642654-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów
Beschreibung: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów
Interne Kennung: 12/ZZO/2026/ZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zagospodarowania w procesie odzysku (zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach) przez Wykonawcę odpadów o kodzie ex19 12 12, wraz z usługą ich sukcesywnego odbioru i transportu z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o. znajdującego się pod adresem: Olszowa, ul. Bursztynowa 55, 63-600 Kępno, do miejsca ich zagospodarowania. 2. Usługa powinna być realizowana zgodnie z decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę oraz z wszelkimi powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym w szczególności: a) Ustawą o odpadach z dnia 14.12.2012; b) Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony. 3. Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, wskazanych przez Wykonawcę które: a) posiadają ważne decyzje na prowadzenie działalności w zakresie odzysku odpadów wyszczególnione w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach w zakresie kodu odpadów 19 12 12; b) posiadają wymagane przepisami prawa decyzje/zezwolenia/wpisy do odpowiednich rejestrów zezwalające na transport odpadów o kodzie 19 12 12; c) posiadają aktywne konto w elektronicznym systemie BDO, umożliwiające wykonanie niezbędnych czynności związanych z ewidencją odpadów (potwierdzanie KPO). 4. Wykonawca przekaże Zamawiającemu, najpóźniej do dnia 05.07.2027 r. oraz w terminie 10 dni od dnia odbioru ostatniej partii odpadów, na piśmie oraz drogą mailową: a) informację potwierdzającą rodzaj procesu odzysku przyjętych odpadów zgodnie z zał. nr 1 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r.; b) ilości produktów lub odpadów z nich wytworzonych ze wskazaniem ostatecznej instalacji, do której trafiły (nazwa, nr BDO wraz z numerem MPD) wraz z podaniem ostatecznego procesu jakiemu zostały poddane. 5. Na każde wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w terminie 7 dni od wezwania – zbiorcze zestawienie danych, zawierające ilości odebranych i przetworzonych odpadów z informacją jakim procesom zostały one poddane - zgodnie z załącznikiem nr 3 do umowy. 6. Przedmiotem zamówienia jest odpad o kodzie ex19 12 12 - balast po sortowaniu odpadów o kodzie 20 03 01, frakcja powyżej 60 mm. 7. Odpady będą przygotowywane przez Zamawiającego do odbioru w postaci luźnej, gęstość nasypowa przedmiotowej frakcji poniżej 200 kg/m3. 8. Ilość odpadów o kodzie ex19 12 12 w okresie obowiązywania umowy wyniesie w przybliżeniu 2500 Mg. Jest to ilość szacunkowa, służąca pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym ilość ta może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Rzeczywista ilość i częstotliwość odbioru odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający informuje, że minimalna ilość odebranego odpadu będzie wynosiła 100 Mg. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego żadne roszczenia z tytułu nieosiągnięcia podczas realizacji umowy ilości szacunkowej odpadów określonej powyżej.