (estimat, în functie de necesităti): semestrial pentru una/mai multe unităti de învătământ din cadrul fiecărui lot. Cantitati minime si maxime pentru acordul cadru – lucrări de reparatii aferente a: minim 10 unităti de învătământ, maxim 99 unităti de învătământ. Cantităti minime si maxime contract subsecvent – lucrări de reparatii aferente a: minim o unitate de învătământ, maxim 5 unităti de învătământ (pentru fiecare dintre cele 10 loturi în parte). Pentru fiecare dintre cele 10 loturi în parte, valoarea estimată a unui contract subsecvent este de: - minim 5.000 lei fără TVA; - maxim 500.000 lei fără TVA. Valoarea estimată a fiecărui lot în parte este de 3.000.000 lei fără TVA.
Interne Kennung: 3814810202529
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul I
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Liceul Teoretic ”Dunărea”; Liceul Tehnologic Transporturi Carol I; Școala Gimnazială ”C-tin Ghe. Marinescu”; Grădinița nr. 59; Școala Gimnazială nr. 17; Școala Gimnazială nr. 20; Grădinița nr. 26; Grădinița ”Croitorașul cel Viteaz”; Grădinița nr. 30;
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Lotul II
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Liceul cu Program Sportiv; Liceul Teoretic ”Mircea Eliade”; Colegiul Național ”Vasile Alecsandri”; Școala Gimnazială ”M. Sadoveanu”; Școala Gimnazială nr. 5; Școala Gimnazială nr. 9; Grădinița ”Licurici”; Creșa nr. 36.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul III
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Colegiul de Industrie Alimentară ”Elena Doamna”; Colegiul Tehnic ”Paul Dimo”; Școala Gimnazială nr. 25; Școala Gimnazială nr. 3; Grădinița nr. 56 ; Școala Gimnazială ”Ștefan cel Mare”; Grădinița ”Ion Creangă”; Grădinița nr. 19; Grădinița nr. 47; Grădinița nr. 39; Grădinița 34.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lotul IV
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Colegiul Național ”M. Kogălniceanu”; Seminarul Teologic Ortodox ”Sf. Apostol Andrei”; Școala Gimnazială nr. 28; Școala Gimnazială nr. 10; Grădinița ”Lizuca”; Grădinița nr. 9; Grădinița nr. 40; Grădinița nr. 7; Grădinița nr. 32; Grădinița nr. 45;
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lotul V
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Colegiul Național ”Al. I. Cuza”; Liceul de Artă ”Dimitrie Cuclin”; Școala Gimnazială ”Dan Barbilian”; Școala Gimnazială ”Grigore Moisil”; Grădinița ”Elena Doamna”; Grădinița ”Mugurel”; Grădinița ”Tweety”; Grădinița nr. 64; Grădinița nr. 44; Școala Gimnazială ”Mihai Viteazul”;
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lotul VI
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Liceul Tehnologic ”Anghel Saligny”; Liceul Teoretic ”Emil Racoviță”; Școala Gimnazială ”Miron Costin”; Grădinița nr. 20; Școala Gimnazială nr. 22; Grădinița nr. 14; Școala Gimnazială ”Sf. Împărați”; Grădinița nr. 11; Grădinița ”Camil Ressu”; Grădinița ”Prichindel”;
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lotul VII
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Colegiul Tehnic de Alimentație și Turism ”Dumitru Moțoc”; Școala Gimnazială nr. 24; Grădinița nr. 12; Școala Gimnazială nr. 18; Școala Gimnazială ”Ghe. Munteanu”; Școala Gimnazială nr. 26; Grădinița ”Ion Nenițescu”; Grădinița ”Sf. Stelian”; Grădinița ”Codruța”; Grădinița ”Tedy”;
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lotul VIII
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Colegiul Tehnic ”Traian Vuia”; Școala Gimnazială ”Ludovic Cosma”; Grădinița ”Ciprian Porumbescu”; Grădinița nr. 22; Școala Gimnazială ”Elena Cuza”; Grădinița ”Mihaela”; Grădinița ”Motanul Încălțat”; Grădinița ”Voinicelul”; Grădinița ”Alice”; Grădinița ”Arlechino”. Grîdinița 10.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lotul IX
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Colegiul Economic ”Virgil Madgearu”; Liceul Tehnologic ”Radu Negru”; Colegiul Tehic ”Aurel Vlaicu”; Școala Gimnazială ”Iulia Hașdeu”; Școala Gimnazială nr. 33; Grădinița nr. 1; Grădinița nr. 6; Grădinița ”Otilia Cazimir”; Grădinița ”Step by Step”; Creșa nr. 1
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lotul X
Beschreibung: Lucrări de reparatii aferente următoarelor unități de învătământ: Colegiul Național ”Costache Negri”; Liceul Teoretic ”Sf. Maria”; Liceul Tehnologic de Marină; Școala Gimnazială nr. 7; Școala Gimnazială nr. 29; Școala Gimnazială nr. 16; Școala Gimnazială ”Sf. Grigorie Teologul”; Grădinița nr. 36; Creșa ”Prichindel” Creșa nr. 2.
Interne Kennung: 10