2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) z terenu Miasta i Gminy Świątniki Górne w latach 2027 i 2028.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych i zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Świątniki Górne w latach 2027 i 2028, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, a także odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) wraz z wyposażeniem PSZOK w pojemniki lub kontenery oraz wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w worki do selektywnej zbiórki odpadów. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.), ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), aktami wykonawczymi do tych ustaw, zapisami uchwały Nr LXXXI/1191/24 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Świątniki Górne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym charakterystykę Gminy, wykaz frakcji odpadów, częstotliwość odbioru, wymagania dotyczące pojazdów i wyposażenia, zasady prowadzenia PSZOK, obowiązki sprawozdawcze oraz wymagania dotyczące raportowania, zawiera Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ, który składa się z dwóch części: Część I zawiera dane niezbędne Wykonawcy do prawidłowego skalkulowania ceny oferty (charakterystyka Gminy, rodzaje i ilości odbieranych odpadów, dane historyczne, prognozy, częstotliwość odbioru), a Część II określa podstawy prawne oraz szczegółowe warunki i sposób realizacji zamówienia. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają: 1)Projektowane postanowienia umowy – Projekt umowy – Załącznik nr 3 do SWZ; 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 4 do SWZ
Interne Kennung: ZP.271.2.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/swiatniki-gorne Link bezpośredni do postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1370071 2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy zakupowej (z wyjątkiem przypadków przewidzianych w ustawie Pzp), w tym przez formularz „Wyślij wiadomość do zamawiającego”, obejmujący w szczególności: przesyłanie pytań do treści SWZ, odpowiedzi na wezwania z art. 125 ust. 1 Pzp, odpowiedzi na wezwania do złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz przekazywanie innych oświadczeń i wniosków Wykonawcy. 3. Osobami uprawnionymi do komunikowania się z Wykonawcami w niniejszym postępowaniu są: w zakresie proceduralnym – Agnieszka Romowicz-Tyrka (Inspektor ds. zamówień publicznych), w zakresie merytorycznym (przedmiot zamówienia) – Bartłomiej Stadnik (Inspektor ds. Gospodarki Odpadami). Komunikacja odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy, zgodnie z zasadami opisanymi powyżej. 4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji „Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy w wiadomości prywatnej. 5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny, jest zobowiązany do sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na Platformie, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 6. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl. 7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie dostępnym pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/regulamin oraz uznaje go za wiążący, 2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca. 8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w formularzu „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp jako niezgodna z przepisami ustawy. 9. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z https://platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca. 10. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego przy komunikacji poprzez przycisk „Wyślij wiadomość do zamawiającego” to 500 MB. 11. Maksymalna ilość plików przesyłanych przy komunikacji w formularzu “Wyślij wiadomość do zamawiającego” to 10 szt na raz, przy czym możliwe jest ponowne kliknięcie ikony załączników i dodanie kolejnych plików. Przesłanie wiadomości do zamawiającego następuje po kliknięciu przycisku “Wyślij”. 12. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. 12.1 Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert (art. 135 ust. 1 i 2 ustawy Pzp). 12.2 Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa powyżej, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się przez Wykonawców z treścią wyjaśnień niezbędnych do należytego przygotowania i złożenia oferty (art. 135 ust. 3 ustawy Pzp). 12.3 W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa powyżej, Zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ ani obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. 12.4 Przedłużenie terminu składania ofert, o którym mowa powyżej, nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. 12.5 Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający udostępnia, bez ujawniania źródła zapytania, na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 13. Do dokumentów i oświadczeń przekazywanych przez Wykonawców mają zastosowanie przepisy Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452) oraz w Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415 ze zm.). 14. Zamawiający informuje, iż nie stosuje innego sposobu komunikowania się zamawiającego z wykonawcami niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, gdyż w niniejszym postępowaniu nie istnieje żadna z sytuacji określonych w art. 65 ust. 1, art. 66 i art. 69 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych i zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Świątniki Górne w latach 2027 i 2028, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, a także odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) wraz z wyposażeniem PSZOK w pojemniki lub kontenery oraz wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w worki do selektywnej zbiórki odpadów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym charakterystykę Gminy, wykaz frakcji odpadów, częstotliwość odbioru, wymagania dotyczące pojazdów i wyposażenia, zasady prowadzenia PSZOK, obowiązki sprawozdawcze oraz wymagania dotyczące raportowania, zawiera Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ. 3. Sposób realizacji zamówienia zawierają: Projektowane postanowienia umowy – Projekt umowy – Załącznik nr 3 do SWZ; 4. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 250 000,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). 5. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie za wykonanie całości przedmiotu zamówienia (art. 449 ust. 1 ustawy Pzp). 6.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Łączna wartość wszystkich zamówień udzielonych na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, nie może przekroczyć 50% szacunkowej wartości zamówienia podstawowego, ustalonej bez podatku od towarów i usług.