See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Stała pielęgnacja i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej Śremu - II części
Beschreibung: Zamówienie obejmuje stałą pielęgnacje i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej: - część nr 1 zamówienia: prawobrzeżna część miasta Śrem (z wyłączeniem tzw. starówki) oraz ścieżka pieszo - rowerowa do Zbrudzewa - część nr 2 zamówienia: lewobrzeżna część miasta Śrem, obszar z ul. Gostyńską
Vorherige Bekanntmachung: 485226-2026
Interne Kennung: BP.271.24.2026.IJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Potrzeba niezwłocznego wyłonienia wykonawcy/ców zachodzi z uwagi na konieczność zachowania ciągłości realizacji usług mających charakter bieżący, sezonowy oraz wpływających na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Brak zawarcia umowy w możliwie najkrótszym terminie może skutkować: - pogorszeniem widoczności na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz przy znakach drogowych wskutek nadmiernego rozrostu roślinności, - ograniczeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zasłanianie oznakowania pionowego, - utrudnieniem utrzymania wymaganych skrajni drogowych, - zwiększeniem ryzyka kolizji drogowych wynikających z ograniczonej widoczności, - zagrożeniem pożarowym, - pogorszeniem stanu zieleni w związku z niewykonaniem zabiegów pielęgnacyjnych w odpowiednich terminach, - zwiększeniem kosztów realizacji usług w późniejszym okresie z uwagi na konieczność wykonywania prac interwencyjnych, - pogorszeniem estetyki przestrzeni publicznej oraz jakości terenów rekreacyjnych, - zwiększeniem liczby zgłoszeń mieszkańców dotyczących niewłaściwego utrzymania zieleni. Usługi utrzymania zieleni mają charakter sezonowy. W okresie intensywnej wegetacji tempo wzrostu roślin powoduje konieczność wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych w ściśle określonych terminach. Opóźnienie rozpoczęcia realizacji zamówienia prowadzi do kumulacji prac, obniżenia jakości ich wykonania oraz wzrostu kosztów po stronie Zamawiającego. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na sprawniejsze przeprowadzenie postępowania i zawarcie umowy bez naruszania zasad konkurencji, przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości wykonywania usług mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, utrzymania infrastruktury komunalnej oraz właściwego gospodarowania mieniem publicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten, 77314000 Grundstückspflege, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77314100 Anlegen von Rasen, 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 77211500 Baumpflege, 90722200 Dekontaminierung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Stała pielęgnacja i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej - prawobrzeżna część miasta Śrem (z wyłączeniem tzw. starówki) oraz ścieżka pieszo - rowerowa do Zbrudzewa
Beschreibung: Zamówienie obejmuje stałą pielęgnacje i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej - prawobrzeżna część miasta Śrem (z wyłączeniem tzw. starówki) oraz ścieżka pieszo - rowerowa do Zbrudzewa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ
Interne Kennung: BP.271.24.2026.IJ dla części I
Los: LOT-0002
Titel: Stała pielęgnacja i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej - lewobrzeżna część miasta Śrem, obszar z ul. Gostyńską
Beschreibung: Zamówienie obejmuje stałą pielęgnacje i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej - lewobrzeżna część miasta Śrem, obszar z ul. Gostyńską. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ
Interne Kennung: BP.271.24.2026.IJ dla części II