642089-2026 - Ergebnis
Ungarn – Dienstleistungen der Feuerwehr – Tűzoltósági feladatok ellátása (ism.)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tűzoltósági feladatok ellátása (ism.)
Beschreibung: Tűzoltósági feladatok ellátása Részletesen: KD és Műszaki leírás Rövidítések: Alkalmasság igazolásában résztvevő szervezet: AIRSZ; Ajánlattevő: AT; Ajánlatkérő: AK; 2015. évi CXLIII törvény: Kbt.; 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: R./Kr. 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet: EKRr. Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum: EEKD; Ajánlati felhívás: AF; Közbeszerzési dokumentumok: KD; FAKSZ: felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgyjellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
Vorherige Bekanntmachung: 169457-2026
Interne Kennung: EKR000382702026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint továbbá a közszolgáltatók közbeszerzéseire vonatkozó sajátos közbeszerzési szabályokról szóló 307/2015. (X. 27.) Korm. rendelet szabályait figyelembe véve folytatja le.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75251000 Dienstleistungen der Feuerwehr
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Repülőtéri létesítményi tűzoltóság - EASA előírásainak megfelelő – ellátásának biztosítása repülőtéri tűzoltói képzettséggel rendelkező tűzoltókkal a 273/2024. (IX. 19.) Korm. rendeletben, valamint Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Műveleti Főigazgató-Helyettesi Szervezet Országos Tűzoltósági Főfelügyelőség 35000/7016-4/2023 ált. számú, valamint 3500/968-9 /2025.ált. számú határozatban foglaltak alapján, a következő feltételekkel: •139/2014/EU rendelet AMC2 ADR.OPS.B.010(a)(2) RFFS CAT 6 repülőtér kategóriának megfelelő szintű szolgálathoz repülőtéri létesítményi tűzoltóság biztosítása a Debrecen Nemzetközi Repülőtér nyitvatartási idejében (napi átlagosan 16 órában); oAK 48 órával előre bejelenthet kategória növelést CAT 7-re, illetve csökkenést CAT 5-re 24 órával történő bejelentéssel •139/2014/EU rendelet AMC6 ADR.OPS.B.010(a)(2) Mentő és Repülőtéri Létesítményi Tűzoltóság feltételeinek teljesítése. A teljes repülőtéri létesítményi tűzoltóságnak meg kell felelni a következő feltételeknek: •a repülőterekhez kapcsolódó követelményeknek és igazgatási eljárásoknak a 216/2008/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet értelmében történő meghatározásáról szóló 2014. február 12-i 139/2024/EU rendeletben és az ahhoz kapcsolódó AMC-kben meghatározott, tűzoltósági feladatok ellátására vonatkozó személyi (képzési és egészségügyi) és szervezeti követelményeknek; •a 273/2024. (IX. 19.) Korm. rendeletben meghatározott képzési, egészségügyi és alkalmassági követelményeknek; •a tűzoltói beavatkozás folyamatos biztosítása érdekében, figyelemmel a 45/2020. (XII.16.) BM rendeletnek; •a 9/2015. (III.25.) BM rendeletben foglaltaknak; •Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Műveleti Főigazgató - Helyettesi Szervezet Országos Tűzoltósági Főfelügyelőség 35000/7016-4/2023 ált. számú határozatban foglaltaknak; •Debrecen Nemzetközi Repülőtéri állandó belépéshez és munkavégzéshez szükséges feltételeknek (Repülőtéri Belépőkártya megléte, részvétel az éves képzéseken, megjelenés munkaképes állapotban, kipihenten, alkohol és tudatmódosító szer befolyásától mentesen); •a képzési programot úgy kell kialakítani, hogy az megfeleljen a 139/2014/EU rendelet előírásainak is. A képzésnek elméleti és gyakorlati részeket is tartalmaznia kell, és a repülőtér tűzoltói állományának a speciális repülőtéri tűzoltói alapvégzettség megszerzésétől számítva legfeljebb 12 havonta jártassági vizsgát kell tennie. A szolgáltatás ellátásában rész vevő személyeknek rendelkezniük kell továbbá a 273/2024. (IX. 19.) Korm. rendelet szerinti létesítményi tűzoltóságra vonatkozó minimum képzettségekkel, valamint speciális repülőtéri tűzoltó képzettségekkel. A speciális reptéri képzettséget 12 havonta meg kell újítani. A képzési program teljesüléséről AK részére biztosítani kell valamennyi igazoló dokumentumot (képzési tematikák, vizsgajegyzőkönyvek, jelenléti ívek, bizonyítványok, stb.); •AT biztosítja valamennyi, a tűzoltói feladatok ellátásához szükséges képzést, míg a Debrecen International Airport (DIA) Kft. biztosítja a repülőtéri belépéshez, közlekedéshez és egyéb repülőtéri tevékenységekhez szükséges kezdeti és frissítő képzéseket. •a DIA Kft. Tűzoltó Szolgálatok Kézikönyvében foglalt előírásoknak, •a szolgálat ellátásához használt szakfelszerelések, berendezések, járművek használatára jogosító képzettséggel és vizsgával kell rendelkezniük; A repülőtéri létesítményi tűzoltóság működéséhez eddig használt eszközöket AK átadja nyertes pályázónak üzemeltetésre, használatba. AT feladata a szerződés időtartama alatt a szerződésszerű teljesítés, az ehhez szükséges eszközök folyamatos karbantartása, rendelkezésre tartása. AT a rendelkezésére bocsátott, AK tulajdonát képező eszközöket kizárólag a szerződésszerű teljesítés céljából használhatja. Az üzemeltetési költségek, a gépjárművek kivételével, ideértve a javítási, karbantartási költségeket és a szakfelszerelések és azok tartozékai felülvizsgálatának végrehajtását is, a pályázót terhelik. Az eszközök között AK átadja a légzőpalack töltő berendezést, amely karbantartásának, felülvizsgálatának végrehajtása AT feladata, költsége AT-t terheli. A pótlási költség csak abban az esetben terheli pályázót, ha a nyertes AT az eszközöket nemcsak a repülőtér területén a feladat ellátására használja. AK pótlás alatt valamely „anyagnak”, „tárgynak”, „személynek” azzal egyenértékűnek való helyettesítését érti. A karbantartási feladat alapja az illetékes hazai és EU előírások, AK a karbantartási tevékenység tekintetében azt kéri számon, hogy az eszközök a tűzoltósági feladatok ellátásával összefüggésben a rájuk vonatkozó jogszabály(ok)nak megfeleljenek. •A tűzoltó autók üzemképességének biztosítása AK feladata. AT köteles a tűzoltó autók napi és heti átvizsgálását a részére átadott ellenőrzési lista alapján elvégezni, azok megfelelősége esetén köteles azokat szolgálatba állítani. •az átadott eszközöket nyertes AT kizárólag DIA létesítményi tűzoltósági feladatainak ellátására használja, •nyertes AT részére szerződéskötéskor átadásra kerül továbbá a Repülőtéri Kényszerhelyzeti Terv, a Repülőtéri Védelmi Terv és a Repülőtéri Rend. A nyertes pályázónak teljeskörűen és maradéktalanul meg kell felelnie és be kell tartania 273/2024. (IX. 19.) Korm. rendelet előírásait. Összesen: 24 fő főfoglalkozású tűzoltó + 1 fő tűzoltóparancsnok Személyi állomány (szolgálati csoport): 1 fő tűzoltóparancsnok, 1 fő tűzoltó-szolgálatvezető, 1 fő tűzoltó- szolgálatvezető-helyettes, 6 fő tűzoltógépjármű-vezető / beosztott tűzoltó AT részt vesz DIA Kényszerhelyzeti Tervének és a repülőtéri létesítményi tűzoltóság működésére vonatkozó szabályzat véleményezésében. AT elkészíti a jogszabályi követelményeknek megfelelő, belső működésére vonatkozó szabályozásokat. Külön megbízás keretében előkészíti a repülőtéri létesítményi tűzoltóság működésére vonatkozó szabályozások szakmai tervezetét. Keretszerződés értéke: 770.000.000,- Ft. Keretösszeg 70 %-ára lehívási kötelezettség. Részletek KD.
Interne Kennung: EKR000382702026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251100 Brandbekämpfung, 51700000 Installation von Feuerschutzausrüstung