See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Spychowo w latach 2026-2028
Beschreibung: 1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356) – „Ustawa o lasach”, obejmujące prace zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych działów gospodarki leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Spychowo w 2026, 2027 i 2028 roku. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych działów gospodarki leśnej wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.3. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.5. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.6. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.7. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych. 2. TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIENIA 2.1. Postępowanie prowadzone jest w trybie PRZETARGU OGRANICZONEGO na podstawie art. 140 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) - „PZP” - oraz aktów wykonawczych do PZP. 2.2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne.
Vorherige Bekanntmachung: 707155-2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Obręb Spychowo (leśnictwa: Pupy, Kolonia, Niedźwiedzi Kąt, Brzozówka)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356) – „Ustawa o lasach”, obejmujące prace zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych działów gospodarki leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Spychowo-Obręb Spychowo (leśnictwa: Pupy, Kolonia, Niedźwiedzi Kąt, Brzozówka) w latach: 2026, 2027 i 2028.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 13 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Obręb Racibór (leśnictwa: Pieck, Powałczyn, Strużki, Kobiel, Czajki)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356) – „Ustawa o lasach”, obejmujące prace zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych działów gospodarki leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Spychowo-Obręb Racibór (leśnictwa: Pieck, Powałczyn, Strużki, Kobiel, Czajki) w latach: 2026, 2027 i 2028.
Los: LOT-0003
Titel: Część III: Obręb Chochół (leśnictwa: Faryny, Kokoszka, Spaliny, Kopytko, Klon)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356) – „Ustawa o lasach”, obejmujące prace zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych działów gospodarki leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Spychowo-Obręb Chochół (leśnictwa: Faryny, Kokoszka, Spaliny, Kopytko, Klon) w latach: 2026, 2027 i 2028.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty.