643206-2026 - Ergebnis
Rumänien – Putzmittel – Achiziția în sistem centralizat de produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția în sistem centralizat de produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie
Beschreibung: Obiectivul Acordului-Cadru centralizat este de a asigura, în numele si pentru Utilizatorii acordului-cadru, produse de îngrijire si curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie, descrise conform cerințelor menționate în Secțiunea - Caiet de sarcini si anexele sale, precum si livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator, conform nevoilor acestora și în limita bugetului alocat cu această destinatie. Utilizatori = beneficiari ai acordului-cadru centralizat mentionati în Anexa 2 la Caietul de sarcini care vor încheia contractele subsecvente în baza acordului-cadru centralizat si a anexelor acestuia încheiat de UCA în numele si pentru acestia. Detalierea cantităților totale minime și maxime pe toata durata acordului cadru centralizat, se regăsește in Anexa nr. 1 – Lista cantități la Secțiunea - Caiet de sarcini. Valoarea estimata a celui mai mare Contract Subsecvent este: 507.219,19 LEI, fara TVA si se raporteaza la o perioada de 6 luni. Valoarea maxima estimata a achizitiei reprezinta valoarea maxima totala a Acordului Cadru centralizat care rezulta din aceasta procedura pentru întreaga sa durata. Valoarea minima estimata a achizitiei reprezinta valoarea minima a Acordului Cadru centralizat care rezulta din aceasta procedura pentru întreaga sa durata. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 zile. Clarificarile solicitate dupa acest termen nu vor mai fi luate în considerare. Autoritatea contractanta va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, în cea de-a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: DA 45751873/2022/02
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39831240 Putzmittel
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: In contextul rolului si atribuțiilor pe care le are Autoritatea Contractantă, având in vedere ca produsele de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articolele igienico-sanitare din hârtie, sunt incluse in categoria produselor care pot fi achiziționate in sistem centralizat, Autoritatea Contractantă derulează aceasta procedura de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie, care va fi utilizat de Utilizatori (beneficiari direcți ai produselor), în urma finalizării procedurii de atribuire. Obiectivul semnării Acordului Cadru Centralizat este stabilirea termenilor si condițiilor, precum si a preturilor unitare in vederea creării cadrului ce permite Utilizatorilor Acordului Cadru centralizat să atribuie Contracte Subsecvente în nume propriu, în funcție de necesitățile lor concrete. DETALII COMPLETE PRIVIND PRODUSELE SE REGASESC ÎN SECTIUNEA - CAIET DE SARCINI SI ANEXELE SALE, PARTE INTEGRANTA DIN DOCUMENTATIA DE ATRIBUIRE. Modificarea acordului-cadru/contractului de achizitie publica, în cursul perioadei sale de valabilitate, se va putea efectua în conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP, în vigoare la momentul initierii modificarii.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33741300 Handdesinfektionsmittel, 33771000 Papiersanitärartikel, 39830000 Reinigungsmittel, 39831200 Detergenzien