2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie do 18.000.000,00 zł
Beschreibung: 1. Nazwa przedmiotu zamówienia: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie do 18.000.000,00 zł. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Gminie Oborniki długoterminowego kredytu w kwocie do 18.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Oborniki w 2026 roku oraz na spłatę zobowiązań zaciągniętych w latach wcześniejszych. 3. Kredyt zostanie udzielony na następujących warunkach: 1) Waluta kredytu: złoty polski (PLN). 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania części kwoty kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat, prowizji lub innych kosztów, do wysokości 6.000.000,00 zł. Minimalna wartość wykorzystanego kredytu wyniesie 12.000.000,00 zł. 3) Kredyt będzie uruchamiany w transzach, w wysokości i terminach określonych przez Zamawiającego, na podstawie pisemnych dyspozycji uruchomienia kredytu przekazywanych Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej na wskazany przez Wykonawcę adres e-mail. Wypłata każdej transzy nastąpi nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania przez Wykonawcę prawidłowej dyspozycji uruchomienia transzy. 4) W przypadku niewypłacenia przez Wykonawcę środków kredytu w terminie określonym w pkt 3, Zamawiającemu przysługuje prawo dochodzenia naprawienia szkody na zasadach ogólnych. 5) Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy kredytowej do dnia 30.11.2034 r. 6) Środki kredytu zostaną postawione do dyspozycji Zamawiającego nie wcześniej niż w dniu zawarcia umowy kredytowej i nie później niż w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że uruchomienie kredytu nastąpi nie później niż do dnia 30.12.2026 r. 7) Ostateczny termin wykorzystania kredytu: 30.12.2026 r. 8) Karencja w spłacie kapitału kredytu obowiązuje od dnia uruchomienia kredytu do dnia 31.03.2032 r. Pierwsza rata kapitałowa kredytu przypada do spłaty w dniu 31.03.2032 r. 9) Zamawiający nie przewiduje pobierania przez Wykonawcę prowizji od udzielenia i uruchomienia kredytu ani innych prowizji lub opłat związanych z zawarciem, uruchomieniem i obsługą kredytu, w tym opłat za niewykorzystaną część kredytu oraz opłat z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu. 10) Zamawiający ma prawo do wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu, bez ponoszenia z tego tytułu prowizji, opłat lub innych kosztów. 11) W przypadku wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu odsetki będą naliczane wyłącznie do dnia poprzedzającego dzień dokonania wcześniejszej spłaty, od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. 12) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmiany terminów spłaty poszczególnych rat kapitałowych w całym okresie obowiązywania umowy, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat lub prowizji, z zastrzeżeniem, że zmiana harmonogramu spłat wymaga uzgodnienia z Wykonawcą i zostanie dokonana w formie przewidzianej w umowie kredytowej. Zmiana terminów spłaty rat nie może powodować zwiększenia marży ani innych kosztów kredytu. 13) Spłata kapitału kredytu nastąpi w 12 ratach, zgodnie z poniższym harmonogramem: L.p Kwota raty (PLN) Termin spłaty 1. 1.750.000,00 31.03.2032 2. 1.750.000,00 31.05.2032 3. 1.750.000,00 30.09.2032 4. 1.750.000,00 30.11.2032 5. 1.750.000,00 31.03.2033 6. 1.750.000,00 31.05.2033 7. 1.750.000,00 30.09.2033 8. 1.750.000,00 30.11.2033 9. 1.000.000,00 31.03.2034 10. 1.000.000,00 31.05.2034 11. 1.000.000,00 30.09.2034 12. 1.000.000,00 30.11.2034 Razem 18.000.000,00 14) Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Weksel nie będzie opatrzony kontrasygnatą Skarbnika Gminy. Umowa kredytowa oraz deklaracja wekslowa zostaną opatrzone kontrasygnatą Skarbnika Gminy, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w SWZ-część II.
Interne Kennung: BZP.271.21.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132–139 ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych do niniejszej ustawy. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 oraz 3-4 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp przez wszystkich wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia. 4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między zamawiającym a wykonawcami (nie dotyczy złożenia oferty) odbywa się w języku polskim przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej zamowienia@um.oborniki.pl
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Nazwa przedmiotu zamówienia: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie do 18.000.000,00 zł. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Gminie Oborniki długoterminowego kredytu w kwocie do 18.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Oborniki w 2026 roku oraz na spłatę zobowiązań zaciągniętych w latach wcześniejszych. 3. Kredyt zostanie udzielony na następujących warunkach: 1) Waluta kredytu: złoty polski (PLN). 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania części kwoty kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat, prowizji lub innych kosztów, do wysokości 6.000.000,00 zł. Minimalna wartość wykorzystanego kredytu wyniesie 12.000.000,00 zł. 3) Kredyt będzie uruchamiany w transzach, w wysokości i terminach określonych przez Zamawiającego, na podstawie pisemnych dyspozycji uruchomienia kredytu przekazywanych Wykonawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej na wskazany przez Wykonawcę adres e-mail. Wypłata każdej transzy nastąpi nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania przez Wykonawcę prawidłowej dyspozycji uruchomienia transzy. 4) W przypadku niewypłacenia przez Wykonawcę środków kredytu w terminie określonym w pkt 3, Zamawiającemu przysługuje prawo dochodzenia naprawienia szkody na zasadach ogólnych. 5) Okres kredytowania: od dnia zawarcia umowy kredytowej do dnia 30.11.2034 r. 6) Środki kredytu zostaną postawione do dyspozycji Zamawiającego nie wcześniej niż w dniu zawarcia umowy kredytowej i nie później niż w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że uruchomienie kredytu nastąpi nie później niż do dnia 30.12.2026 r. 7) Ostateczny termin wykorzystania kredytu: 30.12.2026 r. 8) Karencja w spłacie kapitału kredytu obowiązuje od dnia uruchomienia kredytu do dnia 31.03.2032 r. Pierwsza rata kapitałowa kredytu przypada do spłaty w dniu 31.03.2032 r. 9) Zamawiający nie przewiduje pobierania przez Wykonawcę prowizji od udzielenia i uruchomienia kredytu ani innych prowizji lub opłat związanych z zawarciem, uruchomieniem i obsługą kredytu, w tym opłat za niewykorzystaną część kredytu oraz opłat z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu. 10) Zamawiający ma prawo do wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu, bez ponoszenia z tego tytułu prowizji, opłat lub innych kosztów. 11) W przypadku wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu odsetki będą naliczane wyłącznie do dnia poprzedzającego dzień dokonania wcześniejszej spłaty, od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. 12) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmiany terminów spłaty poszczególnych rat kapitałowych w całym okresie obowiązywania umowy, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat lub prowizji, z zastrzeżeniem, że zmiana harmonogramu spłat wymaga uzgodnienia z Wykonawcą i zostanie dokonana w formie przewidzianej w umowie kredytowej. Zmiana terminów spłaty rat nie może powodować zwiększenia marży ani innych kosztów kredytu. 13) Spłata kapitału kredytu nastąpi w 12 ratach, zgodnie z poniższym harmonogramem: L.p Kwota raty (PLN) Termin spłaty 1. 1.750.000,00 31.03.2032 2. 1.750.000,00 31.05.2032 3. 1.750.000,00 30.09.2032 4. 1.750.000,00 30.11.2032 5. 1.750.000,00 31.03.2033 6. 1.750.000,00 31.05.2033 7. 1.750.000,00 30.09.2033 8. 1.750.000,00 30.11.2033 9. 1.000.000,00 31.03.2034 10. 1.000.000,00 31.05.2034 11. 1.000.000,00 30.09.2034 12. 1.000.000,00 30.11.2034 Razem 18.000.000,00 14) Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Weksel nie będzie opatrzony kontrasygnatą Skarbnika Gminy. Umowa kredytowa oraz deklaracja wekslowa zostaną opatrzone kontrasygnatą Skarbnika Gminy, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ-część II.
643130-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: BZP.271.21.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001