642217-2026 - Wettbewerb
Schweden – Softwarepaket für das Kundenbeziehungsmanagement (CRM) – System för fasta båtplatser, gästhamn, ställplatser mfl
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: System för fasta båtplatser, gästhamn, ställplatser mfl
Beschreibung: Inbjudan till konkurrenspräglad dialog för systemstöd till administation av fasta båtplatser, ställplatser, vinterförvaring, förråd, gästhamn m.m. med enkla betalningslösningar där kunden/gästen kan boka och betala själv. Då kommunen står inför många olika förändringar och har ett behov av nytt avtal för systemstöd som man inte riktigt vet omfattningen på har man valt konkurrenspräglad dialog för att reda ut vad för systemstöd som finns och hur man kan bygga in flexibilitet i omfattningen. Man behöver också reda ut vilka vägval som man måste göra nu samt kan göra under avtalstiden utan att det blir en stor kostnad.
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48445000 Softwarepaket für das Kundenbeziehungsmanagement (CRM)
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137589:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48110000 Softwarepaket für POS-Kassenterminals, 48400000 Softwarepaket für Geschäftstransaktionen und persönliche Arbeitsabläufe, 48444100 Fakturierungssystem, 48810000 Informationssysteme, 48920000 Büroautomatisierungssoftwarepaket, 48480000 Softwarepaket für Vertrieb, Marketing und Business-Intelligence
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Competitive dialogue
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48445000 Customer Relation Management software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems, 48110000 Point of sale (POS) software package, 48400000 Business transaction and personal business software package, 48444100 Billing system, 48810000 Information systems, 48920000 Office automation software package, 48480000 Sales, marketing and business intelligence software package