2. Verfahren
Verfahren
Titel: PRH:n verkkosivuston toteutus ja ylläpito
Beschreibung: Patentti- ja rekisterihallitus (jäljempänä PRH) on käynnistänyt hankinnan valmistelun, jonka kohteena on alustavan suunnitelman mukaan WordPress-julkaisujärjestelmällä toteutettava uusi prh.fi-verkkosivusto. Hankintaan kuuluu sivuston tekninen toteutus valmiiden suunnitelmien pohjalta sekä jatkuvat tuki-, ylläpito-, ja kehittämispalvelut. Hankinnan tavoitteena on toteuttaa moderni, luotettava ja helposti ylläpidettävä verkkosivusto, joka ohjaa asiakkaiden toimintaa ja asiointia sekä toimii Patentti- ja rekisterihallituksen pääviestintäkanavana. Tavoitteena on laadukas käyttäjäkokemus, palvelun jatkuva toimivuus sekä verkkosivuston kehittäminen myös tulevaisuudessa. Tämän markkinakartoitusilmoituksen tarkoituksena on käynnistää markkinavuoropuhelu kutsumalla hankinnasta kiinnostuneet yritykset ilmoittautumaan markkinavuoropuheluun. MARKKINAVUOROPUHELU Markkinavuoropuhelu on tarkoitettu hankinnasta kiinnostuneille yrityksille. Markkinavuoropuhelussa yrityksille varataan mahdollisuus kommentoida hankintaan liittyviä luonnosmateriaaleja kirjallisesti. Luonnosmateriaalien kommentointimahdollisuuksia on alustavasti suunniteltu järjestettäväksi vuoden 2026 aikana. Hankintayksikkö voi myös kutsua tarvittaessa hankinnasta kiinnostuneita yrityksiä kahdenvälisiin tapaamisiin. Mahdolliset tapaamiset järjestetään Teamsin välityksellä. ILMOITTAUTUMINEN Hankinnasta kiinnostuneita yrityksiä pyydetään ilmoittamaan viimeistään 1.10.2026 yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kilpailutus@hansel.fi ja otsikoimaan sähköpostiviesti "PRH / verkkosivuston toteutus ja ylläpito". MUUTA HUOMIOITAVAA Huomioittehan, että kyseessä on markkinakartoitusilmoitus, eikä tällä ilmoituksella pyydetä osallistumishakemuksia tai tarjouksia. Tässä ilmoituksessa esitetyt tiedot ovat alustavia ja saattavat muuttua hankinnan valmistelun edetessä. Markkinavuoropuheluun osallistuminen tai osallistumatta jättäminen ei estä mahdolliseen hankintamenettelyyn osallistumista. Hankintayksikkö ei maksa korvausta markkinavuoropuheluun osallistumisesta. Ilmoittautuneiden henkilöiden henkilötietoja käytetään vain tämän hankinnan valmisteluun liittyviin yhteydenottoihin. Hansel Oy toimii tässä hankinnassa konsultoivassa roolissa.
Interne Kennung: PRH/1347/28/2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48224000 Softwarepaket für die Webseitenbearbeitung
5. Los
Los: LOT-0000