See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Profylaksebekendtgørelse ang. levering af arbejds- og ståstøttestole
Beschreibung: Viborg Kommune, Skive Kommune, Skanderborg Kommune, Syddjurs Kommune, Mariagerfjord Kommune og Rebild Kommune agter at indgå en rammeaftale med Vermund Larsen A/S ang. levering af arbejds- og ståstøttestole. Rammeaftalen vil indeholde flere typer arbejdsstolestole og ståstøttestole, herunder også elektriske stole samt tilbehør og reservedele til stolene.
Interne Kennung: 647027
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141720 Gehhilfsmittel, 33196200 Hilfsmittel für Behinderte, 33196100 Hilfsmittel für ältere Leute, 33196000 Medizinische Hilfsmittel
5. Los
Los: LOT-0000