642424-2026 - Ergebnis
Schweden – Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle – Materialavsättning Matavfall och fettavfall
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Materialavsättning Matavfall och fettavfall
Beschreibung: Upphandlingen avser mottagning, behandling och slutligt omhändertagande av lättnedbrytbart, biologiskt matavfall och fettavfall med energiåtervinning i form av produktion av biogas avsedd som fordonsbränsle samt produktion av biogödsel avsedd för avsättning på produktiv åkermark. Upphandlingen består av fyra fraktioner enligt nedan vilka sammanställts i två olika anbudsområden. Det står anbudsgivaren fritt att buda på ett eller båda anbudsområden. Fraktioner: - Fettavfall, flytande, från fettavskiljare. - Matavfall, fast. - Matavfall, förpackat. - Matavfall, flytande. Välkomna med era anbud!
Interne Kennung: UH2026-9
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Anbudsområde B
Beschreibung: - Matavfall, flytande (50%) - Flytande avfall från fettavskiljare (50%)
Interne Kennung: Anbudsområde B
Los: LOT-0002
Titel: Anbudsområde A
Beschreibung: - Matavfall, fast (100 %) - Matavfall, flytande (50%) - Matavfall, förpackat (100%) - Flytande avfall från fettavskiljare (50%)
Interne Kennung: Anbudsområde A