See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jälki-ilmoitus: Pakkausjätteiden keräys ja kuljetus, nostoperusteiset keräysvälineet
Beschreibung: Urakat käsittävät sopimuksen mukaisilla yksikköurakkahinnoilla pakkausjätteiden keräyksen ja kuljetuksen. Hankintailmoituksessa on kolme (3) osaa eli urakka-aluetta: - Osa 1, nostoperusteiset kartonki- ja muovipakkausten keräysvälineet: Aura, Kaarina, Lieto, Marttila, Masku, Naantali, Mynämäki, Nousiainen, Pöytyä, Raisio, Rusko, Turku - Osa 2, nostoperusteiset kartonki- ja muovipakkausten keräysvälineet: Aura, Kaarina, Parainen, Kemiönsaari, Lieto, Marttila, Paimio, Pöytyä, Salo, Sauvo, Turku - Osa 3, nostoperusteiset lasi- sekä metallipakkausten ja pienmetallin keräysvälineet: Aura, Kaarina, Parainen, Kemiönsaari, Lieto, Marttila, Paimio, Pöytyä, Salo, Sauvo, Turku, Raisio, Rusko, Masku, Naantali, Nousiainen, Mynämäki. Kaikissa osissa/urakka-alueissa on nostoperusteisia keräysvälineitä tyhjennettävänä. Tarjoaja voi tarjota kaikkia osia, mutta voi voittaa korkeintaan kaksi (2) osaa. Tarjoaja ilmoittaa tarjouksessaan osien tärkeysjärjestykset (asteikko 1-3, 1=tärkein urakka-alue, jonka tarjoaja haluaa voittaa, 3 = vähiten tärkein urakka-alue). Soveltuvuusvaatimukset täyttävät tarjoukset otetaan vertailuun. Valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus ja valinta tehdään vaatimukset täyttävistä tarjouksista alimman hinnan mukaan. Valinta voidaan tehdä alimman hinnan mukaan, sillä hankintailmoituksessa ja siihen liittyvässä sopimuksessa on määritelty palvelulle korkea laatutaso. Jos sama tarjoaja antaa alimman hinnan useammasta kuin kahdesta (2) osasta, päättää tilaaja, minkä osan tarjoaja saa tarjoajan tärkeysjärjestys huomioiden. Esimerkki: tarjoaja on antanut alimman hinnan osa-alueille 1–3 ja tärkeysjärjestyksen mukaan saa osa-alueet 1–2, valitaan osa-alueen 3 voittajaksi toiseksi alimman hinnan tarjonnut yritys. Jos hyväksyttäviä tarjouksia tulee vain yhdeltä tarjoajalta, on tilaajalla oikeus valita kaikkiin osiin suorittajaksi sama tarjoaja.
Interne Kennung: 611972
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Nostoperusteiset kartonki- ja muovipakkausten keräysvälineet
Beschreibung: Pakkausjätteiden keräys- ja kuljetusurakka suoritetaan yksikköurakkahintana, joka pitää sisällään kaikki toiminnasta aiheutuvat kustannukset. Yksikköurakkahintaan sisältyvät kaikki sopimusmallissa mainitut työsuoritteet ja velvoitteet, joita esimerkiksi ovat - keräysvälineen tyhjennys - kuljetuksen ja kuormauksen yhteydessä pudonneiden roskien poistaminen - ajoneuvopäätteelle sovittujen kirjausten tekeminen - valokuvan ottaminen tarvittaessa kohteesta, keräysvälineestä tai jätteestä - jätteen kuljetus pakkausten tuottajayhteisöjen terminaaleihin - keräysvälineiden jakeiden punnitus ja kirjaaminen ajoneuvopäätteelle Keräysvälineet sijaitsevat esimerkiksi tilaajan asiakkaiden kiinteistöillä, tilaajan ekopisteillä ja tilaajan toimipisteissä. Osan 1 urakka-alue sijoittuu seuraavien kuntien alueille: Aura, Kaarina, Lieto, Marttila, Masku, Naantali, Mynämäki, Nousiainen, Pöytyä, Raisio, Rusko, Turku
Interne Kennung: Osa 1-0
Los: LOT-0002
Beschreibung: Pakkausjätteiden keräys- ja kuljetusurakka suoritetaan yksikköurakkahintana, joka pitää sisällään kaikki toiminnasta aiheutuvat kustannukset. Yksikköurakkahintaan sisältyvät kaikki sopimusmallissa mainitut työsuoritteet ja velvoitteet, joita esimerkiksi ovat - keräysvälineen tyhjennys - kuljetuksen ja kuormauksen yhteydessä pudonneiden roskien poistaminen - ajoneuvopäätteelle sovittujen kirjausten tekeminen - valokuvan ottaminen tarvittaessa kohteesta, keräysvälineestä tai jätteestä - jätteen kuljetus pakkausten tuottajayhteisöjen terminaaleihin - keräysvälineiden jakeiden punnitus ja kirjaaminen ajoneuvopäätteelle Keräysvälineet sijaitsevat esimerkiksi tilaajan asiakkaiden kiinteistöillä, tilaajan ekopisteillä ja tilaajan toimipisteissä. Osan 2 urakka-alue sijoittuu seuraavien kuntien alueille: Aura, Kaarina, Parainen, Kemiönsaari, Lieto, Marttila, Paimio, Pöytyä, Salo, Sauvo, Turku.
Interne Kennung: Osa 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Nostoperusteiset lasi- sekä metallipakkausten ja pienmetallin keräysvälineet
Beschreibung: Lasi- sekä metallipakkausten ja pienmetallin keräys- ja kuljetusurakka suoritetaan yksikköurakkahintana, joka pitää sisällään kaikki toiminnasta aiheutuvat kustannukset. Yksikköurakkahintaan sisältyvät kaikki sopimusmallissa mainitut työsuoritteet ja velvoitteet, joita esimerkiksi ovat - keräysvälineen tyhjennys - kuljetuksen ja kuormauksen yhteydessä pudonneiden roskien poistaminen - ajoneuvopäätteelle sovittujen kirjausten tekeminen - valokuvan ottaminen tarvittaessa kohteesta, keräysvälineestä tai jätteestä - jätteen kuljetus pakkausten tuottajayhteisöjen terminaaleihin - keräysvälineiden jakeiden punnitus ja kirjaaminen ajoneuvopäätteelle Keräysvälineet sijaitsevat esimerkiksi tilaajan asiakkaiden kiinteistöillä, tilaajan ekopisteillä ja tilaajan toimipisteissä. Urakka-alue sijoittuu seuraavien kuntien alueille: Aura, Kaarina, Parainen, Kemiönsaari, Lieto, Marttila, Paimio, Pöytyä, Salo, Sauvo, Turku, Raisio, Rusko, Masku, Naantali, Nousiainen, Mynämäki.
Interne Kennung: Osa 3-2