2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa, instalacja, konfiguracja oraz utrzymanie platformy badawczej do prac nad sztuczną inteligencją, w podziale na dwie Części”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja oraz utrzymanie platformy badawczej do prac nad sztuczną inteligencją, w podziale na dwie Części: Część nr 1: Sprzęt serwerowy, zgodnie z poniższym zestawieniem: 1) Zintegrowana szafa dla obliczeń AI wyposażona w serwery obliczeniowe z co najmniej 8 kartami GPU każdy- 2 szt. 2) Serwer obliczeniowy CPU- 6 szt. 3) Serwer usługowy CTRL/USER- 6 szt. 4) System składowania danych AI- 1 szt. 5) Szafa serwerowa dla rozwiązań z punktów 2-4 z wymiennikiem RHDX - 1 szt. 6) Oprogramowanie do centralnego zarządzania serwerami - 1 szt. Część nr 2: Sprzęt sieciowy, zgodnie z poniższym zestawieniem: 7) Przełącznik Ethernet do obliczeń AI- 4 szt. 8) Przełącznik Ethernet border-leaf- 2 szt. 9) Przełącznik Ethernet mgmt- 3 szt. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) dostawę do Zamawiającego fabrycznie nowego Sprzętu; 2) udzielenie przez Wykonawcę gwarancji na Sprzęt i zapewnienie w jej ramach serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego na dostarczony Sprzęt przez okres 60 miesięcy; 3) dostarczenie przez Wykonawcę Dokumentacji dostarczonego Sprzętu na etapie dostawy Sprzętu do siedziby Zamawiającego; 4) instalacja i rozruch dostarczonego sprzętu w siedzibie Zamawiającego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej: SOPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ (wspólny dla dwóch Części) oraz we Wzorze Umowy, której wzór stanowi Załącznik nr 7 do SWZ (dalej: Wzór Umowy lub Umowa) – odpowiednio dla każdej z dwóch Części.
Interne Kennung: ZZOSE.2611.49.2025.424.MPU[GPULAB2025]
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r., poz 1320.), zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania oferty wariantowej. 4. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 5. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 6. Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub wszystkie Części. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8) ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudniania na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 9. Z analizy przedmiotu zamówienia wynika, że art. 100 Pzp nie znajduje zastosowania. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji. 11. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez 90 dni, tj. do dnia 06.01.2026 r. Pierwszym dniem terminu jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. 12. Wykonawca obowiązany jest posiadać przez cały okres trwania Umowy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż: 1) dla Części nr 1: 8 000 000 zł (słownie: osiem milionów złotych), 2) dla Części nr 2: 1 000 000 zł (słownie: jeden milion złotych).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver, 48800000 Informationssysteme und Server, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 32420000 Netzausrüstung, 32424000 Netzwerkinfrastruktur
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1: Sprzęt serwerowy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja oraz utrzymanie platformy badawczej do prac nad sztuczną inteligencją, w podziale na dwie Części: Część nr 1: Sprzęt serwerowy, zgodnie z poniższym zestawieniem: 1) Zintegrowana szafa dla obliczeń AI wyposażona w serwery obliczeniowe z co najmniej 8 kartami GPU każdy- 2 szt. 2) Serwer obliczeniowy CPU- 6 szt. 3) Serwer usługowy CTRL/USER- 6 szt. 4) System składowania danych AI- 1 szt. 5) Szafa serwerowa dla rozwiązań z punktów 2-4 z wymiennikiem RHDX- 1szt. 6) Oprogramowanie do centralnego zarządzania serwerami - 1szt. Część nr 2: Sprzęt sieciowy, zgodnie z poniższym zestawieniem: 7) Przełącznik Ethernet do obliczeń AI- 4 szt. 8) Przełącznik Ethernet border-leaf- 2 szt. 9) Przełącznik Ethernet mgmt- 3 szt. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) dostawę do Zamawiającego fabrycznie nowego Sprzętu; 2) udzielenie przez Wykonawcę gwarancji na Sprzęt i zapewnienie w jej ramach serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego na dostarczony Sprzęt przez okres 60 miesięcy; 3) dostarczenie przez Wykonawcę Dokumentacji dostarczonego Sprzętu na etapie dostawy Sprzętu do siedziby Zamawiającego; 4) instalacja i rozruch dostarczonego sprzętu w siedzibie Zamawiającego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej: SOPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ (wspólny dla dwóch Części) oraz we Wzorze Umowy, której wzór stanowi Załącznik nr 7 do SWZ (dalej: Wzór Umowy lub Umowa) – odpowiednio dla każdej z dwóch Części. 3. Zamawiający wymaga, by Wykonawca wypełnił opis oferowanego sprzętu zgodnie z wymaganiami określonymi w Załącznik nr 2a do SWZ - Lista oferowanych elementów. Zamawiający żąda wskazania w opisie oferowanego asortymentu producenta/model/nazwę lub inne dane jednoznacznie identyfikujące oferowany sprzęt, a także jednoznacznie wskazał w tabeli faktyczne parametry oferowanego sprzętu. Opis oferowanego asortymentu stanowi integralną część oferty i nie podlega uzupełnieniu. W przypadku niezłożenia opisu oferowanego sprzętu lub niewskazania danych jednoznacznie identyfikujących oferowany sprzęt lub jego parametrów, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy. 4. W przypadkach, kiedy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 5. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały zastosowane odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna lub system referencji technicznych należy przyjąć, że w odniesieniu do nich użyto sformułowania „lub równoważne”. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia nie podlegają uzupełnieniu.
Interne Kennung: ZZOSE.2611.49.2025.424.MPU[GPULAB2025] - Część nr 1: Sprzęt serwerowy
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver, 48800000 Informationssysteme und Server, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2: Sprzęt sieciowy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja oraz utrzymanie platformy badawczej do prac nad sztuczną inteligencją, w podziale na dwie Części: Część nr 1: Sprzęt serwerowy, zgodnie z poniższym zestawieniem: 1) Zintegrowana szafa dla obliczeń AI wyposażona w serwery obliczeniowe z co najmniej 8 kartami GPU każdy- 2 szt. 2) Serwer obliczeniowy CPU- 6 szt. 3) Serwer usługowy CTRL/USER- 6 szt. 4) System składowania danych AI- 1 szt. 5) Szafa serwerowa dla rozwiązań z punktów 2-4 z wymiennikiem RHDX- 1szt. 6) Oprogramowanie do centralnego zarządzania serwerami - 1szt. Część nr 2: Sprzęt sieciowy, zgodnie z poniższym zestawieniem: 7) Przełącznik Ethernet do obliczeń AI- 4 szt. 8) Przełącznik Ethernet border-leaf- 2 szt. 9) Przełącznik Ethernet mgmt- 3 szt. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) dostawę do Zamawiającego fabrycznie nowego Sprzętu; 2) udzielenie przez Wykonawcę gwarancji na Sprzęt i zapewnienie w jej ramach serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego na dostarczony Sprzęt przez okres 60 miesięcy; 3) dostarczenie przez Wykonawcę Dokumentacji dostarczonego Sprzętu na etapie dostawy Sprzętu do siedziby Zamawiającego; 4) instalacja i rozruch dostarczonego sprzętu w siedzibie Zamawiającego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej: SOPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ (wspólny dla dwóch Części) oraz we Wzorze Umowy, której wzór stanowi Załącznik nr 7 do SWZ (dalej: Wzór Umowy lub Umowa) – odpowiednio dla każdej z dwóch Części.
Interne Kennung: ZZOSE.2611.49.2025.424.MPU[GPULAB2025] - Część nr 2: Sprzęt sieciowy
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur