642151-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Elektrobusse – Achiziție autobuze în cadrul proiectului “ÎNFIINȚARE TRANSPORT PUBLIC DE CĂLĂTORI ÎN ORAȘUL BĂLCEȘTI, JUDEȚUL VÂLCEA”, Cod SMIS 329509 Obiectul prezentei achizitii publice il constituie contractul de furnizare de mijloace de transport și stații de încărcare în cadrul proiectului “Înființare transport public de călători în Orașul Bălcești, Județul Vâlcea” Cod SMIS 329509
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție autobuze în cadrul proiectului “ÎNFIINȚARE TRANSPORT PUBLIC DE CĂLĂTORI ÎN ORAȘUL BĂLCEȘTI, JUDEȚUL VÂLCEA”, Cod SMIS 329509 Obiectul prezentei achizitii publice il constituie contractul de furnizare de mijloace de transport și stații de încărcare în cadrul proiectului “Înființare transport public de călători în Orașul Bălcești, Județul Vâlcea” Cod SMIS 329509
Beschreibung: Furnizare 3 autobuze electrice, 1 microbuz electric, 4 stații de încărcare lentă și 1 stație de încărcare rapidă. Mijloacele de transport și stațiile de încărcare vor deservi transportul public de călători. Autobuzele vor fi de tip solo (nearticulate), vor fi dotate cu facilităţi pentru accesul persoanelor cu mobilitate redusă, vor fi fără etaj, caroserie CE, fiind destinate transportului urban de călători conform Directivei 2007/46/CE, 2009/33/CE, CEE-ONU R 66, Legii 92/2007, cu toate modificările şi completările ulterioare. Detaliile privind achizitia se regasesc in Caietul de Sarcini. NOTA: Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificari/informatii suplimentare: A. In conformitate cu prevederile art.160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările si completările ulterioare, termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare in legătură cu documentația de atribuire este de 20 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor; B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificari intr-o singura zi si anume a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor, printr-un răspuns consolidat, în măsura în care solicitările de clarificari sunt transmise în termenul precizat.
Interne Kennung: 2547120/1/329509
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se vor achizitiona 3 autobuze electrice, 1 microbuz electric, 4 stații de încărcare lentă și 1 stație de încărcare rapidă
Interne Kennung: 1