2. Verfahren
Verfahren
Titel: „ Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Janowiec Wielkopolski w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. ”
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) i zbieranych selektywnie z terenu gminy Janowiec Wielkopolski w tym: 1) odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych)oraz odpadów komunalnych zbieranych selektywnie z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy; 2) odbieranie i zagospodarowanie odpadów zielonych zbieranych selektywnie z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy; 3) odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych selektywnie zebranych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy ul. Strzeleckiej 25 w Janowcu Wielkopolskim; 4) odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno- wypoczynkowe. II. Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany jest na okres trwania umowy ustawić na terenie PSZOK: - 6 kontenerów typu KP-7; - 1 kontener typu co najmniej KP-14 do zbiórki mebli i innych odpadów wielkogabarytowych; - pojemniki 1100- 12 SZT. Pojemniki typu 1100 zlokalizowane są na terenie budownictwa wielomieszkaniowego w ilości : a) plastiki- 35; b) szkło- 20; c) papier- 20 Zamawiający dopuszcza, możliwość zamiany przez Wykonawcę pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej mieszkaniowej - pojemniki 1100 l na pojemniki typu Dzwon - spełniające odpowiednie standardy dla każdego rodzaju segregowanego odpadu. Wykonawca w takim przypadku zobowiązany jest zapewnić odpowiednią pojemność pojemników do zbioru danego rodzaju odpadów. Każdorazowa zmiana pojemników musi być zaakceptowana przez Zamawiającego. III. Zgodnie z a art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę Lun Podwykonawcę w trakcie realizacji zamówienia przedmiotu zamówienia na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących czynności w zakresie: - kierowania pojazdami przystosowanymi do odbioru i transportu odpadów; - wszelkich prac fizycznych w zakresie odbioru i transportu odpadów do punktu odbioru odpadów lub punktu przeładunku odpadów, polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1976 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). IV. 1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie oraz realizację zamówienia publicznego (art. 58 ust. 1 ustawy Pzp). 2.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) Żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu niespełniania warunków. b) Jednolity Dokument, o którym mowa w Rozdziale 9 ust. 9.2 pkt 2) SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia, V. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom, na etapie postępowania o udzielenia zamówienia publicznego: a) jest zobowiązany wypełnić część II sekcja D JEDZ oraz o ile jest to wiadome, podać firmy podwykonawców, b) nie jest zobowiązany do przedstawienia dla każdego Podwykonawcy informacji wymaganych w części II sekcja A i B oraz części III JEDZ. VI. 1.Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości : 150 000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą. 3. Wadium może być wniesione w formach określonych w art. 97 ust.7 ustawy Pzp. 4. Jeżeli wadium jest wnoszone w innej formie niż w pieniądzu Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego : Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu Oddział Janowiec Wielkopolski nr konta: 56 8959 0001 5500 0198 2000 0040 z oznaczeniem „ wadium - Nr IN.271.1.12.2025 z dopiskiem wadium w postępowaniu pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Janowiec Wielkopolski w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. ” (a potwierdzenie wpłaty należy załączyć do oferty). Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. VII.1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
Interne Kennung: IN.272.1.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle, 90533000 Verwaltung von Müllhalden