642836-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Kompleksowa, stała, całodobowa ochrona fizyczna osób i mienia „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, obsługa szatni, konwojowania gotówki oraz wsparcie grupy interwencyjnej.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa, stała, całodobowa ochrona fizyczna osób i mienia „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, obsługa szatni, konwojowania gotówki oraz wsparcie grupy interwencyjnej.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia (w ramach zamówienia podstawowego) jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowej, stałej, całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia w ramach kompleksu „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, na którą składają się następujące elementy: 1) ochrona obiektów i terenów; 2) ochrona ekspozycji; 3) konwojowanie gotówki; 4) obsługa szatni; 5) wsparcie grupy interwencyjnej. 2. Szczegółowy zakres i przedmiot zamówienia oraz wymagania Zamawiającego dotyczące sposobu realizacji określają: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej też „SOPZ”) – załącznik nr 1 do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy (dalej też „PPU”) – załącznik nr 2 do SWZ. Wszystkie wymagania określone w dokumentach postępowania (w tym wskazanych powyżej) stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Z uwagi na charakter obiektu podlegającego ochronie, Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji przedmiotu zamówienia przy udziale pracowników ochrony stanowiących obsadę wszystkich zmian, posiadających predyspozycje psychofizyczne i zdolność do wykonywania powierzonych obowiązków, w szczególności działań interwencyjnych, reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz realizacji procedur alarmowych i ewakuacyjnych, odpowiednio do specyfiki obiektu i charakteru. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących zamówień na usługi. 5. Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia podstawowego oraz w prawie opcji od dnia 10 listopada 2026 r. od godz. 7:00 rano do dnia 10 listopada 2027 r. do godz. 7:00; Uzasadnienie: Określenie terminu realizacji zamówienia poprzez wskazanie konkretnych dat dziennych wynika z obiektywnych przyczyn związanych z charakterem i specyfiką przedmiotu zamówienia. Ze względu na charakter chronionych obiektów oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa osób i mienia usługa musi być świadczona w sposób ciągły, bez możliwości wystąpienia przerwy pomiędzy kolejnymi umowami. Data rozpoczęcia realizacji zamówienia – 10 listopada 2026 r. godz. 7:00 – odpowiada terminowi zakończenia obecnie obowiązującej umowy, co umożliwia bezpośrednie przejęcie obowiązków przez wykonawcę wyłonionego w niniejszym postępowaniu. Z tych samych względów Zamawiający określił datę zakończenia realizacji zamówienia na dzień 10 listopada 2027 r. godz. 7:00. Data ta stanowi stałą datę graniczną przyjętego przez Zamawiającego cyklu zapewnienia usług ochrony. W przypadku przedłużenia postępowania i zawarcia umowy po planowanym terminie rozpoczęcia świadczenia o którym mowa w ust. 5, realizacja przedmiotu umowy rozpocznie się w dniu następującym po dniu jej zawarcia, natomiast data jej zakończenia pozostanie niezmienna. Powyższe okoliczności, wynikające z ciągłego i całodobowego charakteru usługi oraz konieczności zapewnienia nieprzerwanej ochrony osób i mienia, stanowią obiektywną przyczynę uzasadniającą określenie terminu wykonania zamówienia poprzez wskazanie dat dziennych, zgodnie z art. 436 pkt 1 ustawy Pzp. 2) Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji w całym okresie wskazanym w ust. 5, w wymiarze określonym w SOPZ, co będzie następowało każdorazowo poprzez złożenie stosownego oświadczenia woli przez Zamawiającego, przy czym oświadczenie takie Zamawiający będzie mógł złożyć każdorazowo najpóźniej na 48 godzin przed rozpoczęciem planowanego wydarzenia kulturalnego (eventu).
Interne Kennung: 0942/WB/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcjonalnego rozszerzenia zakresu usługi ochrony stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia, w zakresie zabezpieczania wydarzeń kulturalnych (w tym eventów, koncertów, imprez masowych, wystaw i innych) w maksymalnym wymiarze 2000 roboczogodzin. Zakres, przedmiot oraz wymagania dotyczące prawa opcji zostały określone w pkt. 3 SOPZ, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy na realizację podstawowego zakresu zamówienia. Zastrzeżone prawo opcji nie rodzi po stronie Zamawiającego obowiązku zlecenia realizacji tego zakresu, natomiast po stronie Wykonawcy nie stanowi podstawy do wystąpienia w stosunku do Zamawiającego z roszczeniami o wykonanie prawa opcji i dokonanie zlecenia realizacji w tym zakresie. 2) Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji w całym okresie wskazanym w pkt. 1), w wymiarze określonym w SOPZ, co będzie następowało każdorazowo poprzez złożenie stosownego oświadczenia woli przez Zamawiającego, przy czym oświadczenie takie Zamawiający będzie mógł złożyć każdorazowo najpóźniej na 48 godzin przed rozpoczęciem planowanego wydarzenia kulturalnego (eventu).