See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: COVID-19 elleni oltóanyagok
Beschreibung: Ajánlatkérő adásvételi szerződés keretében a következő oltóanyagokat kívánja beszerezni, 3 részre történő ajánlattétel biztosításával. 1. rész: COVID-19 elleni oltóanyag alap- és emlékeztető oltásra 12 éves kortól RNS alapú vakcina (EKR: 1 - COVID-19 elleni RNS alapú oltóanyag 12 évtől) ATC kód: J07BN01 Teljes mennyiség: 25.000 adag + 25.000 adag opció 2. rész: COVID-19 elleni oltóanyag alap- és emlékeztető oltásra 12 éves kortól Fehérje alapú vakcina (EKR: COVID - 19 elleni fehérje alapú oltóanyag 12 évtől) ATC kód: J07BN04 Mennyiség: 25.000 adag + 25.000 adag opció 3. rész: COVID-19 elleni oltóanyag alap- és emlékeztető oltásra 6 hónapos kortól 12 éves korig (EKR: COVID-19 elleni oltóanyag 6 hónapostól 12 évesig) ATC kód: J07BN01 Teljes mennyiség: 800 adag A közbeszerzés részletes leírása az egyes részeknél található.
Interne Kennung: EKR001681332026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő uniós eljárásrendben, Kbt. 81. § szerinti szabályokra figyelemmel, nyílt közbeszerzési eljárást folytat le. Az eljárás fő jellemzőit a Kbt. második része tartalmazza a Kbt. 81. § ban foglaltakra figyelemmel.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: COVID-19 elleni RNS alapú oltóanyag 12 évtől
Beschreibung: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárás 1. részében 12 éves kortól alap- és emlékeztető oltásra alkalmazható, RNS alapú COVID-19 elleni oltóanyagot szerez be, adásvételi szerződés keretében. Oltóanyag megnevezése: COVID-19 elleni oltóanyag alap- és emlékeztető oltásra, 12 éves kortól RNS alapú vakcina ATC kód: J07BN01 Teljes mennyiség: 25.000 adag + 25.000 adag opció Kiszerelés: 1x1 adagos kiszerelés Minőségi követelmény: Az oltóanyagnak meg kell felelnie: • Az Európai Gyógyszerkönyv humán oltóanyagokra vonatkozó általános előírásainak; • Az European Medicines Agency 2026/27 légúti szezonban alkalmazandó COVID-19 oltóanyagok antigén összetételére vonatkozó ajánlásának. Felhasználhatósági idő: Az oltóanyagnak az alapmennyiség esetében a betárolástól számított legalább 6 hónapig, az opciós mennyiség esetében pedig (a betárolás időpontjától függetlenül) 2027.05.31-ig felhasználhatónak kell lenni. Betárolási határidő: A szerződéskötést követő 15 nap a teljes alapmennyiségre vonatkozóan. Opciós mennyiség: Ajánlatkérő az általa kívánt betárolási határidőt megelőzően legalább 15 naptári nappal írásban értesíti az Ajánlattevőt az opciós mennyiség igénybevételéről, annak mértékéről. Forgalomba-hozatali engedély: Az oltóanyagnak az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell a gyógyszerészeti hatóság (NNGYK, vagy korában OGYÉI /GYEMSZI/ OGYI) által, vagy az EB által a 726/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet, az1901/ 2006/EK európa parlamenti és tanácsi rendelet vagy az 1394/2007/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet alapján kiadott, a megajánlott oltóanyagra vonatkozó, érvényes forgalomba hozatali engedéllyel. Gyógyszer-nagykereskedelmi engedély: Az ajánlattevőnek az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell az 53/2004 (VI.2.) EszCsM rendelet, illetve a 2005. évi XCV. törvény szerinti érvényes, a közbeszerzés tárgyának termékcsoportjára kiterjedő gyógyszernagykereskedelmi engedéllyel, vagy az Európai Bizottság vagy az Európai Gazdasági Térség bármely tagállama kiadott gyógyszer -nagykereskedelmi engedéllyel. Csomagolás: A megajánlott oltóanyagnak meg kell felelnie a 2001/83/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek az emberi felhasználásra szánt gyógyszerek külső csomagolásán elhelyezendő biztonsági elemekre vonatkozó részletes szabályok meghatározása tekintetében történő kiegészítéséről szóló 2015. október 2-i (EU) 2016/161 fel-hatalmazáson alapuló bizottsági rendeletnek. Ajánlatkérő idegen nyelvű csomagolást elfogad, de magyar nyelvű betegtájékoztató szükséges. A magyar nyelvű betegtájékoztatót a termékkel át kell adni, de nem szükséges minden egyes egyedi termékdobozba behelyezni Szállítás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének a teljesítési helyre történő leszállítása, betárolás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének az ajánlatkérő számára forgalomképes módon történő rendelkezésre bocsátása értendő.
Interne Kennung: EKR001681332026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Igénye felmerülése esetén az Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy egyoldalú nyilatkozattal, opció keretében lehívja a szükséges mennyiségű oltóanyagot, akár egy vagy több részletben, az adásvételi szerződés hatálya alatt. Az opció keretében lehívható oltóanyag mennyisége: 25000 adag. Ajánlatkérő nem köteles az opciós mennyiség lehívására. Az opcionális mennyiség írásban történő esetleges lehívásának, azaz igénybevétele írásban történő bejelentésének, végső határideje: 2027.02.28. Ajánlatkérő az általa kívánt betárolási határidőt megelőzően legalább 15 naptári nappal írásban értesíti az Ajánlattevőt az opciós mennyiség igénybevételéről, annak mértékéről. Az opciós mennyiség keretében igényelt oltóanyag nettó egységára (Ft) az ajánlatban értékelési szempontként megadott ajánlati ár alapján kiszámítható, egy adag oltóanyagra vonatkozó nettó ajánlati árral megegyező.
Los: LOT-0002
Titel: COVID - 19 elleni fehérje alapú oltóanyag 12 évtől
Beschreibung: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárás 2. részében 12 éves kortól alap- és emlékeztető oltásra alkalmazható, fehérje alapú COVID-19 elleni oltóanyagot szerez be, adásvételi szerződés keretében. Oltóanyag megnevezése: COVID-19 elleni oltóanyag alap- és emlékeztető oltásra 12 éves kortól fehérje alapú vakcina ATC kód: J07BN04 Teljes mennyiség: 25.000 adag +25.000 adag opció Kiszerelés: 1x1 adagos kiszerelés Minőségi követelmény: Az oltóanyagnak meg kell felelnie: • Az Európai Gyógyszerkönyv humán oltóanyagokra vonatkozó általános előírásainak; • Az European Medicines Agency 2026/27 légúti szezonban alkalmazandó COVID-19 oltóanyagok antigén összetételére vonatkozó ajánlásának. Felhasználhatósági idő: Az oltóanyagnak - az alap-, és az opciós mennyiség esetében is - legalább 2027. február 28-ig felhasználhatónak kell lennie. Betárolási határidő: A szerződéskötést követő 15 nap a teljes alapmennyiségre vonatkozóan Opciós mennyiség: Ajánlatkérő az általa kívánt betárolási határidőt megelőzően legalább 15 naptári nappal írásban értesíti az Ajánlattevőt az opciós mennyiség igénybevételéről, annak mértékéről. Forgalomba-hozatali engedély: Az oltóanyagnak az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell a gyógyszerészeti hatóság (NNGYK, vagy korában OGYÉI /GYEMSZI/ OGYI) által, vagy az EB által a 726/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet, az1901/ 2006/EK európa parlamenti és tanácsi rendelet vagy az 1394/2007/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet alapján kiadott, a megajánlott oltóanyagra vonatkozó, érvényes forgalomba hozatali engedéllyel. Gyógyszer-nagykereskedelmi engedély: Az ajánlattevőnek az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell az 53/2004 (VI.2.) EszCsM rendelet, illetve a 2005. évi XCV. törvény szerinti érvényes, a közbeszerzés tárgyának termékcsoportjára kiterjedő gyógyszernagykereskedelmi engedéllyel, vagy az Európai Bizottság vagy az Európai Gazdasági Térség bármely tagállama kiadott gyógyszer -nagykereskedelmi engedéllyel. Csomagolás: A megajánlott oltóanyagnak meg kell felelnie a 2001/83/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek az emberi felhasználásra szánt gyógyszerek külső csomagolásán elhelyezendő biztonsági elemekre vonatkozó részletes szabályok meghatározása tekintetében történő kiegészítéséről szóló 2015. október 2-i (EU) 2016/161 fel-hatalmazáson alapuló bizottsági rendeletnek. Ajánlatkérő idegen nyelvű csomagolást elfogad, de magyar nyelvű betegtájékoztató szükséges. A magyar nyelvű betegtájékoztatót a termékkel át kell adni, de nem szükséges minden egyes egyedi termékdobozba behelyezni. Szállítás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének a teljesítési helyre történő leszállítása, betárolás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének az ajánlatkérő számára forgalomképes módon történő rendelkezésre bocsátása értendő.
Interne Kennung: EKR001681332026/2
Los: LOT-0003
Titel: COVID-19 elleni oltóanyag 6 hónapostól 12 évesig
Beschreibung: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárás 3. részében alap- és emlékeztető oltásra 6 hónapos kortól 12 éves korig alkalmazható COVID-19 elleni oltóanyagot szerez be, adásvételi szerződés keretében. ATC kód: J07BN01 Teljes mennyiség: 800 adag Kiszerelés: A jóváhagyott kiszerelésnek a legkisebb dózisszámát tartalmazó kiszerelés Minőségi követelmény: Az oltóanyagnak meg kell felelnie: • Az Európai Gyógyszerkönyv 01/2026:53600 : mRNA vaccines for human use cikkelyben foglalt követelményeknek;, • A EMA 2026/2027 légúti szezonban alkalmazandó COVID-19 oltóanyagokra vonatkozó ajánlásának Felhasználhatósági idő: Az oltóanyagnak az alapmennyiség esetében a betárolástól számított legalább 6 hónapig, az felhasználhatónak kell lenni. Betárolási határidő: Teljes mennyiség: a szerződéskötést követő 15 naptári napon belül Forgalomba-hozatali engedély: Az oltóanyagnak az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell a gyógyszerészeti hatóság (NNGYK, vagy korában OGYÉI /GYEMSZI/ OGYI) által, vagy az EB által a 726/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet, az1901/ 2006/EK európa parlamenti és tanácsi rendelet vagy az 1394/2007/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet alapján kiadott, a megajánlott oltóanyagra vonatkozó, érvényes forgalomba hozatali engedéllyel. Gyógyszer-nagykereskedelmi engedély: Az ajánlattevőnek az ajánlat benyújtásakor rendelkeznie kell az 53/2004 (VI.2.) EszCsM rendelet, illetve a 2005. évi XCV. törvény szerinti érvényes, a közbeszerzés tárgyának termékcsoportjára kiterjedő gyógyszernagykereskedelmi engedéllyel, vagy az Európai Bizottság vagy az Európai Gazdasági Térség bármely tagállama kiadott gyógyszer -nagykereskedelmi engedéllyel. Csomagolás: A megajánlott oltóanyagnak meg kell felelnie a 2001/83/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvnek az emberi felhasználásra szánt gyógyszerek külső csomagolásán elhelyezendő biztonsági elemekre vonatkozó részletes szabályok meghatározása tekintetében történő kiegészítéséről szóló 2015. október 2-i (EU) 2016/161 fel-hatalmazáson alapuló bizottsági rendeletnek. Ajánlatkérő idegen nyelvű csomagolást elfogad, de magyar nyelvű betegtájékoztató szükséges. A magyar nyelvű betegtájékoztatót a termékkel át kell adni, de nem szükséges minden egyes egyedi termékdobozba behelyezni. Szállítás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének a teljesítési helyre történő leszállítása, betárolás alatt az oltóanyag adott betárolási időpontban esedékes teljes mennyiségének az ajánlatkérő számára forgalomképes módon történő rendelkezésre bocsátása értendő.
Interne Kennung: EKR001681332026/3