642406-2025 - Wettbewerb
Polen – Backwaren – Dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 75/2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 75/2025
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Bułka pszenna zwykła 18793,64 kg; Bułka graham 5 000 kg; Bułka z ziarnami 5 000 kg; Bagietka pszenna 10 kg; Bułka tarta 2 000 kg; Chlebek pita 2 kg; Chleb żytni razowy 6 000 kg; Chleb zwykły krojony w foli 18 000 kg; Chleb graham 1 000 kg; Chleb mieszany słonecznikowy 3 000 kg; Chleb wieloziarnisty 1 000 kg; Chleb zwykły 1 kg; Drożdżówka z jagodami 100 kg; Drożdżówka z nadzieniem owocowym1 000 kg; Mufinki z czekoladą 1 000 kg; Mufinki z orzechami 1 000 kg; Babka w polewie 80 kg; Korpusy babeczek słodkie 5 kg; Korpusy babeczek słone 5 kg; Donut 1 000 kg; Pączek 1 000 kg; Makowiec 20 kg; Mazurek 30 kg; Sernik 600 kg; Jabłecznik 600 kg; Piernik w polewie 600 kg; Zakwas żytni żywy 200 kg; Drożdże świeże 20 kg. ►Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego, a w szczególności m.in.: 1) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.); 2) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1980 z późn.zm.) 3) rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE. L. 139, poz. 1 z 30.04.2004 r. z późn.zm.); 4) rozporządzeniem WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U. UE L 31, poz. 1 z dnia 1 lutego 2002 r. z późn.zm.). Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2015 r., poz. 29 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn.zm.), a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.).
Interne Kennung75/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15612500 Backwaren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel, 15811000 Brotwaren, 15811100 Brot, 15812100 Konditorwaren, 15812200 Kuchen, 15898000 Hefe
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Bułka pszenna zwykła 18793,64 kg; Bułka graham 5 000 kg; Bułka z ziarnami 5 000 kg; Bagietka pszenna 10 kg; Bułka tarta 2 000 kg; Chlebek pita 2 kg; Chleb żytni razowy 6 000 kg; Chleb zwykły krojony w foli 18 000 kg; Chleb graham 1 000 kg; Chleb mieszany słonecznikowy 3 000 kg; Chleb wieloziarnisty 1 000 kg; Chleb zwykły 1 kg; Drożdżówka z jagodami 100 kg; Drożdżówka z nadzieniem owocowym1 000 kg; Mufinki z czekoladą 1 000 kg; Mufinki z orzechami 1 000 kg; Babka w polewie 80 kg; Korpusy babeczek słodkie 5 kg; Korpusy babeczek słone 5 kg; Donut 1 000 kg; Pączek 1 000 kg; Makowiec 20 kg; Mazurek 30 kg; Sernik 600 kg; Jabłecznik 600 kg; Piernik w polewie 600 kg; Zakwas żytni żywy 200 kg; Drożdże świeże 20 kg.
Optionen
Beschreibung der Optionen►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 1/1: Dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: Bułka pszenna zwykła 61206,36 kg; Bułka graham 20 000 kg; Bułka z ziarnami 20 000 kg; Bagietka pszenna 40 kg; Bułka tarta 8 000 kg; Chlebek pita 8 kg; Chleb żytni razowy 24 000 kg; Chleb zwykły krojony w foli 72 000 kg; Chleb graham 4 000 kg; Chleb mieszany słonecznikowy 12 000 kg; Chleb wieloziarnisty 4 000 kg; Drożdżówka z jagodami 400 kg; Drożdżówka z nadzieniem owocowym 4 000 kg; Mufinki z czekoladą 4 000 kg; Mufinki z orzechami 4 000 kg; Babka w polewie 320 kg; Korpusy babeczek słodkie 20 kg; Korpusy babeczek słone 20 kg; Donut 4 000 kg; Pączek 4 000 kg; Makowiec 80 kg; Mazurek 120 kg; Sernik 2 400 kg; Jabłecznik 2 400 kg; Piernik w polewie 2 400 kg; Zakwas żytni żywy 800 kg; Drożdże świeże 80 kg. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.