2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników do biologii komórkowej na podstawie umów ramowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników do biologii komórkowej na podstawie umowy ramowej w podziale na 3 części dla Sieci Badawczej Łukasiewicz - PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii. 2. Zamawiający będzie udzielał, na podstawie umów ramowych zawartych w wyniku rozstrzygnięcia Postępowania, zamówień na dostawy odczynników niezbędnych do realizacji zadań badawczych w ramach środków własnych oraz projektów realizowanych przez Zamawiającego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
Interne Kennung: DZ.271.157.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający wszczyna ponownie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w zakresie części unieważnionych w postępowaniu nr DZ.271.106.2026. Unieważnione części obejmowały dostawę odczynników do biologii komórkowej, w szczególności suplementów stosowanych w hodowli komórek ludzkich pochodzących od pacjentów oraz zestawów do reprogramowania komórek somatycznych. W poprzednio prowadzonym postępowaniu w odniesieniu do wskazanych części złożona oferta znacznie przekraczała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, co skutkowało unieważnieniem postępowania w tym zakresie. Brak możliwości wyboru wykonawcy i zawarcia umowy spowodował konieczność ponownego wszczęcia postępowania w celu zapewnienia dostaw materiałów niezbędnych do prawidłowej realizacji projektów badawczych. Niniejsze postępowanie obejmuje dostawę odczynników do biologii komórkowej niezbędnych do realizacji zadań badawczych prowadzonych w ramach projektów międzynarodowych i krajowych: P4Health (P4MNISW oraz P4BRAIN), AGED.ALS, HDMULTI, ASTROEXOHD oraz MINI.ALS. Przedmiot zamówienia ma kluczowe znaczenie dla terminowej realizacjj zadań badawczych przewidzianych we wskazanych projektach. Zamawiane odczynniki stanowią podstawowe komponenty wykorzystywane w badaniach prowadzonych na komórkach ludzkich pochodzących od pacjentów. Obejmują one suplementy niezbędne do utrzymania i prawidłowego wzrostu hodowli komórkowych oraz zestawy wykorzystywane do reprogramowania komórek somatycznych i tworzenia zaawansowanych modeli badawczych. Zachowanie ciągłości badań w zakresie biologii komórki prowadzonych na materiale pochodzenia ludzkiego wymaga stałej dostępności podstawowych dodatków hodowlanych. Brak możliwości ich zakupu może prowadzić do przerwania prowadzonych eksperymentów, utraty cennego materiału biologicznego, a także konieczności powtarzania czasochłonnych ! kosztownych etapów prac badawczych. Zamawiający wskazuje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Pilna potrzeba wynika z konieczności niezwłocznego zabezpieczenia odczynników niezbędnych do prowadzenia bieżących prac laboratoryjnych realizowanych równolegle we wszystkich ww. projektach krajowych i międzynarodowych. Ponowne przeprowadzenie postępowania po unieważnieniu części wcześniejszego przetargu już spowodowało wydłużenie procesu zakupowego. Dalsze opóźnienie związane z koniecznością zachowania pełnego terminu składania ofert może skutkować zakłóceniem ciągłości hodowli komórek ludzkich pochodzących od pacjentów, opóźnieniem procesów reprogramowania komórek oraz przesunięciem realizacji zaplanowanych eksperymentów. Opóźnienia te mogą mieć bezpośredni wpływ na harmonogramy realizowanych projektów, w tym terminową realizację zaplanowanych etapów badań, osiągnięcie zakładanych kamieni milowych oraz wykonanie zobowiązań wynikających z umów o finansowanie. W konsekwencji brak szybkiego zapewnienia dostępu do niezbędnych odczynników może utrudnić terminową realizację celów badawczych i rezultatów przewidzianych w projektach. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem uzasadnione obiektywnymi okolicznościami związanymi z koniecznością zapewnienia ciągłości badań oraz terminowej realizacji wszystkich ww. projektów. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że zastosowanie trybu przetargu nieograniczonego zapewnia zachowanie zasady konkurencyjności, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania. Wszyscy zainteresowani wykonawcy będą mogli złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, a dokumenty zamówienia zostaną udostępnione zgodnie z przepisami ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Suplementy do hodowli cz. 1
Beschreibung: Część 1 Suplementy do hodowli cz. 1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
Interne Kennung: część 1
Los: LOT-0002
Titel: Suplementy do hodowli cz. 2
Beschreibung: Część 2 Suplementy do hodowli cz. 2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: Zestawy retrowirusów
Beschreibung: Część 3 Zestawy retrowirusów Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
Interne Kennung: część 3