643127-2026 - Wettbewerb
Polen – Ferngläser – Dostawa 20 szt. lornetek termowizyjnych dla Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 20 szt. lornetek termowizyjnych dla Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Dostawa 20 szt. lornetek termowizyjnych dla Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie”. 2. Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ”, stanowiący załącznik nr 1, zawiera informację o parametrach techniczny i funkcjonalnych oczekiwanego urządzenia. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć nowe lornetki termowizyjne do siedziby Zamawiającego i udzielić gwarancji na okres 36 miesięcy na dostarczony sprzęt. - 4. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. - 10. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest objęte finansowaniem zewnętrznym w ramach zadania pn. „Zakup niezbędnych środków transportu i łodzi oraz sprzętu specjalistycznego dla Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie”, w ramach Działania 1.9 Kontrola i egzekwowanie przepisów wspólnej polityki rybołówstwa w zakresie Priorytetu 1. Wspieranie zrównoważonego rybołówstwa oraz odbudowy i ochrony żywych zasobów wodnych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027. --------------------------------- Przedmiotowe środki dowodowe: W celu potwierdzenia spełnienia kryterium „Parametry techniczne”, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające oferowaną wartość parametru podlegającego ocenie. Zamawiający uzna wyłącznie wartość wynikającą z dokumentacji technicznej producenta, karty katalogowej producenta albo innego równoważnego dokumentu producenta. 13. W przypadku niezłożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej, Zamawiający przyzna w ramach tego kryterium 0 punktów. 14. Zamawiający nie będzie wzywał Wykonawców do uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, zgodnie z brzmieniem art. 107 u. 2 ustawy Pzp. - Podstawy wykluczenia: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 u. 1 ustawy Pzp. art. 109 u. 1 pkt. 4 ustawy PZP oraz wykonawców wypełniających znamiona opisane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu nie dopuszcza możliwości składania ofert obejmujących dostawy oraz usługi pochodzące z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, w rozumieniu art. 16b ustawy Prawo zamówień publicznych. Oferty obejmujące dostawy, bądź usługi pochodzące z takich państw podlegają odrzuceniu. --------------------------- 3. Do oferty Wykonawca dołącza: a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. b) przedmiotowy środek dowodowy: dokumentacja techniczna producenta, karty katalogowej producenta albo inny równoważny dokument producenta potwierdzający wartość parametru podlegającego ocenie w ramach kryterium pozacenowego – tj. dla zwiększenie zasięgu detekcji termicznej, 4. Dokument składany przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego: Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania) aktualnego na dzień składania ofert 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594 t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 3) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ; 5) w przypadku podmiotu udostępniającego zasoby: oświadczenie o aktualności oświadczenia w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ. -
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38631000 Ferngläser
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Dostawa 20 szt. lornetek termowizyjnych dla Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie”. 2. Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ”, stanowiący załącznik nr 1, zawiera informację o parametrach techniczny i funkcjonalnych oczekiwanego urządzenia. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć nowe lornetki termowizyjne do siedziby Zamawiającego i udzielić gwarancji na okres 36 miesięcy na dostarczony sprzęt.
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38631000 Binoculars
5. Lot
Lot: LOT-0001