2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZELENOMODRÉ CENTRUM JAROMĚŘE – REALIZACE
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je výběr zhotovitele stavebních prací spočívajících v rekonstrukci a revitalizaci prostoru historického centra města Jaroměř zahrnující ulice Sladovna, Kostelní, V Zahradách (část ulice), Havlíčkova, nám. Československé armády, Komenského a Na Valech (části ulice, a to jak místní komunikace, tak i silnice I/33), dle vymezení v projektové dokumentaci. Na realizaci projektu, a tedy i předmět veřejné zakázky, Zadavatel čerpá dotační podporu z programu IROP – Zelená infrastruktura – SC 2.2 (ITI) poskytovaného Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky. Předmět veřejné zakázky musí být vyhotoven a plněn v souladu s podmínkami pro poskytnutí dotace , které bude vybraný dodavatel povinen plnit rovněž v průběhu plnění smlouvy na veřejnou zakázku. V podrobnostech předmětu plnění Zadavatel odkazuje na projektovou dokumentaci. Zadavatel pro vyloučení pochybností uvádí, že pokud zadávací podmínky obsahují odkaz na určité dodavatele nebo výrobky, je dodavatel oprávněn nabídnout i jiné rovnocenné řešení. Více viz ZD.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45246500 Bau von Promenaden
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ZELENOMODRÉ CENTRUM JAROMĚŘE – REALIZACE
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 ZZVZ vyhrazuje možnost realizovat změnu v osobě dodavatele v průběhu plnění smlouvy, a to v případě, kdy uzavřená smlouva s vybraným dodavatelem bude předčasně ukončena. Zadavatel bude v takovém případě oprávněn uzavřít smlouvu s novým dodavatelem za podmínek uvedených dále. V případě změny dodavatele může dojít ke změně složení realizačního týmu v souladu s nabídkou nového dodavatele. Zadavatel je oprávněn vyzvat k uzavření smlouvy dalšího účastníka v pořadí za vybraným dodavatelem dle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak neučinil v zadávacím řízení s ohledem na § 39 odst. 4 ZZVZ, a posoudí, zda u tohoto účastníka nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení vybraného dodavatele dle § 48 ZZVZ. Pokud jsou naplněny důvody, pro které by nebylo možno uzavřít smlouvu s druhým účastníkem v pořadí v původním zadávacím řízení, může zadavatel oslovit dodavatele, který se umístil jako třetí v pořadí. Dodavatele na dalších pořadích nebude zadavatel oslovovat. Každý z takto vyzvaných účastníků je povinen splňovat další podmínky k okamžiku uzavření smluvního vztahu se zadavatelem dle této zadávací dokumentace. V případě, že původní dodavatel již předmět veřejné zakázky zčásti splnil a předčasné ukončení smlouvy nemá dopad na tuto část poskytnutého plnění, lze s novým dodavatelem uzavřít smlouvu jen na zbylou část předmětu plnění veřejné zakázky, pokud je tato část oddělitelná, přičemž v takovém případě bude z cenové nabídky nového dodavatele dovozena její poměrná cena pro realizaci zbývajících prací. Změna dodavatele bude provedena uzavřením nové smlouvy mezi Zadavatelem a novým dodavatelem. Obsah smluvního vztahu s novým dodavatelem musí odpovídat v co největší míře původní nabídce tohoto nového dodavatele, to znamená stejným obchodním, cenovým a platebním podmínkám jako v návrhu smlouvy k této zadávací dokumentaci, resp. smlouvě, jaká byla uzavřena s původním dodavatelem, avšak s výjimkou těchto smluvních závazků, které mohou být sjednány odlišně s přihlédnutím k rozsahu a způsobu částečného splnění původní smlouvy: a. rozsah zbývajícího plnění, b. úprava harmonogramu, c. agenda předání a převzetí dosavadních výsledků plnění původního dodavatele, d. nabídková cena a případné vnitřní členění ceny budou převzaty za podmínek nového dodavatele; nabídková cena může být změněna v odůvodněných případech (např. potřeba rekonstruovat či obstarat chybějící výstupy a dokumenty po původním dodavateli, opakování vadně provedených činností původního dodavatele, splnění původního harmonogramu, dohnání termínů apod.). Úprava ceny musí být vždy pečlivě zdůvodněna a podložena, že se jedná o účelné, efektivní a nezbytné náklady.