643051-2025 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg gminnych zarządzanych przez Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz powiatowych na terenie miasta Kędzierzyn-Koźle w sezonie zimowym 2025 - 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg gminnych zarządzanych przez Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz powiatowych na terenie miasta Kędzierzyn-Koźle w sezonie zimowym 2025 - 2026
Beschreibung1.Zakres zamówienia obejmuje: usługi zimowego utrzymania dróg zarządzanych przez Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle i Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski w granicach miasta Kędzierzyn-Koźle w sezonie zimowym 2025-2026. 2. Zakres zamówienie obejmuje wykonanie przez Wykonawcę usług: 2.1 Prowadzenie akcji zimowego utrzymania na drogach /jezdniach/, podanych w załączniku A i C do SWZ, według następujących zasad /standardu I/ odśnieżania i usuwania gołoledzi: 2.2 Prowadzenie akcji zimowego utrzymania interwencyjnie na drogach /jezdniach/ wskazanych każdorazowo przez: Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski - Wydział Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w zakresie dróg powiatowych, określonych w załączniku C (kolumna nr 5), Gminę Kędzierzyn-Koźle - Wydział Zarządzania Drogami Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle w zakresie dróg gminnych, określonych w załączniku B do SWZ, według następujących zasad /standardu II/ odśnieżania i usuwania gołoledzi: 2.3 Załadunek i wywóz śniegu z dróg wytypowanych każdorazowo przez Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski Wydział Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego lub Gminę Kędzierzyn-Koźle - Wydział Zarządzania Drogami. 3. Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 50% nominalnej ceny brutto na poniższych zasadach. 3.1 Opcja może zostać wykorzystana w przypadku zwiększenia długości ulic, prac dodatkowych i interwencyjnych lub w przypadku przekroczenia wskazanej w ofercie przewidywanej ilości dni prowadzenia akcji zimowego utrzymania lub pełnienia gotowości do zimowego utrzymania dróg; 3.2 Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy, a zamówienie objęte opcją będzie rozliczane w oparciu o ceny jednostkowe podane w ofercie; 3.3 Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji; 3.4 W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego; 3.5 Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania kwoty; 3.6 Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zakresu zamówienia. 3.7 Gwarantowana wysokość świadczonej usługi wynosi min. 50% wartości określonej za gotowość do zimowego utrzymania obliczonej zgodnie z SWZ. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: a) pełnienie dyżuru, b) odśnieżanie, c) usuwanie oblodzenia . 4. Na przedmiot zamówienia składa się ponadto czynności wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. Termin wykonania zamówienia. 1) Termin obowiązywania umowy: od daty zawarcia do 31.03.2026r. 2) Termin sezonu zimowego od dnia 15.11.2025r. do 15.03.2026r. Gmina Kędzierzyn-Koźle działa jako wspólny Zamawiający w imieniu własnym oraz w imieniu stron porozumienia reprezentująca Zamawiających na podstawie Porozumienia z dnia 29 września 2025r. Strona na rzecz której realizowane jest postepowanie o udzielenie zamówienia publiczne oraz która będzie współrealizować umowę w sprawie zamówienia publicznego: Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski, Starostwo Kędzierzyn-Koźle, Plac Wolności 13, 47-220 Kędzierzyn-Koźle Niniejsze zamówienie jest udzielane na mocy art. 38 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp.
Interne KennungZP.271.1.86.2025.DM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Zakres zamówienia obejmuje: usługi zimowego utrzymania dróg zarządzanych przez Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle i Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski w granicach miasta Kędzierzyn-Koźle w sezonie zimowym 2025-2026. 2. Zakres zamówienie obejmuje wykonanie przez Wykonawcę usług: 2.1 Prowadzenie akcji zimowego utrzymania na drogach /jezdniach/, podanych w załączniku A i C do SWZ, według następujących zasad /standardu I/ odśnieżania i usuwania gołoledzi: 2.2 Prowadzenie akcji zimowego utrzymania interwencyjnie na drogach /jezdniach/ wskazanych każdorazowo przez: Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski - Wydział Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w zakresie dróg powiatowych, określonych w załączniku C (kolumna nr 5), Gminę Kędzierzyn-Koźle - Wydział Zarządzania Drogami Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle w zakresie dróg gminnych, określonych w załączniku B do SWZ, według następujących zasad /standardu II/ odśnieżania i usuwania gołoledzi: 2.3 Załadunek i wywóz śniegu z dróg wytypowanych każdorazowo przez Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski Wydział Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego lub Gminę Kędzierzyn-Koźle - Wydział Zarządzania Drogami. 3. Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 50% nominalnej ceny brutto na poniższych zasadach. 3.1 Opcja może zostać wykorzystana w przypadku zwiększenia długości ulic, prac dodatkowych i interwencyjnych lub w przypadku przekroczenia wskazanej w ofercie przewidywanej ilości dni prowadzenia akcji zimowego utrzymania lub pełnienia gotowości do zimowego utrzymania dróg; 3.2 Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy, a zamówienie objęte opcją będzie rozliczane w oparciu o ceny jednostkowe podane w ofercie; 3.3 Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji; 3.4 W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego; 3.5 Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania kwoty; 3.6 Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zakresu zamówienia. 3.7 Gwarantowana wysokość świadczonej usługi wynosi min. 50% wartości określonej za gotowość do zimowego utrzymania obliczonej zgodnie z SWZ. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: a) pełnienie dyżuru, b) odśnieżanie, c) usuwanie oblodzenia . 4. Na przedmiot zamówienia składa się ponadto czynności wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. Termin wykonania zamówienia. 1) Termin obowiązywania umowy: od daty zawarcia do 31.03.2026r. 2) Termin sezonu zimowego od dnia 15.11.2025r. do 15.03.2026r.
Optionen
Beschreibung der Optionen3. Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 50% nominalnej ceny brutto na poniższych zasadach. 3.1 Opcja może zostać wykorzystana w przypadku zwiększenia długości ulic, prac dodatkowych i interwencyjnych lub w przypadku przekroczenia wskazanej w ofercie przewidywanej ilości dni prowadzenia akcji zimowego utrzymania lub pełnienia gotowości do zimowego utrzymania dróg; 3.2 Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy, a zamówienie objęte opcją będzie rozliczane w oparciu o ceny jednostkowe podane w ofercie; 3.3 Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji; 3.4 W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego; 3.5 Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania kwoty; 3.6 Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zakresu zamówienia. 3.7 Gwarantowana wysokość świadczonej usługi wynosi min. 50% wartości określonej za gotowość do zimowego utrzymania obliczonej zgodnie z SWZ.